Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-02-18, 15:04 Autor: Justyna Krzyżanowska

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry!

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! [materiały TJK w Opolu]
„Otwieramy teatry” – na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia zobaczymy „Miejskie ziółka” w reżyserii Nataszy Sołtanowicz. W kolejnym tygodniu zaplanowano spektakle premierowe.
„Miejskie ziółka” to muzyczny spektakl, który ukazuje postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura a rośliny odzyskują głos. W spektaklu rytm miejskiej muzyki będzie przeplatać się z muzycznym pejzażem natury. Ponadto, mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie teatru. Bilety na spektakle można kupić online i w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-18:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Pracownicy teatru przypominają, że na terenie obiektu nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu do budynku. Ponadto, wszystkie osoby wchodzące do teatru zobowiązane są do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższym czasie na wszystkie spektakle można wejść od strony portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0). Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru”.

W najbliższym czasie opolski teatr dramatyczny planuje wznowić spektakle także na remontowanych aktualnie scenach – na Dużej Scenie i na Scenie Bunkier.

Zaplanowane premiery:

  • 25.02 „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania.
  • 26.02 – „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski – premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Amator 2020” zaplanowaną na 26 lutego, a także spektakle 27 oraz 28 lutego. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 06.03 „Król Lear”, reż. Anna Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) – premiera na Dużej Scenie TJK – ze względu na bezpieczeństwo zespołu aktorsko-realizatorskiego, związane z możliwością zagrożenia zarażeniem COVID-19, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu informuje, że jest zmuszony ODWOŁAĆ premierę spektaklu „Król Lear” zaplanowaną na 6 marca, a także spektakle 5 oraz 7 marca. O nowym terminie premiery pracownicy teatru poinformują w najbliższym czasie.
  • 26.03„Testosteron”, reż. Robert Talarczyk – premiera na Dużej Scenie TJK.

Dodajmy, że Radio Opole objęło wydarzenia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu patronatem medialnym.

Zobacz także

2021-04-20, godz. 17:38, Patronaty - polecamy „Świat śpi, a ja chodzę po jego powiekach” - spotkanie z autorką książki już w środę na profilu WBP w Opolu Życie uważa za największy cud. Lata na paralotni, skacze ze spadochronem. Interesuje się psychologią oraz rozwojem osobistym, a jej życiowe motto brzmi: prawie wszystko zależy od nas. W lipcu 2020 r. ukazała się jej debiutancka powieść:… » więcej 2021-04-20, godz. 12:24, Patronaty - polecamy Focon, czyli Fantasy Online Convention już w ten weekend! Konwent fanów fantastyki w internecie odbędzie się już w ten weekend, czyli 24 i 25 kwietnia. Wydarzenie uświetni ponad 70 gości. W programie prelekcje, panele, spotkania, Konkurs Cosplay, knajpa konwentowa, oferta wystawców i gra konwentowa… » więcej 2021-04-19, godz. 17:37, Patronaty - polecamy Konkurs plastyczny o Prawdach Polaków spod Znaku Rodła Popularyzacja Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła ogłoszonych 6 marca 1938 r. w Berlinie oraz kształtowanie wartości i postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży - to główne cele II Ogólnopolskiego i Polonijnego Konkursu… » więcej 2021-04-19, godz. 16:33, Patronaty - polecamy Katyń w pamięci rodziny Gaworów tematem Łambinowickiego Spotkania Muzealnego 'Opowieść o człowieku... Katyń w pamięci rodzinnej' - to tytuł kolejnego spotkania z cyklu Łambinowickich Spotkań Muzealnych. Tym razem poświęcone będzie polskim oficerom - ofiarom zbrodni katyńskiej na przykładzie losów jednego… » więcej 2021-04-19, godz. 13:33, Patronaty - polecamy Spotkanie online z Mikołajem Grynbergiem Książka „Poufne” to zbiór opowieści tworzących portret polskiej rodziny żydowskiej doświadczonej wydarzeniami z powojennej Polski. Z jej autorem Mikołaj Grynberg będzie okazja spotkania online w najbliższy wtorek (20.04) na profilu… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »