Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-08-11, 15:33 Autor: Justyna Krzyżanowska

Trwa 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego

Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Jak podkreślają organizatorzy, konkurs jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. W poprzednich 11 edycjach zgłoszono w sumie 255 realizacji, z czego 69 zostało nagrodzonych lub wyróżnionych.
Celem konkursu jest promowanie osiągnięć w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznych w województwie opolskim, wskazanie najlepszych realizacji oraz promocja projektów urbanistycznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej, a także podniesienie świadomości społecznej w zakresie kształtowania ładu przestrzennego.

W konkursie mogą wziąć udział inwestycje w przestrzeniach publicznych zrealizowane do 30.06.2021 r. polegające m.in. na zagospodarowaniu ogólnodostępnych placów, ulic, parków, terenów rekreacyjnych, terenów zdegradowanych, obiektów użyteczności publicznej podnoszących ich atrakcyjność i konkurencyjność, w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz obiekt użyteczności publicznej.

Zgłoszeń mogą dokonywać samorządy lokalne z województwa opolskiego, inne instytucje lub organizacje realizujące zadania publiczne (stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania), inwestorzy lub projektanci oraz jednostki samorządu zawodowego architektów, urbanistów lub inżynierów budownictwa.

Dodajmy, że konkursowi głównemu towarzyszył będzie Konkurs Internautów, w którym to mieszkańcy województwa oddadzą swoje głosy na realizację zgłoszoną do tegorocznej edycji.

Harmonogram 12. edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego:

  • ogłoszenie konkursu: czerwiec 2021 r.
  • zgłoszenia do konkursu: do 30.08.2021 r.
  • ocena formalna zgłoszeń: wrzesień 2021 r.
  • ocena merytoryczna zgłoszeń (praca komisji konkursowej): wrzesień – październik 2021 r.
  • głosowanie internautów: październik 2021 r.
  • rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników: listopad 2021.

Zgłoszenia przedsięwzięć do udziału w konkursie można składać do 30.08.2021 r. za pomocą poczty elektronicznej na adres: NPPWO@opolskie.pl oraz na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub osobiście w siedzibie Departamentu Polityki Regionalnej i przestrzennej pod adresem:

Departament Polityki Regionalnej i Przestrzennej
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
ul. Hallera 9, 45-867 Opole,
z dopiskiem „KONKURS NPPWO”

Konkurs organizuje Zarząd Województwa Opolskiego. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Festyn charytatywny w Gąsiorowicach już w tę sobotę. Przyjdź i pomóż chorej Oliwce Występy artystyczne, malowanie twarzy, tatuaże oraz pyszne regionalne jedzenie - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców wsi Gąsiorowice. W najbliższą sobotę (25.09) na boisku przy szkole podstawowej rozpocznie… » więcej 2021-09-23, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców! TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami… » więcej 2021-09-22, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27, Patronaty - polecamy Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki. » więcej 2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »