Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-12-09, 13:41 Autor: materiały organizatora/Agnieszka Lubczańska

Koncert Messages Quartet w filharmonii

Messages Quartet [fot. Anita Wąsik-Płocińska, źródło: Filharmonia Opolska]
Messages Quartet [fot. Anita Wąsik-Płocińska, źródło: Filharmonia Opolska]
Kwartet smyczkowy f-moll Serioso op. 95 Ludwiga van Beethovena i
II Kwartet smyczkowy a-moll op. 13 Felixa Mendelssohna-Bartholdy`ego - to dzieła, których wykonania podjął się Messages Quartet. Koncertu będzie można posłuchać już dziś (09.12) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 19:00.
Zespół Messages Quartet tworzą: Małgorzata Wasiucionek – skrzypce, Oriana Masternak – skrzypce, Maria Shetty – altówka i Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela.

Kwartet powstał w 2014 roku i już zaledwie rok później zaczął zdobywać nagrody, m.in. II Nagrodę, Srebrny Medal oraz Nagrodę Specjalną za interpretację kwartetu D. Szostakowicza w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Plovdiv (Bułgaria). Grupa ma na koncie płytę zawierającą nagranie kwartetów smyczkowych Szymona Laksa. W 2019 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Messages”. Założeniem Messages Quartet jest promocja polskiej muzyki kameralnej, szczególnie tej mniej znanej oraz najnowszej.

Więcej informacji o zespole można przeczytać na stronie internetowej Filharmonii Opolskiej - organizatora koncertu.
Plakat

Zobacz także

2023-03-07, godz. 17:55, Patronaty - polecamy "Betania" włącza się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Pola Nadziei” Mija 26 lat od czasu, gdy w Krakowie odbyły się pierwsze Pola Nadziei - ogólnopolska kampania społeczna, której głównym celem jest promowanie opieki hospicyjnej, informowanie o możliwości jej otrzymania oraz pozyskiwanie środków… » więcej 2023-03-06, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Konkurs "Z chemią za pan brat" Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na Opolszczyźnie już we wtorek (07.03) będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii w konkursie 'Z chemią za pan brat'. Konkurs ma formę testu i odbędzie się w budynku Publicznej… » więcej 2023-03-06, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Symfonia "Tytan" Gustava Mahlera zabrzmi w piątek w filharmonii Skrzypce, wiolonczela, obój, fagot - dodajmy: w dobrych rękach, a do tego Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna - już w najbliższy piątek (10.03) Filharmonia Opolska zaprasza na koncert zatytułowany „Tytan”… » więcej 2023-03-03, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! „Gra o Karierę - Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem… » więcej 2023-03-03, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Płyta "Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i piosennik" W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert prezentujący premierowo piosenki z albumu 'Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »