Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-28, 15:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Targi książki i spotkania autorskie w Kędzierzynie-Koźlu przez całą środę

Zdjęcie Katarzyny Dowbor, która była gościem III Targów Książki nad Odrą w 2019 roku [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie Katarzyny Dowbor, która była gościem III Targów Książki nad Odrą w 2019 roku [fot. Katarzyna Doros]
Już po raz czwarty Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Miejscami akcji będą Powiatowa Przystani „Szkwał” (ul. Wyspa 22b) oraz kozielski rynek. Na targach swoją ofertę zaprezentuje 17 wydawnictw. Nie zabraknie też spotkań autorskich. W programie także warsztaty, wystawy, akcja „Płynne Czytanie” oraz spektakl teatru ulicznego z Krakowa.

Gośćmi wydarzenia będą znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Ewa Kassala, Joanna Szczepkowska, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Łukasz Orbitowski, Jakub Skworz, Michał Ciapiński „Pan Poeta”.

Po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem. „Płynne czytanie”, której głównym sponsorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Wydarzenie składać się będzie z dwóch półtoragodzinnych rejsów po rzece. Ich głównym celem jest promowanie czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu z książką dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Gościem będzie Joanna Szczepkowska, która podczas rejsów statkiem po Odrze będzie czytać polską literaturę i poezję, w szczególności Cypriana Kamila Norwida. Oprawę muzyczną zapewni na gitarze Grzegorz May.

Na zakończenie planowany jest spektakl teatru ulicznego pt. „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Widowisko zrealizowane zostanie na kozielskim rynku. Początek o godz. 20:30.


Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Radio Opole jest patronem medialnym IV Targów Książki nad Odrą. Kędzierzyn-Koźle 2021!


Program:

stoiska wystawców czynne w godz. 10:00-19:00
Powiatowa Przystań „Szkwał”
10:00 Inauguracja Targów
10:15 Spotkanie autorskie dla dzieci z Michałem Capińskim Panem Poetą
11:15 Spotkanie autorskie dla dzieci z Jakubem Skworzem
12:15 – Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
Akcja „Płynne Czytanie”: Główny Sponsor Grupa Azoty ZAK S.A.
13:00 Inauguracja akcji
13:00-14:30 Spotkanie na statku. Poezję Cypriana Kamila Norwida czytać będzie Joanna Szczepkowska
14:45-16:15 Spotkanie na statku. Poezję Cypriana Kamila Norwida czytać będzie Joanna Szczepkowska
16:30
Spotkanie z Mariuszem Szczygłem
17:30 Spotkanie ze Szczepanem Twardochem
Kozielski Rynek

19:00 Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą
20:30 Spektakl „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”

Wydarzenia towarzyszące:

10:00-19:00 – wystawa ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu pt. „Cyprian Kamil Norwid – życie i twórczość”
10:00-17:00 – animacje dla dzieci
11:00 – warsztaty animacyjne dla dzieci, prowadzenie: Michał Capiński „Pan Poeta”
Stoiska edukacyjno-warsztatowe:
  • Muzeum Ziemi Kozielskiej – stoisko edukacyjne dla dzieci i dorosłych
  • Związek Międzygminny „Czysty Region” – ekobiblioteka, zabawy ekologiczne oraz atrakcje dla dzieci
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej – stoisko edukacyjno-warsztatowe
  • Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” – stoisko wystawowe
Obowiązują obostrzenia sanitarne oraz limit osób biorących udział w wydarzeniach. Od 25 maja we wszystkich bibliotekach dostępne są bezpłatne wejściówki na spotkania.
Targi książki i spotkania autorskie w Kędzierzynie-Koźlu przez całą środę (02.06)

Zobacz także

2021-07-06, godz. 15:21, Patronaty - polecamy Jesteś matką niepełnosprawnego dziecka? To propozycja dla Ciebie! „Napisz niesamowitą bajkę dla swojego dziecka. Znajdź chwilę dla siebie, oderwij się od codzienności i przenieś w krainę baśni, gdzie wszystko jest możliwe ” - zachęcają do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą „Siła kobiet… » więcej 2021-07-06, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to zajęcia, na które podczas wakacji zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Propozycje adresowane są do grup zorganizowanych i wymagają wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły… » więcej 2021-07-06, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Spotkanie z Andrzejem Hamadą już w czwartek Na Rynku w Opolu otwarto wystawę rysunków Andrzeja Hamady, nestora opolskich architektów i znawcy historii Opola, który zabytki stolicy województwa rysował przez lata. Spotkanie z twórcą odbędzie się w najbliższy czwartek (08.07)… » więcej 2021-07-06, godz. 11:34, Patronaty - polecamy III Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Konkurs na interpretację piosenek Przemysława Gintrowskiego, spektakle muzyczne, wspólne śpiewanie i quiz z udziałem publiczności - to wszystko szykuje się już w najbliższy weekend (9-11.07) w Kołobrzegu, który po raz trzeci będzie… » więcej 2021-07-06, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Kino plenerowe w ogrodzie WBP w każdą środę wakacji Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na kino plenerowe. W repertuarze lipcowych propozycji trzy filmy kina skandynawskiego… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »