Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-03, 16:30 Autor: materiały Filharmonii Oplskiej/oprac. Agnieszka Lubczańska

Wernisaż i zaduszki jazzowe jeszcze w tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej

Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz
W piątek (05.11) w galerii Filharmonii Opolskiej odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Mariana Solisza, a w sobotę (06.11) Zaduszki Jazzowe.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19:00. Swoje wielkoformatowe obrazy z kolekcji "Bez tytułu" zaprezentuje Marian Solisz.

Artysta urodził się w Raciborzu, dyplom na architekturze wnętrz ASP w Krakowie obronił w 1995 r. Przez kilkanaście lat pracował jako konserwator zabytków, obecnie mieszka i tworzy w Kluczborku. Marian Solisz jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Jego prace na wystawach zbiorowych były prezentowane m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Czechach. Podczas wernisażu zaprezentowana zostanie kapsułowa kolekcja ubrań marki NEIGE inspirowana pracami artysty. Wstęp bezpłatny.

Przypominamy także, że w najbliższą sobotę (06.11) filharmonia zaprasza na koncert pt. „Legendy Jazzu – Zaduszki Jazzowe”. To coroczne wydarzenie dochowujące tradycji, podczas której jazzmani wyrażają uznanie zmarłym kolegom. W tym roku wystąpi zespół The Karpeta Jazz Brothers. W programie koncertu autorskie aranżacje utworów legendarnych muzyków: Elli Fitzgerald, Nat King Cole1a, B.B. Kinga czy Ennio Moricone.

Dowiedz się więcej o koncercie pt. „Legendy Jazzu – Zaduszki Jazzowe”.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Zobacz także

2022-04-11, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Zbliża się 85. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i XIV Konferencja „Kardiologii Polskiej” Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zaprasza na 85. Wiosenną Konferencję PTK i XIV Konferencję „Kardiologii Polskiej”. Wydarzenie będzie poświęcone głównie omówieniu wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC -… » więcej 2022-04-11, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Charytatywny Koncert Muzyki Filmowej dla Ukrainy - zostały ostatnie bilety! Opolska Filharmonia włącza się w akcję pomocy dla Ukrainy. Z tej okazji w najbliższy wtorek (12.04) w sali koncertowej odbędzie się Charytatywny Koncert Muzyki Filmowej. » więcej 2022-04-05, godz. 18:13, Patronaty - polecamy Spotkanie z Iloną Wiśniewską Autorka książek kojarzonych z mroźnymi krainami („Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” oraz „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”) - Ilona Wiśniewska tym razem przyjedzie do Opola promować swoją pierwsza… » więcej 2022-04-05, godz. 15:43, Patronaty - polecamy „Tańcowadła” 2022 już w sobotę – sprawdź, co w tańcu piszczy! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXV Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych „Tańcowadła” Ozimek 2022. Zespoły zaprezentują się w dwóch konkursach: „Promocje” - dla grup stawiających pierwsze kroki w świecie tańca oraz… » więcej 2022-04-05, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Koncert "Treny Katyńskie" „Treny Katyńskie” to kameralny utwór Adama Tańskiego na sekstet złożony z instrumentów smyczkowych i dętych oraz głos solowy. Dzieła będzie można posłuchać w najbliższy poniedziałek (11.04) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »