Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-29, 19:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych”

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Do 31 października trwa nabór do kolejnej edycji programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza szkoły podstawowe do udziału w autorskim projekcie edukacyjnym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Główną ideą prowadzonych działań jest propagowanie prawidłowych postaw, dotyczących lokalnej gospodarki wodnej oraz zasad bezpiecznej rekreacji w obszarze zbiorników wodnych. Program realizowany będzie cały rok szkolny. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe.
Wody Polskie w Gliwicach angażują się w edukację wodną i ekologiczną najmłodszych w ramach „Aktywnych Błękitnych” po raz drugi. Na obszarze zarządzanym przez gliwickie RZGW (województwo śląskie i opolskie) prowadzone będą działania dedykowane uczniom szkół podstawowych z klas I-VIII.

Głównym celem jest przekazywanie wiedzy z takich obszarów, jak lokalna gospodarka wodna, w tym m. in. zasady zrównoważonego wykorzystywania zasobów wodnych w celu uniknięcia suszy albo zasady zachowania w trakcie powodzi i minimalizowanie ich skutków. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli-koordynatorów oraz specjalistów Wód Polskich. Ponadto, uczniowie mogą liczyć na lekcje terenowe, które dodatkowo pozwalają na przybliżenie zagadnień dotyczących środowiska wodnego w najbliższym otoczeniu, w tym wycieczki na wybrane obiekty hydrotechniczne. Ważną częścią są również spotkania ze służbami mundurowymi oraz ratowniczymi.

Materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału, znajdują się na stronie https://gliwice.wody.gov.pl/nasze-dzialania/aktywni-blekitni. Osobą koordynującą projekt jest Tomasz Biela dostępny pod adresem email: tomasz.biela@wody.gov.pl

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 20:06, Patronaty - polecamy Premiera albumu "Darek Kozakiewicz LIVE"! Darek Kozakiewicz i przyjaciele wystąpili w Studiu M im. SBB Radia Opole 17 czerwca 2021. Wtedy to powstał projekt, którego efektem jest album 'Darek Kozakiewicz LIVE'! Dziś, zapraszamy na premierę płyty, która jest technologicznym… » więcej 2021-11-16, godz. 21:10, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska" w ramach projektu ,,Teatrem w (O!)polskie" już w czwartek w Wołczynie Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska'. W roli tytułowej wystąpi śpiewaczka, solistka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - Elżbieta Kłosińska. Spektakl zostanie pokazany w najbliższy czwartek… » więcej 2021-11-16, godz. 19:26, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Już w najbliższy piątek (19.11) rozpoczną się XXVI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty akustyczno - muzyczne. „Śpiewamy polskie piosenki z duszą i… » więcej 2021-11-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na koncert Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego Miejski Dom Kultury w Oleśnie i Fundacja Blues Opole wraz z współorganizatorami zapraszają młodzież z powiatu oleskiego do udziału w akcji 'W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok', w ramach której planowane jest… » więcej 2021-11-16, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »