Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-05, 10:24 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” – PSM w Opolu zaprasza na wykład prof. Macieja Gołąba

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia. Program obchodów jubileuszu jest bardzo bogaty, a przed nami kolejne wydarzenie.
Mury opolskiej szkoły muzycznej odwiedzi prof. Maciej Gołąb, który poświęcił hymnowi Polski całą rozprawę naukową. Niebawem jego książka o Mazurku Dąbrowskiego ukaże się w druku.

Wykład prof. Maciej Gołąba „Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” odbędzie się 10.11.2021 r. (środa) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Początek o godz. 15:30. Wstęp jest wolny.


Ponadto, podczas spotkania uczniowie PSM I i II st. wykonają historyczne wersje hymnu. Będzie można usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w wersji na skrzypce solo, na fortepian, na orkiestrę, a także na głosy ludzkie, fortepian i gitarę. Uczniowie zaśpiewają hymn Polski także po francusku i niemiecku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Więcej na temat spotkania z prof. Maciejem Gołąbem i występu uczniów PSM I i II st. będzie można usłyszeć także w audycjach red. Małgorzaty Ślusarczyk.

Dodajmy, że Radio Opole objęło zarówno to wydarzenie, jak i jubileusz 75-lecia szkoły muzycznej patronatem medialnym. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

„Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” – PSM w Opolu zaprasza na wykład prof. Macieja Gołąba [fot, materiały organizatora]

Zobacz także

2021-11-16, godz. 21:10, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska" w ramach projektu ,,Teatrem w (O!)polskie" już w czwartek w Wołczynie Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska'. W roli tytułowej wystąpi śpiewaczka, solistka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - Elżbieta Kłosińska. Spektakl zostanie pokazany w najbliższy czwartek… » więcej 2021-11-16, godz. 19:26, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Już w najbliższy piątek (19.11) rozpoczną się XXVI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty akustyczno - muzyczne. „Śpiewamy polskie piosenki z duszą i… » więcej 2021-11-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na koncert Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego Miejski Dom Kultury w Oleśnie i Fundacja Blues Opole wraz z współorganizatorami zapraszają młodzież z powiatu oleskiego do udziału w akcji 'W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok', w ramach której planowane jest… » więcej 2021-11-16, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań… » więcej 2021-11-16, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wieczór z muzyką organową w Filharmonii Opolskiej Karol Mossakowski powraca na opolską scenę. Artysta jest uważany za jednego z najzdolniejszych organistów młodego pokolenia. W najbliższy piątek (19.11) wystąpi wraz z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »