Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » 'Łowy Krzysztofa Mikundy', czyli nowy cykl przyrodniczy…
2019-06-27, 13:20 Autor: Paula Hołubowicz

"Łowy Krzysztofa Mikundy", czyli nowy cykl przyrodniczy od lipca na antenie Radia Opole

Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy [fot. Krzysztof Mikunda]
Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy [fot. Krzysztof Mikunda]
3 minuty wystarczą, aby dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. W tym czasie możemy się też wiele nauczyć. Tyle też będzie trwał nowy cykl przyrodniczo-fotograficzny, który już w poniedziałek (01.07) będzie miał swoją premierę na antenie Radia Opole. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7:20 Krzysztof Mikunda zabierze nas na polowanie z aparatem w rękach.
Autor nowego cyklu jest miłośnikiem przyrody, fotografem, wolontariuszem, człowiekiem wielu pasji i autorem bloga „Leśne Opowieści”.

W swoim cyklu: „Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy” będzie opowiadał o swoich fotograficznych łowach na zwierzynę leśną i ptaki. Posłuchamy historii o niezwykłych spotkaniach z mieszkańcami lasu. Każdy odcinek audycji to kolejna leśna przygoda, pełna ciekawostek i anegdot. W ten sposób dochodzi do połączenia słowa, ekologii i pasji, które to za pomocą dźwięku i obrazu wprowadzają słuchaczy w niezwykły świat przyrody.

Gawęda autora będzie zilustrowana zdjęciami zwierząt, które będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

Celem cyklu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem tematyki związanej z lasem i leśnictwem, dostarczenie ciekawych informacji związanych m.in. z polityką ochrony środowiska. Autor przypomina słuchaczom o potrzebie przebywania i przede wszystkim zrozumienia otaczającego nas świata przyrody.

Zobacz także

2024-10-31, godz. 16:16 Sprawdź zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu Sprawdź zmiany organizacji w ruchu, jakie wprowadzono na drogach w naszym regionie. Policjanci podpowiadają jak bezpiecznie i w miarę komfortowo dojechać na… » więcej 2024-11-01, godz. 21:00 Literackie impresje prof. Adriana Glenia o Patronach Roku 2024 W bardzo wyjątkowy dzień, czyli 1 listopada, przedstawiliśmy kilka opowieści, których bohaterami są polscy literaci, których w roku 2024 Sejm i Senat Rzeczpospolitej… » więcej 2024-10-31, godz. 09:55 Włącz Radio Opole w samochodzie i jedź bezpiecznie Więcej patroli na głównych trasach i zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarzy. Rozpoczyna się policyjna akcja "Wszystkich Świętych". Oprócz tradycyjnych… » więcej 2024-10-11, godz. 05:56 "Wspólnie wspomóżmy powodzian" – charytatywna akcja Radia Opole Woda zabrała im majątki, uszkodziła domostwa, pozbawiła dorobku całego życia. Skutki powodzi odczuły również organizacje wspierające powodzian, a podczas… » więcej 2024-09-26, godz. 09:52 Pozdrawiasz i pomagasz – kup cegiełkę Radia Opole dla powodzian Kup cegiełkę dla powodzian i pozdrów bliskie Ci osoby. Twoje serdeczności wyemitujemy w specjalnym, niedzielnym bloku, z którego cały dochód przekażemy… » więcej 2024-09-23, godz. 13:01 Jak rozważnie zadbać o mieszkania i domy po powodzi? Prof. dr hab. inż. Dariusz Bajno omówił w rozmowie z Radiem Opole najważniejsze kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę, przygotowując zalane przez powódź… » więcej 2024-09-19, godz. 20:00 Ważne informacje dotyczące leków Leków, które uległy zawilgoceniu, nie wolno zażywać. Nawet takich, które wylądowały w wodzie, a opakowania nie zostały otwarte. W takim przypadku powinny… » więcej 2024-09-17, godz. 08:26 Stan klęski żywiołowej w części województwa Rząd wprowadził stan klęski żywiołowej na terenach dotkniętych powodzią. Rozporządzenie obejmuje część obszarów województw dolnośląskiego, opolskiego… » więcej 2024-09-16, godz. 14:39 Sprawdź, jak możesz pomóc powodzianom W obliczu tragicznej powodzi, która dotyka mieszkańców południowej Polski, wspólnie walczymy z wielką wodą. Radio Opole włącza się w kampanię społeczną… » więcej 2024-09-16, godz. 11:13 Sprzątanie po powodzi, liczenie strat – sprawdź Poradnik powodziowy Zanim wejdziesz do domu, upewnij się, że budynek jest stabilny i nie grozi zawaleniem, unikaj kontaktu z wodą popowodziową, dokumentuj wszystkie szkody za… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »