Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Spędź świąteczny czas z Radiem Opole - zobacz…
2020-12-22, 12:13 Autor: Radio Opole

Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy

Spędź święta z Radiem Opole - zobacz, co przygotowaliśmy na świąteczny czas
Spędź święta z Radiem Opole - zobacz, co przygotowaliśmy na świąteczny czas
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie okazji do tłumnych spotkań. Być może sporo osób spędzi świąteczny czas bez najbliższych. Towarzystwa Radia Opole jednak nie zabraknie. Piękne kolędy, ciekawe rozmowy, wyjątkowe słuchowisko, transmisja pasterki, a także mszy w świąteczne poranki – to tylko niektóre z naszych propozycji na ten wyjątkowy czas. Zapraszamy, by spędzić go z nami!
Proponujemy, by z pierwszą gwiazdką zasiąść wspólnie przy świątecznym stole z audycją Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Program rozpocznie się w wigilijny wieczór o 17:00, a potrwa do godz. 20:00 i będzie miał wyjątkową odsłonę.

Słuchowisko 'Opowieść wigilijna' w RDC!/fot. RDCPo godz. 20:00 będzie okazja posłuchania „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa w adaptacji i reżyserii Aleksandry Głogowskiej. Choć tekst ma już ponad 170 lat, okazuje się, że cały czas zaskakuje i inspiruje kolejnych twórców. Dowodem to właśnie słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie! Narratorem będzie Piotr Fronczewski, a w rolę samotnika, skąpca Ebenezera Scrooge’a, wcieli się Kazimierz Kaczor. Wystąpią także Jarosław Gajewski jako Marley, Krzysztof Szczepaniak jako Siostrzeniec oraz Zuzanna Saporznikow jako Kwestorka. Słuchowisko zostało nagrane w Radiu dla Ciebie (RDC). Dodajmy, że jego reżyserka, dyrektor literacka Radia dla Ciebie - Aleksandra Głogowska, jest laureatką XX Festiwalu „Interpretacje” w kategorii „Najlepsze słuchowisko”, ukończyła Kurs Reżyserii Radiowej organizowany przez Teatr Polskiego Radia oraz Wajda School & Studio i FINA.

W Wigilię o 21:00 rozpoczniemy wyjątkowy program świąteczny z Grodkowa, w którym opowiemy o Parafii św. Michała Archanioła i znajdujących się tam zabytkowych organach. Jak brzmi instrument, przekonamy się tuż po północy, kiedy to rozpoczniemy transmisję pasterki z grodkowskiego kościoła.


Pierwszy i drugi dzień świąt powitamy o 6:00 świeżymi wiadomościami, następnie zaprosimy na magazyn religijny Effatha, po którym rozpocznie się transmisja mszy świętej. Oba świąteczne poranki do godz. 11:00 spędzi z Państwem Paweł Konieczny. Po 11:00, zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt, na Świąteczną Lożę Radiową zaprosi Joanna Matlak. Dodatkowo w drugi dzień świąt po 12:00 zapraszamy na audycję „Przy świątecznym stole” - będzie o korzeniach i historii Świąt Bożego Narodzenia. Poza tym porozmawiamy z Różą Baranowską z Petlikowców Starych z powiatu Buczacz w województwie tarnopolskim, która z Kresów trafiła do Opola, a o dominikanach opowie prof. Anna Pobóg-Lenartowicz z Uniwersytetu Opolskiego. Wspomnimy też Świętego Brata Alberta.

To tylko niektóre z propozycji – szczegóły można znaleźć w zakładce Program.

Zobacz także

2021-09-16, godz. 17:21 „Radio Biwak” 2021 zakończony – za nami dwa miesiące współpracy Radia Rzeszów z regionalnymi rozgłośniami… Polskie Radio Rzeszów obchodzi w tym roku jubileusz 70. urodzin. Z tej okazji rozgłośnia przygotowała dla swoich słuchaczy wiele atrakcji, m.in. specjalną… » więcej 2021-09-15, godz. 12:46 Zbliża się 75. rocznica operacji „Lawina” – poznaj szczegóły zaplanowanych uroczystości W najbliższą sobotę (18.09) mija 75 lat od zbrodni UB/NKWD popełnionej na żołnierzach NSZ Okręgu VII Śląskiego w ramach operacji „Lawina”. Zobacz… » więcej 2021-09-01, godz. 13:44 "Kto rano wstaje", ten... budzi się w szkole! Ekipa porannego programu Radia Opole zgłasza gotowość do szkoły! A przynajmniej do wspomnień.... 1 września nie mogło nas zabraknąć w podstawówce - odwiedziliśmy… » więcej 2021-08-30, godz. 11:34 58. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (03.09) i potrwa 4 dni. W programie osiem koncertów − wszystkie będziemy transmitować… » więcej 2021-08-27, godz. 19:12 Janina Piekarz - historia kobiety, która od dziecka lubiła pomagać Bieda, głód, konfiskaty zwierząt hodowlanych przez komunistyczną bezpiekę - to dzieciństwo w czasach stalinowskich, jakie do dziś pamięta Janina Piekarz… » więcej 2021-08-14, godz. 15:04 Festiwalowe Radio Opole - specjalny program na 96,5 FM i www.radio.opole.pl! Festiwalowe przeboje, wywiady, transmisje koncertów, wspomnienia - od 16 sierpnia nadajemy Festiwalowe Radio Opole, specjalny program na 96,5 FM dla Opola i okolic… » więcej 2021-08-13, godz. 09:59 Wspominamy VI Światowe Dni Młodzieży z udziałem Jana Pawła II. Opolanie też tam byli! "O 9:45 pojawił się papież, którego przywitano kilkunastominutową owacją i pieśnią śpiewaną w kilkunastu językach - "Abba Ojcze”. Homilię zakończył… » więcej 2021-08-02, godz. 12:05 Weź udział w III Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpiecz… Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z partnerami zaprasza do udziału w kolejnej edycji skierowanego do młodzieży konkursu promującego zasady bezpieczeństwa… » więcej 2021-07-29, godz. 13:31 Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii – Radio Opole będzie na miejscu! Opolskie Centrum Onkologii zaprasza w sobotę (31.07) w godzinach 10:00-15:00 na wydarzenie, podczas którego chce przybliżyć mieszkańcom Opola i Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 10:16 Wyjątkowa premiera w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego! Radio Opole upamiętni 1 sierpnia 1944 Radio Opole włącza się aktywnie w upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W najbliższą niedzielę szykujemy specjalne audycje okolicznościowe… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »