Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-31, 16:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Na warszawskiej Pradze spotkają się artyści, by śpiewać utwory Jonasza Kofty

Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
Okładka płyty - Jonasz Kofta i Jego piosenki [fot. Paula Hołubowicz]
W sobotę (05.06) dzień konkursowy, a w niedzielę (06.06) koncert finałowy – tak w skrócie zapowiada się w najbliższy weekend XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności", To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Odbywa się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Uczestnicy zaprezentują dwa utwory słowno-muzyczne, w tym minimum jeden utwór autorstwa Jonasza Kofty. Drugi powinien dotyczyć szeroko pojętej wolności (wolności słowa, jednostki, narodów…) lub być utworem autorskim, powstałym w poetyce patrona festiwalu. Uczestników oceni jury w składzie: Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Jerzy Mamcarz (przewodniczący), Piotr Bakal, Stanisław Klawe, Jan Kazimierz Siwek, Paweł Sztompke.


Podczas koncertu finałowego wystąpią
Laureaci 2021 oraz artyści i sympatycy Stowarzyszenia Warszawska Scena Bardów. Zwyczajem jest, że koncert finałowy rozpoczyna laureat głównej nagrody roku ubiegłego i tym razem jest to Gabriela Kurzac, zdobywczyni Złotego Klucza 2020. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.bardowie.art.pl


Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Warszawska Scena Bardów i Centrum Promocji Kultury Praga-Południe m.st. Warszawy. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Jerzy Mamcarz. Radio Opole XV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2021 objęło patronatem medialnym.

Plakat 15. Festiwalu im. Jonasza Kofty 'Moja Wolności'

Zobacz także

2021-06-29, godz. 15:15, Patronaty - polecamy Opolskie Lato Filmowe zawita do Opola i Kluczborka Dwa seanse filmowe pod chmurką szykowane są w Kluczborku i Opolu w ramach Opolskiego Lata Filmowego. 'Pewnego razu... w Hollywood' to film, którego pokaz odbędzie się w najbliższą niedzielę (04.07) na Rynku w Kluczborku. Z kolei w… » więcej 2021-06-29, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Festyn Fundacji DOM - wyjątkowy, bo jubileuszowy. Przyjdź w niedzielę na pl. Wolności w Opolu! W tym roku Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu obchodzi swoje 30 urodziny! Na wspólne świętowanie zaproszeni są wszyscy już w najbliższą niedzielę (04.07) podczas 26. Festynu Fundacji DOM „30… » więcej 2021-06-29, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Lato Kwiatów w Otmuchowie od piątku do niedzieli Od najbliższego piątku przez cały weekend (2-4.07) Otmuchów stanie się największą kwiaciarnią w Polsce! Lato Kwiatów to sztandarowa impreza miasta i gminy. Odbywa się już po raz 48. Kwiaty cięte, doniczkowe, drzewka, krzewy oraz… » więcej 2021-06-25, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich - Bitwa Regionów Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich - „Bitwy Regionów”. Jury oceni pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu… » więcej 2021-06-24, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Mini Miasto powstanie w Raszowej. Budowa rusza w poniedziałek! To nietypowa półkolonia organizowana już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. Zabawa polega na tym, by zbudować Mini Miasto. Z uwagi na problemy współczesnego świata - zanieczyszczenie jednorazowym plastikiem… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »