Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-04-30, 18:11 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. PG w Bieńkowicach]
Festiwal Pozytywnych Wartości [fot. PG w Bieńkowicach]
„Nie traćmy odwagi i czyńmy wszystko, co w naszej mocy, a resztę uzupełni Bóg”– to hasło IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości, który odbędzie się już w najbliższą środę (08.05) w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów. Uczestnicy wezmą udział w trzech konkursach: muzycznym, plastycznym i literackim. Tradycyjnie oprócz konkursów podczas finału festiwalu odbędą się artystyczno-edukacyjne warsztaty i spotkania. Oficjalne otwarcie o godz. 9:00.

Hasło festiwalu to słowa bł. Marii Luizy Merkert, która poprzez swoje świadectwo życia oddanego w służbie osobom chorym i ubogim może być – wg organizatorów wydarzenia – drogowskazem dla młodych ludzi.

Prezentowane przez uczestników piosenki, biorące udział w konkursie rysunki i prace literackie mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego. Wydarzeniu co roku towarzyszą także różnego rodzaju warsztaty edukacyjno-artystyczne oraz integracja z osobami z niepełnosprawnościami.


Organizatorem IX Festiwalu Pozytywnych Wartości jest Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach. Inicjatywa wpisana jest w obchody XII Metropolitalnego Święta Rodziny. Radio Opole jest patronatem medialnym wydarzenia.


Program IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach

IX Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach8:00-9:00 Przybycie uczestników Festiwalu i zaproszonych gości do Szkoły Podstawowej
w Bieńkowicach
8:30 „Nastrójmy się na falę” – czyli festiwalowa próba dźwięku ze Jezuicką Wspólnotą „Magis” Opola oraz Siostrami Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Marii Luizy Merkert w Nysie.
8:45 Nauka Hymnu IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości (s. Tobiasza Jarzyna i Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Marii Luizy Merkert w Nysie).
9.00-9.30 Oficjalne otwarcie Koncertu IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach
1. Krótkie wprowadzenie w myśl IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości i osoby Patronki Festiwalu.
2. Uroczyste powitanie przybyłych gości oraz uczestników (Osoby prowadzące) słowo gospodarza Festiwalu – p. Dariusza Krawczyka (Dyrektor SP w Bieńkowicach)
3. Krótkie Słowo Starosty Powiatu Raciborskiego i Wójta Gminy Krzyżanowice.
4. Uroczyste wniesienie Symboli Festiwalowych (Rodzina Mirosława i Sylwii wraz z dziećmi) ich przekazanie : Chleba (Dyrektor SP, Wójt Gminy Krzyżanowice), Relikwii bł. Marii Luizy Merkert (Ksiądz Proboszcz) Światła (Starosta Raciborski)
Zapalenie Światła Pokoju przez Starostę Raciborskiego
5. Modlitwa połączona z błogosławieństwem relikwiami Marii Luizy Merkert - Patronki Festiwalu oraz poświęcenie „Chlebków Pokoju” by podzielić je między uczestnikami Festiwalu, jako wyrazu jedności i rywalizacji w duchu pokoju i wzajemnego zrozumienia (ks. proboszcz Krystian Giemza)”
6. Przyznanie „Pozytywki” (Marcin Jędorowicz, dyrektor) - Nagrody Przyjaciela Pozytywnych Wartości
7. Oficjalna formuła otwarcia IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości gospodarza (p. dyr. Dariusz Krawczyk).
8. Krótki filmik o misji Marii Luizy Merkert niesionej dzisiaj ludziom potrzebującym na przykładzie Domu Św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu (s. Rut).
9:30 Prezentacje jury części konkursowej i rozpoczęcie prezentacji w konkursie muzycznym: osoby z niepełnosprawnościami
10:00-10:40 Wręczenie nagród i prezentacja piosenek Laureatów Konkursu Muzycznego
w kategorii: Przedszkola i klasy I-III SP oraz nagrodzenie laureatów Konkursu Literackiego i Plastycznego.
10:40-10:50 Recital Chóru Bel Canto z Raciborza
10:55 Hymn Festiwalu z Przyjaciółmi Festiwalu oraz Chórem Bel Canto
11:00 Wręczenie nagród Laureatów Konkursu Muzycznego w kategorii:
Osoby z niepełnosprawnościami. Wręczenie nagród i prezentacja piosenek Laureatów Konkursu Muzycznego w kategorii: soliści i zespoły klasy IV-VI, VII-VIII SP i 3 Gimnazjum)
11:30-12:30 II część: Warsztaty edukacyjno-artystycznew ramach Gali Koncertu
IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości dla dzieci i rodziców:
1. „Taniec z gwiazdami – czy zakonnice potrafią tańczyć?” - warsztat tańca prowadzony przez Siostry Elżbietanki z Domu Macierzystego bł. Matki Marii Luizy Merkert w Nysie.
2. „Tańcem w stronę marzeń” - warsztaty taneczne break-dance, street dance prowadzone przez instruktorów tańca RCK w Raciborzu – p. Manuelę Krzykałę i p. Denisa Chorego.
3. „Strefa nastolatek u Mai” – kreatywne warsztaty samorozwoju i samoakceptacji skierowane dla dziewczynek i tylko dla nich. Warsztaty prowadzone przez terapeutkę Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kędzierzyna-Koźla - p. Maję Kunicką.
4. „Pracownia mydełek - czyli mydło wszystko myje, nawet uszy i szyję.- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu (Ośrodek św. Hiacynty i Franciszka) zapraszają na warsztaty mydlarskie, w których zobaczycie, jak w prosty sposób można przygotować piękne i pachnące domowe mydełka. Mydełka ręcznie robione jak wszystkie rzeczy, które zrobimy samodzielnie dla siebie lub bliskich są zawsze idealnym prezentem dla każdego.
5. „Fascynujący świat ceramiki”- warsztat tworzenia małych form ceramicznych przygotowany przez podopiecznych i instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej
z Raciborza.
6. „Wiosenny prezent dla Matki Marii”- warsztat tworzenia upominków na różne okazje prowadzony przez terapeutki i podopieczne Domu Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach.
7. „Strefa Quillingu i Scrapbookingu” - multiwarsztat prowadzony przez terapeutów Domu Samopomocy „Dom” z Raciborza obejmujący tworzenie kartek metodą scrapbookingową i kilingową.
8. „Akademia Świadomego Wokalu”- warsztat świadomego śpiewu i interpretacji piosenki „Idź do nieba” (G. Gąsior) prowadzony przez p. Joannę Skowyrę i p. Alicję Ploch - Burdę z RCK w Raciborzu.
9. „Pozytywna strefa marzeń”- warsztaty zarządzania radością i entuzjazmem prowadzone przez s. Rut Rzytki. Warsztat ten jest skierowany do osób
z niepełnosprawnościami, ale i nie tylko.
10. „Kreatywna Kuźnia Talentów” – warsztat małych form kowalskich prowadzony przez Mistrza Kowalstwa Artystycznego p. Roberta Socha (Pracownia Kowalstwa Artystycznego w Bieńkowicach)
11. „Bartek uczeń mistrza” – warsztaty produkcji muzyki. Nauka i wspólne tworzenie podkładu hip-hopowego. Do stworzonych podkładów zostanie wykonany freestajl.
12. „Modlimy się śpiewem i tańcem” - warsztat prowadzony przez młodzież z Jezuickiej Wspólnoty Młodych MAGIS z Opola.
13. Warsztat Specjalny: „Czy umiemy mądrze kochać dzieci?”- warsztat skierowany do rodziców prowadzony prze ks. Eugeniusza Plocha (Inicjator: Akademia Damsko-Męska, Remont Małżeński)
12:30-13:00 III część Koncertu
Powrót uczestników na Salę Gimnastyczną.
Podsumowanie warsztatów artystyczno-edukacyjnych
Podsumowanie IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości
(Kacper Gudzikowski, Marcin Jędorowicz, S. Rut, Ks. Krystian Giemza, Ks Jarek Staniszewski, Ks Eugeniusz Ploch, O. Witold Trawka, Ks. Norbert Wons).
Zakończenie: Wspólna modlitwa i błogosławieństwo uczestników IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości przez Księdza Biskupa i Zebranych kapłanów.

[źródło: materiały nadesłane przez organizatora]

Zobacz także

2020-02-25, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2019 - głosowanie jeszcze tylko do środy! Już po raz czwarty TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Na werdykt czeka 20 bramek, które dostały się do finału. Głosowanie trwa jeszcze tylko do środy (26.02). » więcej 2020-02-24, godz. 21:09, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Opolu Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy regionu tradycyjnie odbędą się 1 marca. Rozpocznie je w samo południe uroczysta msza święta w Kościele Ojców Franciszkanów w Opolu. » więcej 2020-02-24, godz. 18:41, Patronaty - polecamy Pobiegną Tropem Wilczym dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych Grodków to jedno z ośmiu miejscowości w regionie, w których w najbliższą niedzielę (01.03) w samo południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. » więcej 2020-02-24, godz. 15:57, Patronaty - polecamy Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Marszu Śmierci W najbliższy czwartek (27.02) w Niemysłowicach odbędą się wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas Marszów Śmierci. » więcej 2020-02-24, godz. 14:11, Patronaty - polecamy Zbliża się VI Opolski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych – poznaj szczegóły i zgłoś swój udział! Ruszyły zapisy do VI edycji Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. 9 marca miłośnicy historii zmierzą się z pytaniami na temat m.in. życiorysów dowódców czy najważniejszych dat. » więcej
362363364365366367368
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »