Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-18, 13:37 Autor: Paula Hołubowicz

Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe

Gra miejska [fot. materiały organizatora]
Gra miejska [fot. materiały organizatora]
Gra miejska [fot. materiały organizatora]
Gra miejska [fot. materiały organizatora]
Gra miejska [fot. materiały organizatora]
Gra miejska [fot. materiały organizatora]
"Kultura w społeczności przygranicza" - pod tym hasłem Fundacja "W rozwoju" organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców powiatów prudnickiego oraz nyskiego.
Chodzi przede wszystkim o to, aby pokazać mieszkańcom małych miejscowości, że kultura to nie tylko wielkie galerie i wystawy, że może poruszać także tematy ważne dla mieszkańców małych ośrodków, i że to właśnie oni mogą tworzyć kulturę i dbać o nasze dziedzictwo narodowe.

Młodzi ludzie, którzy zgłoszą się do projektu, będą mogli wziąć również udział w warsztatach filmowych, fotograficznych, social media oraz muzycznych po to, by na koniec móc wyjechać na weekend w góry, gdzie wraz z organizatorami stworzą gry miejskie, których fabułę będą stanowić zabytki i kultura regionu.

harmonogramKażda uczestnik ma przeprowadzić jedną rozmowę z seniorem – dziadkiem, sąsiadką, znajomym rodziców – który opowie o tym, jak wyglądało kiedyś życie kulturowe. Tematykę zbieranych historii będzie mogła stanowić: dawna muzyka, śpiew, ubrania, rzemieślnicy, twórcy lokalni, sposób spędzania czasu wolnego, zabawy podwórkowe, kultura w rodzinne, jedzenie czy wspomnienia związane z Polską i miejscem, w którym seniorzy się wychowali. Wszystkie te informacje będą stanowić podstawę do ułożenia gry miejskiej.

Każda z gmin dysponuje tylko 10. miejscami, dlatego tak ważne jest, aby zapisać się jak najszybciej. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie organizatora pod adresem: http://gra.fundacjawrozwoju.org/. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Harmonogram
Warsztaty będą się odbywać w Prudniku i Głuchołazach, w dniach: 13.07, 19.07, 20.07, 27.07 o godz. 10.00 - 13.00 i 15.00 - 18.00.

Wyjazd w góry
do ośrodka Ziemowit przy Kopie Biskupiej 17-19.08

Opracowanie scenariuszy gier sierpień - dokładna data ustalona będzie wspólnie

Przeprowadzenie gier:
Prudnik 15.09
Głuchołazy 21.09
Kultura w społeczności pogranicza - plakat




Zobacz także

2018-07-09, godz. 15:10, Patronaty - polecamy XVIII Piknik na Florydzie już w tym tygodniu! Już po raz osiemnasty dzieci z terenów miejsko-wiejskich województwa opolskiego spotkają się na imprezie rekreacyjno-patriotyczno-edukacyjnej „Piknik na Florydzie”. Wydarzenie przygotowane jest dla grup zorganizowanych po wcześniejszych… » więcej 2018-07-09, godz. 08:32, Patronaty - polecamy Przed nami IX Festiwal Ognia i Wody Wyczekiwany przez mieszańców Opolszczyzny i nie tylko festiwal zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą sobotę (14.07) będziemy świadkami wydarzenia, gdzie dwa żywioły: ogień i woda zderzą się w spektakularnym widowisku… » więcej 2018-07-06, godz. 10:51, Patronaty - polecamy Pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza wszystkich mieszkańców województwa opolskiego na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego 11 lipca 1943 r. przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Uroczystości… » więcej 2018-07-05, godz. 17:23, Patronaty - polecamy "Złota Kosa" w Piątkowicach, czyli będą żąć, kosić i młócić W sobotę 14 lipca już po raz 18. w Piątkowicach będzie okazja przeniesienia się w świat żniwiarek i żniwiarzy w tradycyjnych strojach z kosami, sierpami i cepami. Turniej Żniwowania Metodami Tradycyjnymi to wydarzenie, które kultywuje… » więcej 2018-07-05, godz. 17:01, Patronaty - polecamy "Dyplomy" w GSW Do 29 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można oglądać wystawę prac 30 tegorocznych absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. To okazja do poznania najnowszych dzieł młodych adeptów sztuki, którzy obronili… » więcej
547548549550551552553
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »