Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-09, 06:20 Autor: PAP

The Weeknd kręcił serial "Idol" u siebie w domu. Z oszczędności

Serial „Idol”, którego gwiazdą i współtwórcą jest The Weeknd, to spełnienie jego marzenia. Sam Levinson, który ostatecznie podjął się reżyserii wyznał, że piosenkarz był gotowy odstąpić swój dom, aby tylko produkcja spełniła jego wymagania. Zatem, jeśli widzów zachwyca posiadłość głównej bohaterki, Jocelyn, w której postać wciela się Lily–Rose Depp, w istocie podziwia na ekranie prywatną rezydencję piosenkarza w Bel Air.

Jako że za serialem „Idol” stoi współtwórca przebojowej „Euforii” wielu spodziewało się analogicznego sukcesu. Jak na razie serial zbiera recenzje głównie umiarkowane, złe i bardzo złe, a pilot serialu w dniu debiutu cieszył się mniejszą oglądalnością niż wspomniana „Euforia".W rozmowie z periodykiem „W Magazine” Levinson, który stworzył zarys produkcji, tłumaczył się, że był zbyt zajęty pracą na planie drugiego sezonu „Euforii”, aby od początku podjąć się reżyserii. Dlatego też The Weeknd wraz z Rezą Fahimem, który był zaangażowany w projekt, zaprosili do współpracy inną ekipę filmową. Niestety, jej wysiłki nie spełniły oczekiwań 33-letniego piosenkarza.


Z drugiej strony pojawiły się doniesienia o toksycznych waunkach pracy na planie "Idola". Magazyn "Rolling Stone" rozmawiał z kilkunastoma osobami z produkcji, które potwierdziły opinię o braku organizacji i związanymi z tymi niezadowalającymi efektami.


Twórcy - zaprzeczywszy tym oskarżeniom - stanęli przed dylematem, czy porzucić pomysł nakręcenia serialu, czy podjąć się jego realizacji jeszcze raz? „Film i telewizja to dla mnie nowa siła twórcza. Nie wypuszczam mojej muzyki, dopóki nie uznam, że jest świetna. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?” – skomentował swoją decyzję muzyk.„Rezygnacja z serialu nie była opcją ani dla niego, ani dla mnie: to było nasze wspólne marzenie i musieliśmy je zrealizować” – dodał Levinson, który już wiedział, że kolejna próba realizacji musi odbyć się znacznie mniejszym kosztem. Siedząc w domu piosenkarza, reżyser szybko dostrzegł sposób na to, aby zaoszczędzić na produkcji. „Rozglądając się po jego okazałej posiadłości powiedziałem: +tu jest wspaniale, trudno o lepszy plan produkcji, a jeśli nakręcimy serial tu? Abel odstawił drinka i zapytał: +masz ubezpieczenie+, odparłem, że mam, a on zgodził się” – wspomniał Levinson.I tak w ciągu kilku tygodni posiadłość muzyka stała się planem zdjęciowym i domem dla części ekipy. Zaś on sam, wraz ze swoim psem, wyprowadził się. „Sypialnie były zielonymi pokojami; łazienki były przeznaczone do charakteryzacji. W piwnicy zbudowaliśmy studio nagraniowe, aby Mike Dean, który pomagał mi komponować muzykę do serialu, mógł pracować ze mną podczas zdjęć. Mój dom należał do serialu” – stwierdził piosenkarz. Dodając, że gdy całe zamieszanie z produkcją ucichło, ekipa wyniosła się, a on odzyskał swój dom, towarzyszyło mu dziwne uczucie. „Wymieniłem wszystkie meble, odświeżyłem kolor ścian, ale mam wrażenie, że dusza Jocelyn wciąż tam jest” – wytłumaczył. (PAP Life)


mdn/moc/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:40 Premier: Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli Ja zostawiłem bardzo dobrze płatną pracę w banku - dla Polski, a szef PO Donald Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli, dla interesów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Jarosław Sellin: jeszcze nigdy nie przeznaczano tylu środków na zabytki, co za naszej władzy Jeszcze nigdy nie przeznaczano takich środków na zabytki, co za naszej władzy. W Programie Ochrony Zabytków przeznaczamy na nie 250 milionów złotych. Kiedy… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier w Lubinie: nigdy wcześniej tutaj nie było takich inwestycji, takich środków Nigdy tutaj nie było takich inwestycji, takich środków. Gdybym chciał mówić o wszystkich, to nie starczyłoby czasu - powiedział w piątek premier Mateusz… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków Chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków; to dla nas kluczowa część naszej wizji. Nie chcemy nielegalnych imigrantów -… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 MF: Orlen największym podatnikiem CIT za 2022 r. Zgodnie z opublikowanymi przez resort finansów danymi, Orlen jest największym podatnikiem CIT za 2022 r. w kategorii podatnicy indywidualni. Podatek należny… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Holandia/ Setki książek napisanych przez AI sprzedaje największa księgarnia internetowa w kraju Największa księgarnia internetowa w Niderlandach Bol.com sprzedaje setki książek napisanych przez sztuczną inteligencję (AI) - informuje w piątek rozgłośnia… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Francja/ Sondaż: 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu We Francji 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu - wynika z badania Ifop na zlecenie Związku Studentów Żydowskich Francji (UEJF). Antysemityzm… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »