Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 11:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na nocne zwiedzanie. W sobotę od 18:00 wstęp wolny!

Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Już w najbliższą sobotę (18.05) JuraPark w Krasiejowie zaprasza na Noc Muzeów. To okazja, by zwiedzić Park Nauki i Rozrywki po zachodzie słońca i wziąć udział w specjalnie na ten czas szykowanych atrakcjach i to wszystko za darmo! Od godz. 18:00 do 22:00 wstęp wolny!

W programie przejażdżka kolejką do Tunelu Czasu, gdzie będzie można poznać, jak to było na początku Wszechświata. Będzie można zwiedzić Prehistoryczne Oceanarium z niesfornym rekinem, albo przejść się wieczorem podświetlonymi ścieżkami z dinozaurami czy zobaczyć, jak po zmroku wygląda Pawilon Paleontologiczny. To jedyna taka okazja w roku!


Wśród dodatkowych atrakcji wieczorna zabawa z pokazem baniek mydlanych na placu, a już od godz. 17:00 zostanie otwarta Praosada Rydno, w której do godz. 21:00 będzie można zajrzeć do obozowiska z epoki kamienia. Będzie szałas kryty skórami i palenisko. Będzie można zobaczyć, jak kiedyś rozniecano ogień krzesiwem i łukiem ogniowy, jak ręcznie lepiono z gliny naczynia, jak smakują placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu w dzikiej kuchni, jak brzmiała prehistoryczna muzyka na prymitywnych instrumentach oraz jak wyglądały pradawne rytuały.


Radio Opole jest patronem medialnym Nocy Muzeów w Krasiejowie.
Zobacz: Relacja z zeszłego roku.


Program:

fb wydarzenie0117:00-21:00 Praosada Rydno
  • obozowisko z epoki kamienia: szałas kryty skórami, krzemienne narzędzia, kości, palenisko itp.
  • prezentacje rozniecania ognia metodami prymitywnymi – krzesiwo i łuk ogniowy
  • ręczne lepienie z gliny figurek oraz naczyń
  • prehistoryczna muzyka: prezentacja prymitywnych instrumentów muzycznych oraz wykonywanie ich na miejscu z dostępnych materiałów (glina, rośliny).
  • dzika kuchnia: mięso i placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu
  • zabawy parateatralne nawiązujące do pradawnych rytuałów
  • wszystkie punkty prezentacji odbywają się z aktywnym udziałem uczestników rozniecanie ognia, lepienie naczyń z gliny, udział w szamańskim obrządku, pieczenie placka własnej roboty na kamieniu, odzianie się w skóry 
18:00-22:00 Bezpłatne zwiedzanie JuraParku

Zobacz także

2019-10-08, godz. 14:31, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Przed nami Jubileuszowy X Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Jak podkreślają organizatorzy, Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej jest konkursem, który ma na celu integrację… » więcej 2019-10-08, godz. 14:29, Patronaty - polecamy XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu Aby każdy miał dostęp do świeżego powietrza, czystej wody oraz zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności - to wizja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. Festiwal potrwa od 10 do 12 października w Opolu. W tym roku motywem przewodnim… » więcej 2019-10-08, godz. 14:14, Patronaty - polecamy Niezwykłe utwory w piątek w Filharmonii Opolskiej Dzieło Mozarta na obój, symfonia z arabskimi detalami i utwór kompozytora, który tworzył pod Opolem. Na koncert z tak niezwykłym repertuarem zaprasza w piątek (11.10) Filharmonia Opolska. » więcej 2019-10-08, godz. 11:52, Patronaty - polecamy I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły! 44 uczniów z powiatu opolskiego zmierzy się z twórczością Agnieszki Osieckiej - każdy z nich zaprezentuje jeden wiersz autorstwa poetki. » więcej 2019-10-07, godz. 15:43, Patronaty - polecamy „Na straży granic. Straż Graniczna w II RP na zachodnim odcinku granicy polsko-niemieckiej” – wystawa w Muzeum w Praszce Motywem przewodnim ekspozycji uczyniono przedwojenną Straż Graniczną. Wystawa prezentuje szeroki wachlarz działań oraz dokonań jednej z najważniejszych służb mundurowych w II RP. » więcej
400401402403404405406
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »