Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 17:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Teatrem w (O!)polskie” - premiera spektaklu „Pomoc Domowa” już w sobotę

Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
„Pomoc Domowa” – to tytuł spektaklu w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie”. Premiera już w najbliższą sobotę (19.11). Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Na premierę nie ma już wolnych miejsc, ale dobra informacja jest taka, że spektakl zostanie zagrany jeszcze w 6 miejscowościach województwa opolskiego – szczegóły wkrótce!
Celem przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie” - któremu już drugi rok patronuje Radio Opole – jest udowodnienie, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką warte jest przekroczenia bariery ekonomicznej (opłata za bilet) i odległościowej (konieczność dojazdu do miejsca spektaklu), a całość tego trudu zrekompensuje satysfakcja z udziału w wydarzeniu.

Co zobaczymy?

To sztuka Marca Camolettiego w tłumaczeniu i adaptacji Bartosza Wierzbięty. Jej akcja i fabuła przeniesiona zostanie do Opola, a dialogi tytułowej bohaterki będą mówione gwarą śląską. Adaptacja utworu ma pozwolić na podkreślenie wielokulturowości, tradycji i obyczajów charakterystycznych dla regionu.Nad spektaklem pracował zespół w składzie: Michał Szachnowski (reżyser), Beata Wietecha-Gwozdecka, Artur Nowak, Kornela Duchnowska i Krzysztof Zabłocki.

To już drugi spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Pro Arte”. O całym przedsięwzięciu w audycji „Rozmowy o kulturze” w Radiu Opole 2 KULTURA opowiedział w audycji Witolda Sułka Michał Szachnowski, inicjator wydarzenia. Cała rozmowa jest do posłuchania tu: Michał Szachnowski o kolejnej odsłonie "Teatrem w Opolskie".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pro Arte” na rzecz promocji kultury. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie – II edycja” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
Plakat

Zobacz także

2023-01-12, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Wyjątkowe koncerty w najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej Koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższą sobotę (14.01). koncert rozpocznie się o godz. 10:00! Z kolei w niedzielę (15.01) w Klubie Muzycznym świąteczno-zimowy… » więcej 2023-01-10, godz. 18:05, Patronaty - polecamy Trwa nabór do „MiniDebiutów” - zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 kwietnia Zadanie polega na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku. Mowa o Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „MiniDebiuty”. Do udziału w konkursie zaprasza… » więcej 2023-01-10, godz. 17:22, Patronaty - polecamy Pierwszy wykład z cyklu „Historia galopem. Rzecz o kawalerii” już w czwartek w Muzeum Śląska Opolskiego „Historia galopem. Rzecz o kawalerii” - to tytuł nowej serii wykładów dotyczących kawalerii, na który zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego wraz ze Stowarzyszeniem Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego… » więcej 2023-01-10, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Koncert kolęd zabrzmi w niedzielę w Głogówku Parafia pw. św. Bartłomieja w Głogówku zaprasza w najbliższą niedzielę (15.01) na kolejne muzyczne wydarzenie, które odbywa się w ramach rozpoczętych w zeszłym roku obchodów 50-lecia Diecezji Opolskiej. Tym razem będzie to koncert… » więcej 2023-01-10, godz. 14:41, Patronaty - polecamy Obsesyjna miłość i jej niezwykłe oblicza - sztuka w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu „Akompaniator” - to tytuł pierwszej w tym roku premiery szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Na scenie zobaczymy doskonale znany opolskiej publiczności duet aktorski: Beatę Wnęk-Malec i Leszka Malca. Premiera już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »