Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem…
2023-05-18, 13:13 Autor: Tomasz Bazan, oprac. AL

O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem twórców, ekspertów i publicystów w Radiu Opole

O sytuacji kultury wysokiej w Radiu Opole. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców [fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/klas-saksofon-104599/]
O sytuacji kultury wysokiej w Radiu Opole. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców [fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/klas-saksofon-104599/]
Muzycy, publicyści, aktorzy, znawcy kultury wezmą udział w organizowanej przez Radio Opole konferencji pt. "Sytuacja kultury wysokiej we współczesnym świecie". Już 27 maja (sobota) o godzinie 16:00 w studiu muzycznym im. SBB w Radiu Opole przedstawiciele świata kultury będą dyskutowali o problemach kultury wysokiej.
Gośćmi i prelegentami konferencji będą: multiinstrumentalista Wojciech Konikiewicz, który przygotował prelekcję na temat kultury i jej prezentacji w mediach. Z kolei znawca kultury wschodniej Lech Koczywąs opowie o publicystyce muzycznej i jej ewolucji. Publicysta Jakub Zgierski zastanowi się, czym jest ideologia antykultury, a Marcin Świątkowski powie o nowomowie jako języku antykultury.

Współczesne wyzwania w finansowaniu działalności teatralnej przybliży Andrzej Czernik w prezentacji pt. "Różnica między (sztuką) teatrem dotowanym a (sztuką) teatrem prywatnym". Ponadto, redaktor Jacek Mielcarek powie o europocentryzmie w muzyce, a nasza dziennikarka Marzena Mielcarek zastanowi się, jaka jest różnica między modernizmem a postmodernizmem.

Podczas konferencji przewidujemy dyskusję również z udziałem publiczności oraz mini recital muzyczny Wojciecha Konikiewicza i Jacka Mielcarka.

Dla zainteresowanych mamy darmowe zaproszenia na konferencję. Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adres: studiom@radio.opole.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Relacja z konferencji będzie dostępna w naszych mediach społecznościowych oraz retransmitowana w programach kulturalnych Radia Opole.

Zobacz także

2023-09-18, godz. 10:35 Pasjonują Cię stare komputery i gry - to cykl dla Ciebie! "Zagraj w to jeszcze raz, sam... lub z rodzicami" - to nasz nowy cykl, na który fanów starych komputerów zaprasza w każdy piątek po godz. 14:30 Dawid Rajwa… » więcej 2023-09-11, godz. 09:43 Budowa spalarni w Opolu - debata radiowa o tym już dziś (11.09) po 12:00. Macie pytania? Dzwońcie, piszcie! Zwolennicy mówią o niezbędnej zielonej transformacji, podyktowanej m.in. względami ekonomicznymi, przeciwnicy o inwestycji, która zniszczy środowisko i zdrowie… » więcej 2023-09-01, godz. 12:17 Moszna na finał wakacyjnej akcji Radia Opole już w najbliższą sobotę! Za nami audycje w Kietrzu, Głuchołazach, nad zalewem „Kluczbork”, w Paczkowie, Krasiejowie, Kamieniu Śląskim, w Górze św. Anny i nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2023-08-23, godz. 09:21 "Mistrzowska Środa" z Szypułą, ZAKSĄ, Gwardią i Radiem Opole na pl. Kopernika - zobacz relacje! Tomasz Szypuła jest Mistrzem Świata w lodziarstwie rzemieślniczym, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 9-krotnymi Mistrzami Kraju i 3-krotnymi zwycięzcami Ligi Mistrzów… » więcej 2023-08-09, godz. 11:50 77 40 13 455 - masz sprawę? ZADZWOŃ! Masz informację lub relację z pierwszej ręki, którą chcesz przekazać naszym reporterom? Jesteś świadkiem wypadku lub jakiegoś zdarzenia? Masz zdjęcia… » więcej 2023-08-03, godz. 08:33 O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA, FILM] Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie. » więcej 2023-07-10, godz. 11:01 Mija 26 lat od Powodzi Tysiąclecia - zobacz archiwalne zdjęcia, posłuchaj magazynu reporterów Już 26 lat mija od Powodzi Tysiąclecia, która w lipcu 1997 roku dotknęła południową i zachodnią Polskę, a także Czechy, wschodnie Niemcy, część Słowacji… » więcej 2023-06-29, godz. 09:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole. Zobacz, co nowego w programie! Mamy lato! Wakacje rozpoczęte, czas zatem zacząć wakacyjną ramówkę Radia Opole. W ramach programu "Mamy lato! - wakacyjna akcja Radia Opole" od poniedziałku… » więcej 2023-06-28, godz. 20:50 "Wakacje z duchami Radia Opole" - posłuchaj znanych i nieznanych historii i legend z regionu Niesamowite miejsca, przygody i opowieści z dreszczykiem - to wszystko w wakacje w naszym nowym wakacyjnym cyklu "Wakacje z duchami", którego autorem jest historyk… » więcej 2023-06-28, godz. 12:26 Zmarł Krzysztof Aleksanderek, wieloletni pracownik Radia Opole Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszego kolegi Krzysztofa Aleksanderka - wieloletniego i zasłużonego Pracownika Radia Opole S.A. Żegnamy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »