Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-15, 11:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

JuraPark w Krasiejowie zaprasza na nocne zwiedzanie. W sobotę od 18:00 wstęp wolny!

Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Już w najbliższą sobotę (18.05) JuraPark w Krasiejowie zaprasza na Noc Muzeów. To okazja, by zwiedzić Park Nauki i Rozrywki po zachodzie słońca i wziąć udział w specjalnie na ten czas szykowanych atrakcjach i to wszystko za darmo! Od godz. 18:00 do 22:00 wstęp wolny!

W programie przejażdżka kolejką do Tunelu Czasu, gdzie będzie można poznać, jak to było na początku Wszechświata. Będzie można zwiedzić Prehistoryczne Oceanarium z niesfornym rekinem, albo przejść się wieczorem podświetlonymi ścieżkami z dinozaurami czy zobaczyć, jak po zmroku wygląda Pawilon Paleontologiczny. To jedyna taka okazja w roku!


Wśród dodatkowych atrakcji wieczorna zabawa z pokazem baniek mydlanych na placu, a już od godz. 17:00 zostanie otwarta Praosada Rydno, w której do godz. 21:00 będzie można zajrzeć do obozowiska z epoki kamienia. Będzie szałas kryty skórami i palenisko. Będzie można zobaczyć, jak kiedyś rozniecano ogień krzesiwem i łukiem ogniowy, jak ręcznie lepiono z gliny naczynia, jak smakują placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu w dzikiej kuchni, jak brzmiała prehistoryczna muzyka na prymitywnych instrumentach oraz jak wyglądały pradawne rytuały.


Radio Opole jest patronem medialnym Nocy Muzeów w Krasiejowie.
Zobacz: Relacja z zeszłego roku.


Program:

fb wydarzenie0117:00-21:00 Praosada Rydno
  • obozowisko z epoki kamienia: szałas kryty skórami, krzemienne narzędzia, kości, palenisko itp.
  • prezentacje rozniecania ognia metodami prymitywnymi – krzesiwo i łuk ogniowy
  • ręczne lepienie z gliny figurek oraz naczyń
  • prehistoryczna muzyka: prezentacja prymitywnych instrumentów muzycznych oraz wykonywanie ich na miejscu z dostępnych materiałów (glina, rośliny).
  • dzika kuchnia: mięso i placki mączne lub dzikie rośliny pieczone na kamieniu
  • zabawy parateatralne nawiązujące do pradawnych rytuałów
  • wszystkie punkty prezentacji odbywają się z aktywnym udziałem uczestników rozniecanie ognia, lepienie naczyń z gliny, udział w szamańskim obrządku, pieczenie placka własnej roboty na kamieniu, odzianie się w skóry 
18:00-22:00 Bezpłatne zwiedzanie JuraParku

Zobacz także

2020-01-06, godz. 21:45, Patronaty - polecamy Sprawdź, co będzie działo się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu w styczniu » więcej 2020-01-03, godz. 16:56, Patronaty - polecamy W Studiu M im. SBB noworoczny koncert Kamili Malik To będzie pierwszy w tym roku koncert w legendarnym Studiu M im. SBB. 16 stycznia z noworocznym koncertem wystąpi Kamila Malik. Artystka jest klasycznie wyszkoloną skrzypaczką łamiącą wszelkie standardy. Zawsze pragnęła, aby muzyka… » więcej 2019-12-30, godz. 12:10, Patronaty - polecamy Cuda, cuda ogłaszają! – Orszak Trzech Króli już po raz trzeci przejdzie ulicami Wołczyna Inscenizacja wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i wspólne kolędowanie - w najbliższą Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2020 r.) po raz kolejny ulicami Wołczyna przejdzie Orszak Trzech Króli. » więcej 2019-12-30, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Zbliża się XIX edycja Koncertu Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych – poznaj szczegóły! Kolędy tradycyjne, a także pieśni bożonarodzeniowe autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów będzie można usłyszeć podczas świątecznego koncertu w kościele pw. Świętego Mikołaja w Raciborzu - przed nami już XIX edycja tego w… » więcej 2019-12-27, godz. 15:16, Patronaty - polecamy Przed nami pierwszy Turystyczny Rajd Pieszy w 75. rocznicę Marszu Śmierci – poznaj szczegóły! Dziesięć osób weźmie udział w pierwszym Turystycznym Rajdzie Pieszym w 75. rocznicę Marszu Śmierci na trasie Głuchołazy - Rogoźnica. To wszystko z okazji przypadającej w styczniu 2020 r. 75. rocznicy Marszu Śmierci. » więcej
373374375376377378379
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »