Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-25, 09:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Znany na całym świecie wybitny socjolog, autor pojęcia „płynna nowoczesność”, a także idei Holocaustu, jako ubocznego produktu oświecenia, oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka - Zygmunt Bauman będzie bohaterem najbliższego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
9 stycznia minęła 3 rocznica śmierci profesora, a jesienią zeszłego roku ukazała się pierwsza na świecie biografia znanego socjologa. Jej autorem jest reportażysta Dariusz Rosiak, który w grudniu 2020 roku został uhonorowany nagrodą Dziennikarza Roku 2020 magazynu „Press”. Prowadził audycję „Raport o stanie świata” w radiowej Trójce, obecnie tworzy podcast pod tym samym tytułem. Przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”.

Po rozmowach z córkami bohatera tej książki, jego przyjaciółmi i krytykami, po przewertowaniu tomów dzieł i stosów korespondencji (także niepublikowanej) autor tworzy fascynujący obraz, który można podsumować jednym budzącym emocje słowem: Bauman” [opis pochodzi od wydawcy, źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwomando]

Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne, spotkanie odbędzie się on-line. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz. Początek we wtorek (26.01) o godz. 18:00. Spotkanie będzie transmitowane i dostępne też później na profilu facebookowym biblioteki - przejdź na profil MBP.
Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zobacz także

2021-03-30, godz. 08:20, Patronaty - polecamy XIII Konkurs na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” Do 23 kwietnia chętni wzięcia udziału w konkursie na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” mogą przesyłać zgłoszenia swoich prac. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Tematyka… » więcej 2021-03-18, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z autorami książki "Czerwony śnieg na Etnie" 'Fascynująca opowieść o kryzysie, politycznym i duchowym, jakiego wraz z Sycylią doświadcza cała Europa' - tak o książce Pawła Smoleńskiego i Jarosława Mikołajewskiego pt. 'Czerwony śnieg na Etnie' napisał Jan Strzałka (Polityka.pl)… » więcej 2021-03-18, godz. 11:11, Patronaty - polecamy Barokowy koncert w filharmonii duetu Oak Brothers dostępny online do 2 kwietnia Filharmonia Opolska nadal publikuje koncerty w formie on-line. Jeszcze do 2 kwietnia można na jej stronie posłuchać koncertu duetu Oak Brothers, a tym samym przenieść się w czasie do XVII wieku i wsłuchać w dźwięki muzyki, która… » więcej 2021-03-15, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Spektakl „Testosteron” wkrótce. PREMIERA W OPOLU ODWOŁANA „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w… » więcej 2021-03-15, godz. 13:03, Patronaty - polecamy MBP zaprasza na spotkanie z Patrycją Sikorą Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przypomina, że pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także… Światowy Dzień Poezji i zaprasza dzień później (22.03) na spotkanie z Patrycją Sikorą, autorką książki poetyckiej „Instrukcja… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »