Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-14, 15:31 Autor: Agnieszka Lubczańska

Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP

Spotkanie z Krystyną Gucewicz, autorką książki "Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie" już w środę (16.01) w MPP [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Krystyną Gucewicz, autorką książki "Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie" już w środę (16.01) w MPP [fot. Mariusz Majeran]
- Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie – mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. Dziennikarka, krytyczka sztuki, satyryczka, reżyserka właśnie wydała książkę, w której wspomina największych artystów polskiego teatru, filmu, estrady, pisarzy i plastyków. Gościem wieczoru będzie także jedna z bohaterek książki, właścicielka jedynego w swoim rodzaju głosu - Krystyna Czubówna. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (16.01) w Muzeum Polskiej Piosenki. Początek o godz. 18:00.
Książka nosi tytuł "Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie". Jest skarbnicą wspomnień, anegdot i dowcipów z artystami w roli głównej. Zawiera także wspomnienia z opolskiego festiwalu - autorka, dziennikarka i recenzentka kulturalna była przez lata korespondentką "Expressu Wieczornego" na KFPP i o kulisach opolskiego festiwalu wie sporo.


- To jest niezwykle popularna osoba w branży. Branża ją zna, lubi i szanuje. To jest pani z wielką wiedzą, ma też ogromne zbiory pamiątek dotyczących polskiej piosenki – mówi o Krystynie Gucewicz Jarosław Wasik. Fragmenty książki podczas spotkania przeczyta Krystyna Czubówna.


W „Notesie” Krystyny Gucewicz znaleźli się m.in.: Stan Borys, Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski, Irena Santor, Karol Strasburger, Stanisław Tym oraz niezapomniani: Hanka Bielicka, Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Jan Himilsbach, Agnieszka Osiecka, Danuta Szaflarska, Violetta Villas, Zbigniew Zapasiewicz.

„Ta książka to setki anegdot, zabawnych historyjek podanych z życzliwością i uśmiechem o tych, którzy zaszczycili autorkę zaufaniem i przyjaźnią” – czytamy na stronie Wydawnictwa Znak, które książkę wydało.


Bilet na spotkanie za jedyną złotówkę można kupić w kasie amfiteatru lub poprzez stronę: Muzeum Polskiej Piosenki.

Jarosław Wasik zaprasza na spotkanie z Krystyną Gucewicz

Zobacz także

2024-05-17, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Gratka dla wszystkich kochających nietypowe podróże i opowieści z dalekiego świata! Ciekawostki podróżnicze rodem z dalekiego świata od piątku (24.05) do soboty (25.05) czekają na wszystkich chętnych uczestniczenia w XVII Spotkaniu Znajomych Podróżników. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Głogówku. Na… » więcej 2024-05-17, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Rejs "Z Orkiestrą po Odrze" już wkrótce Jeśli w sobotę 25 maja spacerując wczesnym popołudniem wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę w wykonaniu orkiestr, to z pewnością będziecie świadkami kolejnej edycji rejsu “Z orkiestrą po Odrze”. Już po raz trzynasty taki… » więcej 2024-05-16, godz. 19:39, Patronaty - polecamy O prawie ochrony środowiska porozmawiają naukowcy na zjeździe w Opolu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego jest w tym roku gospodarzem i organizatorem Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się w najbliższy czwartek (23.05) i potrwa… » więcej 2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej
57585960616263
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »