2024-06-01, 09:50 Autor: PAP

Liga NHL - Oilers objęli prowadzenie w finale Konferencji Zachodniej

Hokeiści Edmonton Oilers pokonali na wyjeździe Dallas Stars 3:1 i w rywalizacji play off do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 3-2 w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL.

Drużyna z Edmonton ostatni raz dotarła do finału Pucharu Stanleya w 2006 roku. W tym sezonie do tego brakuje jej już tylko jednego zwycięstwa.

Dla kanadyjskiej ekipy dwie bramki strzelił Ryan Nugent-Hopkins, gdy grała w przewadze, jedną dołożył Philip Broberg. To jego pierwsze w karierze trafienie w fazie play off. Dobrze wypadł bramkarz Stuart Skinner, który obronił 19 strzałów rywali.

Teraz "Nafciarze" obiecują, że o czwartą wygraną postarają się w niedzielę u siebie.

"Będzie to wymagało od nas ogromnych starań" - przyznał kapitan zespołu Connor McDavid, który asystował przy pierwszym golu Nugenta-Hopkinsa. "Nie bez powodu potrzebne są nam cztery zwycięstwa. Rywale to świetny zespół, czeka nas trudne zadanie" - dodał.

Piątkowe spotkanie nie było zbyt emocjonujące. W dwóch pierwszych tercjach Stars oddali zaledwie 10 celnych strzałów, za to Oilers grali perfekcyjnie. Nugent-Hopkins, wybrany z pierwszym numerem draftu w 2011 roku, obecnie zawodnik grający najdłużej w Edmonton, celnym strzałem zdobył pierwszą bramkę w 15. minucie spotkania. Drugiego gola zdobył po 66 sekundach drugiej kwarty. Było to jego szóste trafienie w fazie play off.

Jedyną bramkę dla Stars uzyskał Wyatt Johnston na 5 minut przed końcową syreną. Bramkarz ekipy z Teksasu Jake Oettinger zatrzymał 23 strzały gości.

W finale Konferencji Wschodniej Florida Panthers prowadzą z New York Rangers także 3-2 i awans do finału Pucharu Stanleya mogą zapewnić sobie w sobotę przed własną publicznością. (PAP)

wha/ cegl/

2024-07-24, godz. 04:50 "Rz": Koniec łatwych aresztów Zagrożenie wysoką karą nie będzie mogło być jedynym uzasadnieniem do stosowania aresztu. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w procedurach stosowania… » więcej 2024-07-24, godz. 04:40 "DGP": Rząd zamrozi płacę minimalną? Ustawa mu na to pozwoli Rząd utrzyma minimalną pensję na dotychczasowym poziomie, jeśli uzna, że podwyżki z poprzednich lat były nadmierne - wynika z założeń projektu ustawy… » więcej 2024-07-24, godz. 04:30 Włochy/ Lotnisko w Katanii ponownie otwarte po przerwie z powodu aktywności Etny Lotnisko w Katanii na Sycylii zostało ponownie całkowicie otwarte we wtorek wieczorem po wielu godzinach zawieszenia rejsów z powodu aktywności wulkanu Etna… » więcej 2024-07-24, godz. 03:30 "The Guardian" : sześć osób zginęło po zatonięciu statku rybackiego u wybrzeży Falklandów Istnieje obawa, że ?sześć osób zginęło a siedem uznaje się za zaginione po zatonięciu statku rybackiego pływającego pod banderą Świętej Heleny u wybrzeży… » więcej 2024-07-24, godz. 02:50 USA/ Współzałożyciel Netflixa Reed Hastings przekazał 7 milionów dolarów na rzecz kampanii Kamali Harris Współzałożyciel Netflixa, Reed Hastings, przekazał 7 milionów dolarów organizacji Super PAC, która zbiera datki na rzecz kandydatury wiceprezydent Kamali… » więcej 2024-07-24, godz. 02:00 Burkina Faso/ Rządząca krajem junta wojskowa prosi USA o pomoc w zdobyciu broni Stojący na czele tymczasowego rządu Burkina Faso premier Apollinaire Kyelem de Tambela poprosił we wtorek ambasador Stanów Zjednoczonych, Joann Lockard, która… » więcej 2024-07-24, godz. 01:20 USA/ Protesty przeciwko wizycie premiera Benjamina Netanjahu w Waszyngtonie Demonstrujący przeciwko wojnie w Gazie manifestanci podjęli próbę okupacji biurowca na Kapitolu przed planowanym przemówieniem izraelskiego premiera Benjamina… » więcej 2024-07-24, godz. 00:00 Serbia/ W Belgradzie otwarto wystawę "Wygnańcy z wyboru" poświęconą polskiej literaturze We wtorek w budynku Narodowej Biblioteki Serbii w Belgradzie otwarto wystawę 'Wygnańcy z wyboru' poświęconą polskiej literaturze. W wydarzeniu udział wzięli… » więcej 2024-07-23, godz. 23:30 Kenia/ Policja szuka ponad 20 skradzionych 50-kilogramowych beczek z cyjankiem Policja w Kenii od trzech dni szuka ponad dwudziestu 50-kilogramowych beczek z wysoce toksycznym cyjankiem sodu przewożonych przez ciężarówkę, która przewróciła… » więcej 2024-07-23, godz. 23:10 Piłkarska LM - wyniki i program 2. rundy eliminacji Jagiellonia Białystok udanie zadebiutowała w eliminacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 2. rundy pokonała na wyjeździe FK Paneveżys 4:0 (3:0)… » więcej