Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-18, 14:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z autorem powieści inspirowanej najgłośniejszą niewyjaśnioną zbrodnią lat 90

Aleksander Sowa policjant i autor kryminałów, napisał kolejna książkę [fot. Maciej Zienkiewicz]
Aleksander Sowa policjant i autor kryminałów, napisał kolejna książkę [fot. Maciej Zienkiewicz]
Brak sprawcy. Brak motywu. Presja przełożonych. Tajemnice, o których po zmroku lepiej nie mówić głośno. I zagadka, którą Stompor będzie musiał rozwiązać… „Wenus umiera” Aleksandra Sowy to powieść inspirowana najgłośniejszą niewyjaśnioną zbrodnią lat 90. Na spotkanie z autorem w najbliższy czwartek (20.05) zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Rozmowę poprowadzi Bartosz Suwiński. Początek o godz. 18:00.

Spotkanie odbędzie się na placu przed MBP i będzie transmitowane na profilu facebookowym biblioteki. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się wyłącznie online.

Przejdź na Facebook MBP w Opolu i obejrzyj spotkanie (20.05.2021, godz. 18:00)


Książkę "Wenus umiera" wydało w lutym tego roku Wydawnictwo Lira.

To kolejna - po „Gwiazdach Oriona” i „Czasie Wagi” - pozycja z bestsellerowej serii kryminalnej z Emilem Stomporem, zwanej astronomiczną. Aleksander Sowa jest pisarzem, ale także policjantem w służbie czynnej, stąd jego kryminały uderzają realizmem i autentycznością. Należy do weteranów samodzielnego publikowania i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce.


Dwa ciała na sudeckim szlaku. Ofiary to Miss Polski i syn generała… Ta podwójna zbrodnia wydarzyła się naprawdę!
Schyłek lat dziewięćdziesiątych, Park Narodowy Gór Stołowych. Na szlaku zostają znalezione dwa ciała w zaawansowanym stadium rozkładu. Wszystko zdaje się wskazywać na atak niedźwiedzia. To, że ofiarami byli Miss Polski i syn wysokiego rangą oficera Wojska Polskiego, nie ułatwia zadania skierowanemu w góry miejscowemu śledczemu. Tymczasem w Warszawie Emil Stompor bierze udział w akcji, która zmienia jego życie. Los i pewna kobieta sprawiają, że drogi dwóch policjantów się krzyżują. [opis ze strony wydawcy książki]

Plakat. Spotkanie z Aleksandrem Sową

Zobacz także

2021-06-25, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich - Bitwa Regionów Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich - „Bitwy Regionów”. Jury oceni pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu… » więcej 2021-06-24, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Mini Miasto powstanie w Raszowej. Budowa rusza w poniedziałek! To nietypowa półkolonia organizowana już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae. Zabawa polega na tym, by zbudować Mini Miasto. Z uwagi na problemy współczesnego świata - zanieczyszczenie jednorazowym plastikiem… » więcej 2021-06-24, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Orkiestra Dęta Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach 40-lecie uczci koncertem w amfiteatrze Orkiestra Dęta Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zagra jubileuszowy koncert z okazji swojego 40-lecia. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (27.06) na deskach amfiteatru w Opolu. » więcej 2021-06-24, godz. 10:39, Patronaty - polecamy Zespół Solidaris Brass z koncertem w kościele Piotra i Pawła w Opolu Wybitne dzieła największych kompozytorów przełomu wieków, a także współczesnych zostaną zagrane w najbliższą niedzielę (27.06) w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu w ramach koncertu pod nawą… » więcej 2021-06-24, godz. 09:50, Patronaty - polecamy Jarmark Niezwykłości już w sobotę na Wyspie Bolko Jarmark Niezwykłości to wydarzenie, które od lat organizuje Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu. Nie inaczej będzie w tym roku. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę (26.06) na Wyspie Bolko w Opolu. Oficjalne… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »