Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem…
2023-05-18, 13:13 Autor: Tomasz Bazan, oprac. AL

O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem twórców, ekspertów i publicystów w Radiu Opole

O sytuacji kultury wysokiej w Radiu Opole. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców [fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/klas-saksofon-104599/]
O sytuacji kultury wysokiej w Radiu Opole. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców [fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/klas-saksofon-104599/]
Muzycy, publicyści, aktorzy, znawcy kultury wezmą udział w organizowanej przez Radio Opole konferencji pt. "Sytuacja kultury wysokiej we współczesnym świecie". Już 27 maja (sobota) o godzinie 16:00 w studiu muzycznym im. SBB w Radiu Opole przedstawiciele świata kultury będą dyskutowali o problemach kultury wysokiej.
Gośćmi i prelegentami konferencji będą: multiinstrumentalista Wojciech Konikiewicz, który przygotował prelekcję na temat kultury i jej prezentacji w mediach. Z kolei znawca kultury wschodniej Lech Koczywąs opowie o publicystyce muzycznej i jej ewolucji. Publicysta Jakub Zgierski zastanowi się, czym jest ideologia antykultury, a Marcin Świątkowski powie o nowomowie jako języku antykultury.

Współczesne wyzwania w finansowaniu działalności teatralnej przybliży Andrzej Czernik w prezentacji pt. "Różnica między (sztuką) teatrem dotowanym a (sztuką) teatrem prywatnym". Ponadto, redaktor Jacek Mielcarek powie o europocentryzmie w muzyce, a nasza dziennikarka Marzena Mielcarek zastanowi się, jaka jest różnica między modernizmem a postmodernizmem.

Podczas konferencji przewidujemy dyskusję również z udziałem publiczności oraz mini recital muzyczny Wojciecha Konikiewicza i Jacka Mielcarka.

Dla zainteresowanych mamy darmowe zaproszenia na konferencję. Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adres: studiom@radio.opole.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Relacja z konferencji będzie dostępna w naszych mediach społecznościowych oraz retransmitowana w programach kulturalnych Radia Opole.

Zobacz także

2023-06-07, godz. 12:00 Sprawdź program 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje – 9 czerwca rozpoczyna się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki… » więcej 2023-05-23, godz. 18:14 Radio Opole na Targach Turystyki "W stronę Słońca" będzie w sobotę od 10:00 do 17:00. Zapraszamy do słuchania! Pokazy gotowania, degustacje potraw, spotkania z podróżnikami, rozstrzygnięcie konkursu "Festiwal od kuchni", będącego częścią naszej radiowej akcji "60/60… » więcej 2023-05-22, godz. 12:35 6 lat temu zmarł Zbigniew Wodecki, wybitny wokalista i kompozytor "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha" to niektóre z licznych przebojów autorstwa zmarłego 22 maja 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego… » więcej 2023-05-19, godz. 13:19 Ile zapału i uporu potrzeba, by zrealizować marzenie życia? Posłuchajcie kpt. Krzysztofa Matuszewskiego, laureata tytułu… Jako chłopiec marzył, aby żaglować po świecie jak Robinson Crusoe. Już za chwilę, mając 75 lat wypływa samotnie w roczny rejs śladem bohatera tej powieści… » więcej 2023-05-18, godz. 13:13 O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem twórców, ekspertów i publicystów w Radiu Opole Muzycy, publicyści, aktorzy, znawcy kultury wezmą udział w organizowanej przez Radio Opole konferencji pt. "Sytuacja kultury wysokiej we współczesnym świecie"… » więcej 2023-05-09, godz. 11:44 Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy spełniać marzenia! W konkursie Radia Opole "Festiwal od kuchni" w ramach akcji 60 na 60 jest do zdobycia m.in. lot balonem marki Fly-Consulting. W tymże balonie odbyło się już… » więcej 2023-05-09, godz. 11:11 Gotuj z DJ-em Adamusem i śpiewaj z Pascalem Brodnickim! Słuchasz 60 na 60 kiedy gotujesz? Nucisz razem z nami największe przeboje z opolskiego amfiteatru mieszając w garnkach? Weź udział w nowej zabawie w cyklu… » więcej 2023-04-28, godz. 09:46 Codzienny autopilot Radia Opole! Cicho i ekologicznie "Gramy z klimatem" Każdego dnia reporterzy Radia Opole sprawdzają dla Państwa sytuację na opolskich drogach. Od dziś robimy to w sposób cichy i bardziej ekologiczny. Taki jest… » więcej 2023-04-17, godz. 14:51 Akcja edukacja - pomóż dziecku zrozumieć świat mediów Rozwijanie kompetencji medialnych u dzieci i młodzieży to klucz do odróżniania informacji fałszywych od prawdziwych. Wspieranie najmłodszych w poznawaniu… » więcej 2023-04-17, godz. 14:41 Półprawdy i kłamstwa: jak sobie z nimi radzić? - bezpłatny webinar #MEDIAchallenge: praktycznie o fact-checkingu oraz… Nieprawdziwe informacje, zwane także dezinformacją, fake newsami czy fałszywymi informacjami, to nic nowego. Jednak wraz z postępem technologicznym oraz coraz… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »