Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Spędź świąteczny czas z Radiem Opole - zobacz…
2020-12-22, 12:13 Autor: Radio Opole

Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy

Spędź święta z Radiem Opole - zobacz, co przygotowaliśmy na świąteczny czas
Spędź święta z Radiem Opole - zobacz, co przygotowaliśmy na świąteczny czas
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie okazji do tłumnych spotkań. Być może sporo osób spędzi świąteczny czas bez najbliższych. Towarzystwa Radia Opole jednak nie zabraknie. Piękne kolędy, ciekawe rozmowy, wyjątkowe słuchowisko, transmisja pasterki, a także mszy w świąteczne poranki – to tylko niektóre z naszych propozycji na ten wyjątkowy czas. Zapraszamy, by spędzić go z nami!
Proponujemy, by z pierwszą gwiazdką zasiąść wspólnie przy świątecznym stole z audycją Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Program rozpocznie się w wigilijny wieczór o 17:00, a potrwa do godz. 20:00 i będzie miał wyjątkową odsłonę.

Słuchowisko 'Opowieść wigilijna' w RDC!/fot. RDCPo godz. 20:00 będzie okazja posłuchania „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa w adaptacji i reżyserii Aleksandry Głogowskiej. Choć tekst ma już ponad 170 lat, okazuje się, że cały czas zaskakuje i inspiruje kolejnych twórców. Dowodem to właśnie słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie! Narratorem będzie Piotr Fronczewski, a w rolę samotnika, skąpca Ebenezera Scrooge’a, wcieli się Kazimierz Kaczor. Wystąpią także Jarosław Gajewski jako Marley, Krzysztof Szczepaniak jako Siostrzeniec oraz Zuzanna Saporznikow jako Kwestorka. Słuchowisko zostało nagrane w Radiu dla Ciebie (RDC). Dodajmy, że jego reżyserka, dyrektor literacka Radia dla Ciebie - Aleksandra Głogowska, jest laureatką XX Festiwalu „Interpretacje” w kategorii „Najlepsze słuchowisko”, ukończyła Kurs Reżyserii Radiowej organizowany przez Teatr Polskiego Radia oraz Wajda School & Studio i FINA.

W Wigilię o 21:00 rozpoczniemy wyjątkowy program świąteczny z Grodkowa, w którym opowiemy o Parafii św. Michała Archanioła i znajdujących się tam zabytkowych organach. Jak brzmi instrument, przekonamy się tuż po północy, kiedy to rozpoczniemy transmisję pasterki z grodkowskiego kościoła.


Pierwszy i drugi dzień świąt powitamy o 6:00 świeżymi wiadomościami, następnie zaprosimy na magazyn religijny Effatha, po którym rozpocznie się transmisja mszy świętej. Oba świąteczne poranki do godz. 11:00 spędzi z Państwem Paweł Konieczny. Po 11:00, zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt, na Świąteczną Lożę Radiową zaprosi Joanna Matlak. Dodatkowo w drugi dzień świąt po 12:00 zapraszamy na audycję „Przy świątecznym stole” - będzie o korzeniach i historii Świąt Bożego Narodzenia. Poza tym porozmawiamy z Różą Baranowską z Petlikowców Starych z powiatu Buczacz w województwie tarnopolskim, która z Kresów trafiła do Opola, a o dominikanach opowie prof. Anna Pobóg-Lenartowicz z Uniwersytetu Opolskiego. Wspomnimy też Świętego Brata Alberta.

To tylko niektóre z propozycji – szczegóły można znaleźć w zakładce Program.

Zobacz także

2021-03-01, godz. 05:11 Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – z tej okazji Radio Opole przygotowało specjalny program! Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy regionu tradycyjnie odbywają się 1 marca. Radio Opole nie tylko objęło te wydarzenia patronatem… » więcej 2021-02-01, godz. 13:42 Al Willner wędrówką śladami Marszu Śmierci sprzed 75 lat uhonorował pamięć ojca - o tym w nowym reportażu Agnieszki… Al Willner 10-dniową wędrówką śladami marszu śmierci sprzed 75 lat z obozu Blechhammer do KL Gross-Rosen uhonorował pamięć swojego ojca Eddiego Willnera… » więcej 2021-02-01, godz. 12:59 Sprawdź, jak pracuje Redakcja Informacji Radia Opole! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak zaczyna się dzień w Radiu Opole lub kto, jako pierwszy z Redakcji Informacji pojawia się w pracy? Jeżeli tak, to zapraszamy… » więcej 2021-01-28, godz. 13:19 „Historia na 5 minut” - nowy cykl na antenie Radia Opole, a wraz z nim edukacyjna zabawa z nagrodami! Jeżeli chcą Państwo poznać odpowiedź na pytanie „Co by było, gdyby?”, zapraszamy do słuchania „Historii na 5 minut” w programie „Trendy i Owędy”… » więcej 2021-01-21, godz. 15:28 „Pamiętajmy 22 stycznia” 158 lat temu, 22 stycznia 1863 roku, wybuchło Powstanie Styczniowe. To największy zryw narodowowyzwoleńczy Polaków. Pomimo stłumienia, umocniło ono świadomość… » więcej 2021-01-11, godz. 07:00 Komunikat Rady Mediów Narodowych w sprawie naboru kandydatur na członków rad programowych UWAGA! Przedłuża się termin naboru kandydatur do 15 lutego 2021 r. » więcej 2021-01-05, godz. 20:51 Święto Trzech Króli - sprawdź specjalny program Radia Opole! Według tradycji znacznie starszej niż obchody Bożego Narodzenia 6 stycznia Jezus objawiony został przybyłym ze wschodu trzem mędrcom, nazywanym także trzema… » więcej 2021-01-04, godz. 14:57 Szczepienia przeciwko COVID'19 - ważne informacje Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli… » więcej 2020-12-30, godz. 17:31 Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole! Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał… » więcej 2020-12-23, godz. 12:45 Drodzy Słuchacze, pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia! Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia. Niech dodadzą nam otuchy i rodzinnego ciepła. Życzymy Wam, Drodzy Słuchacze, byście mogli… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »