Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-29, 19:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych”

Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Wody Polskie w Gliwicach rozpoczęły nabór do „Aktywnych Błękitnych” [fot. materiały organizatora]
Do 31 października trwa nabór do kolejnej edycji programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zaprasza szkoły podstawowe do udziału w autorskim projekcie edukacyjnym Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Główną ideą prowadzonych działań jest propagowanie prawidłowych postaw, dotyczących lokalnej gospodarki wodnej oraz zasad bezpiecznej rekreacji w obszarze zbiorników wodnych. Program realizowany będzie cały rok szkolny. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe.
Wody Polskie w Gliwicach angażują się w edukację wodną i ekologiczną najmłodszych w ramach „Aktywnych Błękitnych” po raz drugi. Na obszarze zarządzanym przez gliwickie RZGW (województwo śląskie i opolskie) prowadzone będą działania dedykowane uczniom szkół podstawowych z klas I-VIII.

Głównym celem jest przekazywanie wiedzy z takich obszarów, jak lokalna gospodarka wodna, w tym m. in. zasady zrównoważonego wykorzystywania zasobów wodnych w celu uniknięcia suszy albo zasady zachowania w trakcie powodzi i minimalizowanie ich skutków. Lekcje prowadzone są przez nauczycieli-koordynatorów oraz specjalistów Wód Polskich. Ponadto, uczniowie mogą liczyć na lekcje terenowe, które dodatkowo pozwalają na przybliżenie zagadnień dotyczących środowiska wodnego w najbliższym otoczeniu, w tym wycieczki na wybrane obiekty hydrotechniczne. Ważną częścią są również spotkania ze służbami mundurowymi oraz ratowniczymi.

Materiały edukacyjne, w tym dokumenty wymagane w procesie zgłaszania do udziału, znajdują się na stronie https://gliwice.wody.gov.pl/nasze-dzialania/aktywni-blekitni. Osobą koordynującą projekt jest Tomasz Biela dostępny pod adresem email: tomasz.biela@wody.gov.pl

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2024-10-01, godz. 09:58, Patronaty - polecamy Piosenka religijna już wkrótce zabrzmi w Komprachcicach 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' - to hasło Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej, który już po raz 26. odbędzie się w Komprachcicach. Przegląd rozpocznie się w sobotę 12 października o godz. 13:00 w sali widowiskowej… » więcej 2024-09-30, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Skansen w Opolu - warto tam zajrzeć w niedzielę na jesienne Targi Miodów i Rękodzieła Ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (06.10) i tradycyjnie będzie to gratka dla wszystkich pasjonatów miodów naturalnych, przysmaków regionalnych, rękodzieła, muzyki ludowej… » więcej 2024-09-30, godz. 13:41, Patronaty - polecamy IX Festiwal Mikołaja z Koźla, czyli 4 koncerty podczas 3 dni z muzyką dawną Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym - pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej 2024-09-30, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Spotkanie podróżnicze z kapitan Joanną Pajkowską już w piątek Jest pierwszą Polką w historii, która opłynęła świat samotnie na jachcie żaglowym bez cumowania w portach. Kapitan Joanna Pajkowska będzie gościem spotkania, które odbędzie się w najbliższy piątek (04.10) w Zdrowej Rodzinie… » więcej 2024-09-30, godz. 10:56, Patronaty - polecamy Popularyzator nauk przyrodniczych Adam Zbyryt w Opolu. Przyjdź na spotkanie, wybierz się na ornitologiczny spacer Dotarcie do młodzieży z literaturą popularnonaukową oraz zaszczepienie w niej naukowej pasji - to cele projektu „Litenatura - zrozum naturę przez literaturę”. W jego ramach już w najbliższy piątek (04.10) gościem Miejskiej Biblioteki… » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »