Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-23, 15:30 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!

Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!
Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!
TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami a także spotkania z gośćmi specjalnymi: Pawłem Fajdkiem, Maciejem Iwańskim oraz Krzysztofem Stanowskim. Gala finałowa (obowiązują zaproszenia) w najbliższą sobotę (25.09).
Festiwal ten to jedyny taki, który gromadzi w jednym miejscu twórców poruszających tematykę sportową. Nazwa jest upamiętnieniem zmarłego opolanina - Tomasza Drąga, który w piłkarskim świecie znany był jako „Patyk”. Wieloletni zawodnik Odry Opole, który podczas meczu Śląska - Łubniany zasłabł i nie odzyskał przytomności. Miał 40 lat.

Twórcy materiałów przedstawią swoim widzom bohaterów, którzy poświęcają życie aktywności fizycznej, nierzadko morderczym wysiłkom, pokonując swoje własne granice, ucząc się współzawodnictwa i rywalizacji.

W konkursie głównym bierze udział 20 reportaży. Wśród nich znajdują się zarówno materiały ośrodków regionalnych TVP jak i twórców niezrzeszonych. Widzowie będą mieli dwie okazje zobaczyć każdy z reportaży na bezpłatnych projekcjach konkursowych i oddać swój głos na jego zdaniem najlepszy reportaż.

W skład kapituły weszli między innymi piłkarz ręczny Artur Siódmiak, były selekcjoner Antoni Piechniczek czy właściciel serwisu Weszło.com Krzysztof Stanowski. Na zwycięzcę festiwalu czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowana przez prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. W ręce wszystkich laureatów trafią statuetki wykonane w pracowni Mariana Molendy. - Przypominają wyglądem patyki. „Patyk” to był boiskowy pseudonim Tomasza Drąga, piłkarza i zawodowego strażaka który zmarł nagle, podczas meczu, w marcu 2016 roku.

Organizatorami II Festiwalu Reportażu Sportowego „Patyk” jest TVP3 Opole, a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
PLAKAT 2.FESTIWALU PATYK

Zobacz także

2021-10-15, godz. 18:43, Patronaty - polecamy Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich praw i swobód obywatelskich w budowaniu świadomości i czujności onkologicznej… » więcej 2021-10-14, godz. 16:17, Patronaty - polecamy "Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! 'Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było' - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi Bachowi i Georgeowi Friedrichowi Händlowi. Drogi twórcze obu kompozytorów-równolatków… » więcej 2021-10-14, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Przed nami Wojewódzki Dzień Szefa Kuchni – zapowiada się kolorowo i pysznie! Nauczyciele przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej województwa opolskiego zapraszają na kulinarny tydzień z okazji przypadającego 20 października Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni. » więcej 2021-10-13, godz. 21:06, Patronaty - polecamy V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie już w najbliższy poniedziałek (18.10) w Filharmonii Opolskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. » więcej 2021-10-13, godz. 19:41, Patronaty - polecamy Grażyna Łobaszewska gwiazdą X Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Promowanie starych, dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków oraz wychodzenie naprzeciw młodym i ambitnym zespołom poszukującym inspiracji w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka - to od lat główne cele tego przedsięwzięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »