Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Redakcja muzyczna
2015-10-11, 20:32 Autor: Admin

Redakcja muzyczna

2015-10-12, 10:26

Tomasz Bazan

Tomasz Bazan [fot. Marek Bohdan]
Tomasz Bazan [fot. Marek Bohdan]
Koordynator muzyczny Radia Opole

Ma władzę, o jakiej marzy pół świata, bo to on decyduje, jaka muzyka wypełni częstotliwości przyznane Radiu Opole przez państwo. Z pełną świadomością powagi tych słów twierdzi, że edukuje muzycznie społeczeństwo (choć na belfra nie wygląda – raczej na prymusa). Z podobną pełną świadomością, lecz tym razem powszechności tych słów, twierdzi, że muzyka w radiu jest równie ważna jak słowo. Mówi, że w tej dziedzinie Radio Opole jest marką samą dla siebie, więc ani on, ani słuchacze nie powinni mieć kompleksów wobec komercyjnych stacji typowo muzycznych.

Z Tomaszem Bazanem można kontaktować się mailowo: tomasz.bazan@radio.opole.pl
2020-05-07, 15:32

Agnieszka Kurenda-Szmit

Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
W pełni zgadza się z myślą, że "w uśmiechu jest całe bogactwo człowieka", dlatego też z nieskrywaną radością zajmuje się szeroko pojętą działalnością biurową w Redakcji Muzycznej, w skrócie: ogarnianiem papierów ;) Ponadto jest miłośniczką muzyki i z tego też powodu chętnie podejmuje się nadzorowania muzycznych projektów realizowanych przez Radio Opole (a prywatnie śpiewa w Opole Gospel Choir).

Agnieszka Kurenda-Szmit wspólnie z Żanetą Plotnik-Krumpietz prowadzi audycję Opolski Koncert Życzeń.

Z autorką można się kontaktować mailowo: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
2015-10-12, 10:25

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marzena Mielcarek [fot. Justyna Krzyżanowska]

Redaktor, animator kultury, etnomuzykolog, producent muzyczny, autorka słuchowisk radiowych dla dzieci i dorosłych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Redakcji Muzycznej Radia Opole. Prowadzi cykl audycji poświęconych muzyce poważnej, etnicznej i eksperymentalnej (Słuchać i słyszeć, Muzyka źródeł, Raz na ludowo). W swoich audycjach przedstawia wartościowe zjawiska kulturowe i artystyczne, które pozostają na uboczu głównych nurtów muzycznych. Posiada bogatą kolekcję płyt. Jej największą pasją są książki oraz filmy Alfreda Hitchcocka.


Marzena Mielcarek prowadzi audycje: Muzyka źródeł, Słuchać i słyszeć, Folkowe brzmienia i M jak muzyka.

Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2019-02-01, 12:15

Witold Sułek

Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]
Witold Sułek [fot. Marcin Skomudek]

Pasjonat szeroko pojętej kultury i nauki, nie lubi szufladek i barier, uznając, że świat przy całej złożoności i różnych odcieniach jest fascynujący. Wszystko to znajduje w pracy radiowca, gdzie może się spełniać prowadząc audycje muzyczne i literackie, dzieląc się tym wszystkim ze słuchaczami, ale też uważnie ich słuchając.


Witold Sułek prowadzi audycję Białe kruki z czarnych winyli, w poniedziałki Wszystko o literaturze (Radio Opole 2 KULTURA), a w piątki Rozmowy o kulturze (Radio Opole 2 KULTURA) oraz jest autorem Opolskiej Listy Polskiej Piosenki.

Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
2022-01-20, 14:50

Małgorzata Ślusarczyk

Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Skrzypaczka, pedagog, muzykolog... i przeciwniczka usilnego feminizowania nazw. Opolanka z urodzenia i przekonania. Zakochana w muzyce (najbardziej w tej "nie-tak-poważnej", jak się ją określa). Lubi sprawdzać, co gra w duszach innych ludzi. Druga miłość to słowo. A zwłaszcza... gra słów! Dlaczego wybrała Radio? Bo idealnie scala wszystkie te namiętności.

Małgorzata Ślusarczyk prowadzi audycje: Klasyka wieczorową porą, Zapomniana klasyka, M jak muzyka (Radio Opole 2 KULTURA) oraz czwartkowe wydanie audycji Rewiry kultury (Radio Opole 2 KULTURA).

Wybrane audycje autorki trafiają na specjalną podstronę tu: Klasyka w Radiu Opole.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Małgorzata Ślusarczyk:
Opolskie klasycznie.

Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »