Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-31, 20:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu

Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu [grafika: materiały organizatora]
Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu [grafika: materiały organizatora]
Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Najważniejsze w Polsce targi w obszarze dostępności od poniedziałku w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
Od 7 do 8 listopada w Opolu odbędą się Targi Dostępności - jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce w całości poświęcona dostępności w wielu obszarach. Jej celem jest pokazanie rozwiązań i możliwości niwelujących bariery, na jakie natrafiają osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Uroczyste otwarcie targów w poniedziałek (07.11) o godz. 13:00 w Stegu Arenie.
Podczas targów zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców oferujących udogodnienia architektoniczne, cyfrowe oraz informacyjno-komunikacyjnej. Odbędzie się prezentacja najnowszej oferty produktowej i technologicznej oraz wiedzy z zakresu dostępności.

Targi będą również miejscem dyskusji nad nowymi rozwiązaniami i wyzwaniami w różnych obszarach dostępności. W programie wydarzenia, m.in. panele eksperckie z udziałem minister Agnieszki Ścigaj, przedstawicieli projektu Centra Wiedzy o Dostępności, PFRON czy środowiska OzN oraz konferencja Powiatowej Radu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Politechnika Opolska, PFRON, Fundacja Flexi Mind, Urząd Miasta Opola oraz Powiatowa Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Opolu. Radio Opole Ogólnopolskie Targi Dostępności objęło patronatem medialnym.

Program:
  • Panele dyskusyjne:
7 listopada
I – Panel ekspercki – Dostępność a włączenie społeczne (godz. 11:00 – 12:30)
Z udziałem przedstawicieli CIDON, OWIT, PFRON. W panelu weźmie udział ani minister A. Ścigaj (miejsce: Toyota Park - sala lustrzana)
II – Panel ekspercki – Dostępność cyfrowa (godz. 15:00 – 16:45)
Z udziałem przedstawicieli projektu Centra Wiedzy o Dostępności, PFRON, środowisko OzN (miejsce: Toyota Park – sala lustrzana)

8 listopada
III – Panel ekspercki – Dostępny design (godz. 10:00 – 11:45)
Z udziałem przedstawicieli projektu Centra Wiedzy o Dostępności, PFRON, środowisko OzN (miejsce: Toyota Park – sala lustrzana)
IV – Panel ekspercki – Dostępny Transport (godz. 12:00 – 13:45)
Z udziałem przedstawicieli projektu Centra Wiedzy o Dostępności, ITS, PFRON, środowisko OzN (miejsce: Toyota Park – sala lustrzana)
V – Panel ekspercki – Dostępna architektura (godz. 14:00 – 15:45)
Z udziałem przedstawicieli projektu Centra Wiedzy o Dostępności, PFRON, środowisko OzN (miejsce: Toyota Park – sala lustrzana)
  • Strefa informacyjno-promocyjna
Stegu Arena – sala spotkań
7 – 8 listopada
Strefa czynna w godz. 10:30 – 16:00

• Pokazy sprzętu i technologii
• Czas dla wystawców – prezentacje multimedialne
• CIDON/OWIT
• Finansowanie dostępności
• Prezentacje tematyczne – Organizacje pozarządowe, PFRON, Uczelnie wyższe
  • Konferencja Powiatowej Radu ds. Osób Niepełnosprawnych
Toyota Park – sala tarasowa
7 listopada, godz. 9:00 – 10:30
Temat: Dostępność na start
  1. (Nie) dostępność do rynku pracy – Tomasz Kwiatek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu;
  2. Jak widać, kiedy nie widać – funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku w przestrzeni publicznej – Włodzimierz Ożga – dyrektor Polskiego Związku Niewidomych – okręg opolski;
  3. Dostępność w działaniach podmiotów ekonomii społecznej” – Alicja Stelmaszczyk – prezes zarządu wartoo sp. z o. o. – przedsiębiorstwa społecznego prowadzącego „Niewidzialna przestrzeń” w Opolu
  4. Doświadczenia w zakresie dostępności głuchych mieszkańców województwa opolskiego – Iwona Błaszczyk – Polski Związek Głuchych – oddział opolski;
  5. Dostępność vs niedostępność. kontekst percepcji w relacji urzędniczej – Zdzisław Markiewicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu
Plakat

Zobacz także

2022-12-29, godz. 14:43, Patronaty - polecamy II Szybka Piątka Jurka Siemaszki Rok zakończą na sportowo. II Szybka Piątka Jerzego Siemaszki to wydarzenie, które odbędzie się w Sylwestra na Wyspie 'Bolko' w Opolu. Start biegu w samo południe przy Klubokawiarni Laba. Wydarzenie odbywa się na cześć zmarłego 2… » więcej 2022-12-13, godz. 14:30, Patronaty - polecamy Gala finałowa X Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawimy na scenie" Już w najbliższy piątek (16.12) w Teatrze Eko Studio odbędzie się gala finałowa X Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych 'Maski zostawimy na scenie'. W wydarzeniu wezmą udział grupy teatralne ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych… » więcej 2022-12-13, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Arcydzieło muzyki sakralnej "Wielka msza h-moll" Jana S. Bacha już wkrótce w filharmonii Międzynarodowe grono wybitnych solistów, Chór Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej i jedno z największych dzieł w historii muzyki sakralnej: 'Wielka Msza h-moll' Jana Sebastiana Bacha. Tak zapowiadają się adwentowe… » więcej 2022-12-13, godz. 11:45, Patronaty - polecamy Chróścice zapraszają na świąteczną paradę Trzy orkiestry dęte, mażoretki, zespół taneczny i sam Święty Mikołaj w towarzystwie Królowej Śniegu - Chróścice na jeden dzień zmieniły się w krainę z baśni - tak było w zeszłym roku. Jak będzie w tym? To się okaże już… » więcej 2022-12-13, godz. 10:07, Patronaty - polecamy XXXIII Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta Popularyzacja biegów ulicznych oraz propagowanie sportu i aktywności fizycznej - to główne cele Strzeleckiego Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta, który wystartuje już w najbliższą sobotę (17.12) z ulicy Mickiewicza w Strzelcach… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »