Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-11, 16:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z Joanną Bator

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Publicystka, autorka powieści, opowiadań, esejów i prac naukowych - Joanna Bator będzie gościem pierwszego w tym roku spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne, spotkanie odbędzie się on-line. Poprowadzi je dziennikarka Radia Opole - Agnieszka Zientarska. Początek w poniedziałek (18.01) o godz. 18:00.

Tematem spotkania będzie najnowsza - szósta już - powieść Joanny Bator pt. "Gorzko, gorzko". Książka od listopada zeszłego roku dostępna jest w księgarniach. Inspiracją do jej powstania była prawdziwa historia, którą autorka usłyszała na cmentarzu w Unisławiu Śląskim. Tak powstała osadzona na Dolnym Śląsku saga o czterech pokoleniach kobiet: przedwojennej wędliniarki Berty, jej córki Barbary tułającej się w czasie wojny i po wojnie po sierocińcach, Violetty - która swoją młodość przeżywała w latach 80. i 90. XX w. i jej córki Kaliny, która próbuje poskładać wszystkie historie w jedną całość - jest narratorką powieści.


"Gorzko, gorzko"
to nowatorsko i odważnie opowiedziana historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła, która budzi litość i trwogę, niosąc ostatecznie nadzieję na katharsis - czytamy w opisie pochodzącym od wydawcy.

Spotkanie z autorką będzie transmitowane i dostępne też później na profilu facebookowym biblioteki - przejdź na profil MBP.
Plakat. Gorzko, gorzko – spotkanie online z Joanną Bator

Zobacz także

2022-05-09, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Codziennie ją pijemy, ale co o niej wiemy? Kawa tematem konferencji na Politechnice Opolskiej Kawę znamy wszyscy doskonale, wielu nie wyobraża sobie bez niej życia, często jest pierwszym napojem na rozpoczęcie dnia. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele o niej wiemy... Naprzeciw temu wychodzą organizatorzy konferencji… » więcej 2022-05-07, godz. 17:32, Patronaty - polecamy W Białej rusza Bielski Festiwal Kultury Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Biała oraz całego regionu na niezwykłe wydarzenie kulturalne w regionie. W dniach od 13 do 19 maja odbędzie się Bialski Festiwal Kultur. Jest to kolejny krok w przygotowaniach… » więcej 2022-05-07, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu zaśpiewa dla Ukrainy Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Opolu zaprasza na wyjątkowy koncert pt. 'Opole śpiewa dla Ukrainy', który odbędzie się w najbliższy piątek (13.05) w Sali Koncertowej PSM. » więcej 2022-05-06, godz. 15:14, Patronaty - polecamy Przed nami IV Krajowy Kongres Forów Skarbników To kompendium wiedzy na temat stanu finansów w jednostkach samorządu terytorialnego - podkreślają organizatorzy. 10 i 11 maja w Warszawie odbędzie się IV Krajowy Kongres Forów Skarbników. Na spotkanie zapraszają Fundacja Rozwoju Demokracji… » więcej 2022-05-05, godz. 20:14, Patronaty - polecamy 2. Rajd Nyski już w ten weekend – poznaj szczegóły! W sobotę (07.05) na terenie Dworu Biskupiego w Nysie rozpocznie się wielkie ściganie. W tym miejscu, startem honorowym o godz. 18:00 rozpocznie się 2. Rajd Nyski. To powrót do zawodowego ścigania w Nysie po 18 latach przerwy. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »