Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-06, 11:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu "Latający Ślązak"

Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku [fot. materiały organizatora]
Opolski Ekspres Dęty uczci 11 maja fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku [fot. materiały organizatora]
Koncertem na I peronie stacji Opole Główne w najbliższą sobotę (11.05) o godz. 9:20 rozpocznie się 10. Opolski Ekspres Dęty - inicjatywa dyrygenta orkiestr Przemysława Ślusarczyka. Ekspres wyruszy w tym roku do Wrocławia i poświęcony będzie fenomenowi “Latającego Ślązaka” jako protoplasty pociągów dużych prędkości i nie pobitego do tej pory sprintera na trasie Bytom – Berlin. Odjazd o godz. 10:10. Pociąg jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc. Przejazd odbywa się wyłącznie na podstawie specjalnego, bezpłatnego biletu.
Przejazd na trasie Opole Główne – Wrocław Główny – Opole Główne odbędzie się bez postojów na stacjach pośrednich z próbą pobicia rekordu czasu przejazdu pociągu ekspresowego zwanego „Latającym Ślązakiem” z 1937 roku. O tym fenomenie międzywojnia inżynierii kolejowej można więcej przeczytać tu: Latający Ślązak. Fenomen niedoścignionego pociągu na Śląsku.

Przyjazd do stacji Wrocław Główny zaplanowany jest na 10:48. Po spacerze po dworcu wraz z przewodnikiem, w samo południe w Sali Sesyjnej na stacji Wrocław Główny rozpocznie się koncert finałowy. Skład do Opola wyruszy następnie o godz. 14:30. Przyjazd do Opola planowany jest o godz. 15:08.

Muzyczną załogę będą stanowić muzycy z grupy koncertowej el12 Opole Politechnic Band, czyli Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej ZSE w Opolu oraz Grudzickiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Przemysława Ślusarczyka – pomysłodawcy i realizatora imprezy.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy i biletach dostępne są na stronie: http://opolskiekspresdety.opole.pl.

Opolski Ekspres Dęty to wydarzenie, które zdobyło sobie już uznanie i publiczność. Przypomnijmy: w 2013 roku zostało wyróżnione jako "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego”.

Organizatorami inicjatywy są Przewozy Regionalne – Oddział Opolski z siedzibą w Opolu, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Politechnika Opolska. Partnerzy: Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. Radio Opole X Opolski Ekspres Dęty objęło patronatem medialny.
X Opolski Ekspres Dęty już 11 maja

Zobacz także

2024-05-17, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Gratka dla wszystkich kochających nietypowe podróże i opowieści z dalekiego świata! Ciekawostki podróżnicze rodem z dalekiego świata od piątku (24.05) do soboty (25.05) czekają na wszystkich chętnych uczestniczenia w XVII Spotkaniu Znajomych Podróżników. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Głogówku. Na… » więcej 2024-05-17, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Rejs "Z Orkiestrą po Odrze" już wkrótce Jeśli w sobotę 25 maja spacerując wczesnym popołudniem wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę w wykonaniu orkiestr, to z pewnością będziecie świadkami kolejnej edycji rejsu “Z orkiestrą po Odrze”. Już po raz trzynasty taki… » więcej 2024-05-16, godz. 19:39, Patronaty - polecamy O prawie ochrony środowiska porozmawiają naukowcy na zjeździe w Opolu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego jest w tym roku gospodarzem i organizatorem Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się w najbliższy czwartek (23.05) i potrwa… » więcej 2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej
57585960616263
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »