Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-16, 17:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi

„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi [fot. https://pixabay.com/pl]
„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi [fot. https://pixabay.com/pl]
Szykuje się w Opolu seria spotkań z podróżnikami, którzy będą przekonywali, że wspólne podróżowanie z dziećmi – również w dalekie strony – to ciekawy i rozwijający sposób na spędzanie wolnego czasu. Wszystko to na rodzinnym festiwalu podróżniczym „4 Strony Marzeń”. W programie pięć spotkań. Wszystkie odbędą się w siedzibie Filii nr 4 MBP przy ul. Książąt Opolskich. Wstęp wolny! Spotkania adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną różne miejsca na świecie: kraje i regiony, ich zabytki, potrawy i mieszkańcy. Goście będą opowiadać o podróżach, które sami odbyli, pokazywać urodę miejsc, które odwiedzili i udowadniać, że nawet na końcu świata czekają na nas gościnni ludzie, których odmienność jest fascynującym i nieprzebranym źródłem niespodzianek.


Festiwal rozpocznie się w poniedziałek (20.05) warsztatami dla rodzin z dziećmi, które poprowadzi Izabella Kaluta, autorka książki "Man zou. Chiny dla dociekliwych". Będzie okazja wybrania się do ojczyzny smoków, fajerwerków i porcelany, gdzie herbatę pije się na trzy łyki, a na urodziny zamiast tortu dają makaron, czyli do Chin. Autorka do Państwa Środka odbyła już piętnaście podróży, ale wciąż planuje kolejne. Na co dzień pracuje w Instytucie Książki, gdzie zajmuje się promocją polskiej literatury za granicą i książkami dla dzieci.


Kolejne spotkanie odbędzie się w środę (22.05). Za sprawą spotkania z Robbem Maciągiem, wszędobylskim podróżnikiem i pisarzem uczestnicy posłuchają opowieści o Indiach. Robb Maciąg od lat jeździ do Indii i za każdym razem odkrywa, że to kraj pełen niespodzianek. Jest autorem książek książek podróżniczych, m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty” oraz „TukTukCinema”. Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz zdjęć.


Z kolei w piątek (24.05) szykuje się spotkanie z entuzjastą i popularyzatorem podróżowania na hulajnodze - z Dominikiem Wieczorkiewiczem. Podczas spotkania "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" będzie można posłuchać o tym, jak pokochał drzewa smocze, piaskowe burze i trzy przestraszone myszy, które uratowały mu życie…


"Ocean to pikuś" to spotkanie z Łukaszem Wierzbickiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, w których w powieściowej formie przedstawia prawdziwe historie polskich podróżników i postaci historycznych. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (27.05) i będzie poświęcone książce o niezwykłym podróżniku – Aleksandrze Dobie – który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął Atlantyk na kajaku i powtórzył ten wyczyn jeszcze dwa razy.


Festiwal zakończy w środę (29.05) spotkanie ze Sławomirem Głodzikiem, autorem bloga Papatramps, na którym przekonuje rodziców do podróżowania razem z dziećmi. Dlaczego warto podróżować całą rodziną i jak się do tego przygotować? O tym m.in. będzie można dowiedzieć się na spotkaniu.


Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/events/344390912884403/


Organizatorem wydarzenia jest Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Radio Opole rodzinny festiwal podróżniczym „4 Strony Marzeń” objęło patronatem medialnym.

Program rodzinnego festiwalu podróżniczego "4 Strony Marzeń":

Poniedziałek 20 maja

18:00 "Man zou. Chiny dla dociekliwych" – rodzinne warsztaty dla małych i dużych podróżników z Izabellą Kalutą, autorką książki pod tym samym tytułem

Środa 22 maja

18:00 "Indie wszystkimi zmysłami" – spotkanie z Robbem Maciągiem, wszędobylskim podróżnikiem i pisarzem

Piątek 24 maja

18:00 "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" – spotkanie z Dominikiem Wieczorkiewiczem, autorem książki o tym samym tytule, entuzjastą i popularyzatorem podróżowania na hulajnodze

Poniedziałek 27 maja

18:00 "Ocean to pikuś" – spotkanie z Łukaszem Wierzbickiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży (m. in. „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i Niedźwiadek”)

Środa 29 maja

18:00 "Z dziećmi w podróży i na szlaku” – spotkanie ze Sławomirem Głodzikiem, autorem bloga Papatramps, na którym przekonuje rodziców do podróżowania razem z dziećmi

Zobacz także

2024-10-03, godz. 09:59, Patronaty - polecamy Powojenne Opole na wystawie zdjęć przed Dworcem Głównym Jeszcze do 10 października przed Dworcem PKP można oglądać wystawę 20 zdjęć powojennego Opola. Ich autorem jest zmarły w 1990 r. malarz, grafik i jeden z czołowych postaci lokalnego środowiska fotograficznego - Stanisław Bober… » więcej 2024-10-02, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Kampania „W Betanii jest życie” „Radość pomagania” - pod takim hasłem rusza tegoroczna kampania społeczna „W Betanii jest życie”. Jej ideą jest zwiększenie świadomości społecznej na temat opieki hospicyjnej, na temat której wciąż krąży wiele mitów… » więcej 2024-10-02, godz. 14:49, Patronaty - polecamy 22. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy - zobacz, co w programie! Od 4 do 12 października potrwa 22. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. To okazja obejrzenia projekcji światowej oraz polskiej kinematografii, wzięcia udziału w spotkaniach i warsztatach z twórcami oraz podpatrzenia, co aktualnie ciekawi twórców… » więcej 2024-10-02, godz. 11:50, Patronaty - polecamy Październik w WBP - zobacz, co się szykuje! Dlaczego październik to dobry czas, by odwiedzić Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu? Przede wszystkim z powodu spotkań autorskich (będzie ich aż siedem), z powodu ciekawie zapowiadającej się wystawy przedwojennych pocztówek… » więcej 2024-10-01, godz. 15:29, Patronaty - polecamy Wystawa malarstwa Mariana Szczerby w Muzeum Śląska Opolskiego W 95. urodziny artysty Mariana Szczerby, a właściwie w przeddzień urodzin, czyli już w najbliższą sobotę (05.10) w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego zostanie otwarta wystawa malarstwa. Ekspozycja nosi tytuł „Plurimos annos” i… » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »