Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-29, 19:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych”

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Do 31 października trwa nabór do kolejnej edycji programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza szkoły podstawowe do udziału w autorskim projekcie edukacyjnym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Główną ideą prowadzonych działań jest propagowanie prawidłowych postaw, dotyczących lokalnej gospodarki wodnej oraz zasad bezpiecznej rekreacji w obszarze zbiorników wodnych. Program realizowany będzie cały rok szkolny. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe.
Wody Polskie w Gliwicach angażują się w edukację wodną i ekologiczną najmłodszych w ramach „Aktywnych Błękitnych” po raz drugi. Na obszarze zarządzanym przez gliwickie RZGW (województwo śląskie i opolskie) prowadzone będą działania dedykowane uczniom szkół podstawowych z klas I-VIII.

Głównym celem jest przekazywanie wiedzy z takich obszarów, jak lokalna gospodarka wodna, w tym m. in. zasady zrównoważonego wykorzystywania zasobów wodnych w celu uniknięcia suszy albo zasady zachowania w trakcie powodzi i minimalizowanie ich skutków. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli-koordynatorów oraz specjalistów Wód Polskich. Ponadto, uczniowie mogą liczyć na lekcje terenowe, które dodatkowo pozwalają na przybliżenie zagadnień dotyczących środowiska wodnego w najbliższym otoczeniu, w tym wycieczki na wybrane obiekty hydrotechniczne. Ważną częścią są również spotkania ze służbami mundurowymi oraz ratowniczymi.

Materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału, znajdują się na stronie https://gliwice.wody.gov.pl/nasze-dzialania/aktywni-blekitni. Osobą koordynującą projekt jest Tomasz Biela dostępny pod adresem email: tomasz.biela@wody.gov.pl

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2021-11-23, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Stradivarius zagości w Filharmonii Opolskiej już w ten piątek! Już w najbliższy piątek (26.11) o godzinie 19:00 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z cyklu Strefa Gwiazd. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpią wraz z wybitnym wiolonczelistą Pablo Ferrándezem, który… » więcej 2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej 2021-11-22, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Czas na Magiczne Charytatywne Andrzejki! Już po raz piąty Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na Magiczne Charytatywne Andrzejki. Wszystkie bilety-cegiełki w cenie 250 złotych od pary już się sprzedały. » więcej 2021-11-22, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję pt. "Wspólny mit czy źródło sporu politycznego? Dziedzictwo opozycji antykomunistycznej z trójstronnej polsko-czesko-niemieckiej… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu Colloquium Opole, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jej tematem przewodnim będzie dziedzictwo polskiej, czeskiej i niemieckiej opozycji antykomunistycznej… » więcej 2021-11-22, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Już po raz 28. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury "Xaverianum" zaprasza na swoje coroczne święto! Dni Xaverianum to tydzień chrześcijańskiej kultury studenckiej, w który zaangażowani są liczni studenci opolskiego środowiska akademickiego. Wydarzenie już po raz 28. odbędzie się w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »