Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-04, 20:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Polsko-hiszpańska koprodukcja coraz bliżej! „Córki powietrza. Sen Balladyny” – to tytuł spektaklu inspirowanego dramatami Juliusza Słowackiego oraz urodzonego w 1600 roku hiszpańskiego dramaturga Pedro Calderóna. Przedstawienie powstaje w Teatrze im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie. Jego światowa premiera odbędzie się w lipcu w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro. Premiera opolska już 16 marca na Scenie Modelatornia.
Dodajmy, że będzie to ostatnia premiera przed planowanym remontem budynku teatru. Okazja do obejrzenia nowego spektaklu będzie jeszcze 17, 20, 21, 29, 30 i 31 marca.

Reżyserem sztuki jest Ignacio García. Spektakl łączy dwa kanoniczne dla kultury Polski i Hiszpanii dramaty. Na scenie zobaczymy Joannę Osydę, Magdalenę Maścianicę, Karola Kossakowskiego, Rafała Kronenbergera oraz gościnnie: Zofie Bielewicz, Magdalenę Dębicką i Michała Kitlińskiego.

Dwie siostry, jedna korona i niepohamowana żądza władzy. Dążenie do spełnienia, które raz osiągnięte może okazać się jedynie iluzją. Chwilowym poczuciem spokoju, które po chwili znika. Pojawia się niepewność, przekonanie, że to, co się posiadło jest dalekie od naszego wyobrażenia lub że to my do niego nie przystajemy. Staliśmy się kimś innym. Kimś, kto nie potrafi zatrzymać obumierających wartości. Miłość? Panowanie? Czy zawsze muszą zostać ukoronowane zdradą?

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!Reżyseria:
Ignacio García
Tekst i adaptacja:
Marta Eloy Cichocka
Dramaturgia:
Anna Galas oraz José Gabriel López Antuñano
Scenografia i kostiumy:
Anna Tomczyńska
Asystentka scenografii:
Klara Filipowicz
Reżyseria światła:
Bogumił Palewicz
Ruch sceniczny:
Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska
Asystentka reżysera:
Lada Shylenko
Obsada:
Joanna Osyda
Magdalena Maścianica
Magdalena Dębicka (gościnnie)
Zofia Bielewicz (gościnnie)
Karol Kossakowski
Rafał Kronenberger
Michał Kitliński (gościnnie)

[źródło, informacje o biletach: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]

Zobacz także

2018-10-15, godz. 13:47, Patronaty - polecamy „Colloquium Opole 2018” – w tym roku naukowcy pochylą się nad 50. jubileuszem roku 1968 Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu wraz z partnerami zaprasza na tegoroczną edycję międzynarodowej konferencji naukowej „Colloquium Opole”. » więcej 2018-10-15, godz. 12:33, Patronaty - polecamy Ogólnopolski Tydzień Kariery w Opolu potrwa do piątku „Bądź architektem swojego szczęścia” - pod takim hasłem odbywa się w Opolu Ogólnopolski Tydzień Kariery. W programie wykłady, spotkania, warsztaty, gry i konkursy. W organizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest aż 11 organizacji… » więcej 2018-10-12, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami w Opolu W poniedziałek (15.10) w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbędzie się Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie potrwa od 10:00 do 14:00, a jego temat przewodni to: 'Kompetencje… » więcej 2018-10-12, godz. 14:21, Patronaty - polecamy Jerzy Szczakiel zaprasza na turniej żużlowy już w niedzielę! Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego zakończy tegoroczny sezon żużlowy w Opolu. Na zawody zaprasza sam mistrz świata z 1973 roku Jerzy Szczakiel. Rywalizacja na stadionie przy ul. Wschodniej rozpocznie się w niedzielę… » więcej 2018-10-11, godz. 16:57, Patronaty - polecamy „Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzanego "Otmęt" W najlepszych latach funkcjonowania fabryki produkowano tu 5 milionów butów rocznie. Od czasu zamknięcia zakładu, minęło ponad ćwierć wieku. Stąd narodził się pomysł, by przybliżyć chlubną tradycję przemysłu obuwniczego- historię… » więcej
515516517518519520521
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »