Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-25, 15:00 Autor: Agnieszka Lubczańska/materiały organizatora

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich - Bitwa Regionów

Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”
Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Jury oceni pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo. Który zespół stanie na podium, okaże się podczas wielkiego finału jesienią.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł. Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.bitwaregionow.pl.

Film instruktażowy dla Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów

Zobacz także

2021-08-27, godz. 18:31, Patronaty - polecamy Wojewódzki Dzień Działkowca w Opolu Polski Związek Działkowców Okręg Opolski zaprasza na świętowanie Wojewódzkiego Dnia Działkowca w Opolu. Działkowe dożynki odbędą się w sobotę 4 września przy ul. Częstochowskiej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego 'Kopciuszek'… » więcej 2021-08-27, godz. 16:56, Patronaty - polecamy "Czego nie zrobili barbarzyńcy" - nowa wystawa w GSW! Główne sale Galerii Sztuki Współczesnej już wkrótce staną się miejscem ekspozycji wystawy Mateusza Choróbskiego pt. „Czego nie zrobili barbarzyńcy”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 18:00. Kuratorem ekspozycji… » więcej 2021-08-27, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Gala konkursu Opolska Nagroda Jakości W piątek (03.09) poznamy tegorocznych laureatów konkursu Opolska Nagroda Jakości. Gala rozpocznie się o godz. 18:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 18. Galę poprowadzi… » więcej 2021-08-27, godz. 11:50, Patronaty - polecamy Wystawa prac pacjentów w Galerii WuBePe Wystawę prac pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w Branicach będzie można oglądać do 17 września w Galerii WuBePe… » więcej 2021-08-26, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Szkoła w Kostowie pamięta o bohaterach powstań śląskich Uroczystości upamiętniające 100-lecie walk powstańczych na terenie Kostowa w trakcie III Powstania Śląskiego połączone z nadaniem sztandaru tamtejszej szkole - to wydarzenia zaplanowane na 1 września w Kostowie. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »