Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-11, 16:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzanego "Otmęt"

„Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzanego "Otmęt" [fot. https://pixabay.com/pl]
„Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzanego "Otmęt" [fot. https://pixabay.com/pl]
W najlepszych latach funkcjonowania fabryki produkowano tu 5 milionów butów rocznie. Od czasu zamknięcia zakładu, minęło ponad ćwierć wieku. Stąd narodził się pomysł, by przybliżyć chlubną tradycję przemysłu obuwniczego– historię miejsca, czasu, a przede wszystkim ludzi związanych z zakładem. Mowa o Śląskim Zakładzie Przemysłu Skórzanego "Otmęt". Przedsięwzięcie nazwano „Ludzie Otmętu – takie tu buty!”. Finał odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.10) w Hali Widowiskowo - Sportowej w Krapkowicach przy ul. Kilińskiego 3. Początek w samo południe. Dla odwiedzających zaplanowano liczne atrakcje. Wstęp jest bezpłatny.

W programie m.in. występ orkiestry, która kiedyś grała w Zakładach Przemysłu Skórzanego "Otmęt", wyjątkowy pokaz mody i butów, a także spektakl - z udziałem tancerzy Klubu Tańca Towarzyskiego i Jazzowego Sieradan - opowiadający historię, która dla wielu mieszkańców powiatu krapkowickiego jest dziś sentymentalną podróżą do przeszłości. Początek o godz. 20:00.

Otwarta zostanie też zakładowa stołówka, w której będzie można skosztować potraw tamtych czasów, czyli tradycyjnej sałatki ziemniaczanej, kotleta mielonego i kompotu. Będzie można skorzystać z usług pucybuta czy napić się wody z sokiem wprost z… saturatora. Dodatkową atrakcją będą przejazdy po Krapkowicach tradycyjnym „ogórkiem” z czasów PRL-u.


Nie zabraknie też akcentu sportowego - o godz. 11:00 ruszy sztafeta dobroczynności na rzecz Fundacji „Pomoc”.


Głównym organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Krapkowicach. Radio Opole przedsięwzięcie „Ludzie Otmętu – takie tu buty!” objęło patronatem medialnym.
„Ludzie Otmętu – takie tu buty!”

Zobacz także

2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz… » więcej 2019-01-10, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 po raz kolejny w Opolu W tym roku już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w najbliższą środę (16.01) o godz 19.00 w Filharmonii… » więcej 2019-01-09, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Wybierz się "Spacerem pod Everest" wraz z Jackiem Michalskim Himalaje są marzeniem wielu miłośników gór - niebosiężne, majestatyczne, niedające się obłaskawić, z przestrzeniami i widokami zapierającymi dech w piersiach. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą tematyką Miejska Biblioteka… » więcej 2019-01-09, godz. 13:36, Patronaty - polecamy Niedzielne zajęcia dla najmłodszych w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska po raz kolejny zaprasza najmłodszych miłośników muzyki na zajęcia z cyklu Power of Melody. Pierwsze zajęcia z cyklu odbędą się w Klubie Muzycznym i podzielone będą tradycyjnie na dwie grupy wiekowe. O godz. 10:00… » więcej 2019-01-09, godz. 13:02, Patronaty - polecamy Nie masz planów na niedzielę? Przyjedź na 'Motocyklowe Kolędowanie'! Już po raz 13. w Prudniku-Lesie odbędzie się 'Motocyklowe Kolędowanie'. Wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych rozpocznie się w niedzielę (13.01) o godz. 14:00 w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku przy ul. Józefa Poniatowskiego… » więcej
488489490491492493494
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »