Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-05, 17:30 Autor: PAP

18. Festiwal Tauron Nowa Muzyka rozpocznie się w czwartek w Katowicach

Blisko 50 wykonawców wystąpi na tegorocznym 18. festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który rozpocznie się w czwartek w Katowicach. Pojawią się tam tacy artyści, jak Röyksopp, Orbital, Pantha du Prince, Tangerine Dream czy Sudan Archives.

Jak wynika z programu imprezy, w piątek i sobotę na głównej scenie Miasta Muzyki w Międzynarodowym Centrum Kultury występowali będą: PVA, Clark, Oneohtrix Point Never, Orbital, Błażej Król, Tangerine Dream, Sudan Archives oraz Röyksopp.


Na scenie Tauron Music Hall w MCK pojawić mają się: Baasch, Billy Woods, Biig Piig, Pantha Du Prince, Skalpel, Theon Cross, Romare oraz Hudson Mohawke.


Wykonawcy, którzy zagrają w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznego Polskiego Radia to: Bartek Wąsik, William Basinski, Joep B eving i EABS meets Jaubi.


W amfiteatrze przy NOSPR (scena Perła Feel the Beat Stage) wystąpią: T’ien Lai, YANN, Fisz Emade Soundsystem, Kerala Dust, Zima Stulecia, Komfortrauschen oraz Animistic Beliefs.


W programie sceny klubowej na terenie Muzeum Śląskiego znaleźli się: Skórysyn, Earth Trax, MMM (Errorsmith x Fiedel), Answer Code Request, Helena Hauff, themsel in distress, Avtomat, Best Boy Electric, Talaboman i Acid Pauli.


Koncert otwarcia da w czwartek w NOSPR brytyjski producent Max Cooper.


Częścią festiwalu będzie w sobotę scena Jazbar Muchowiec (Anna Borsuk, Pupper DJ, Jazxing i Aldona Relax). W niedzielę w tym miejscu zaplanowano występy kończące festiwal (Fresh, Ricardo, Glasse, Mr. Lex i Courtesy).


Jak przekazał w poniedziałek główny sponsor festiwalu, w strefie Taurona, przed wejściem głównym na teren festiwalu, w tym roku znajdzie się instalacja Ksawerego Kirklewskiego „Enter”, przygotowana we współpracy z fundacją Soundscape.


W strefie Taurona występować będzie również orkiestra górnicza z kopalni Sobieski.(PAP)


autor: Mateusz Babak


mtb/ aszw/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 MF: Orlen największym podatnikiem CIT za 2022 r. Zgodnie z opublikowanymi przez resort finansów danymi, Orlen jest największym podatnikiem CIT za 2022 r. w kategorii podatnicy indywidualni. Podatek należny… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Holandia/ Setki książek napisanych przez AI sprzedaje największa księgarnia internetowa w kraju Największa księgarnia internetowa w Niderlandach Bol.com sprzedaje setki książek napisanych przez sztuczną inteligencję (AI) - informuje w piątek rozgłośnia… » więcej 2023-09-29, godz. 18:20 Francja/ Sondaż: 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu We Francji 91 proc. żydowskich studentów doświadczyło antysemityzmu - wynika z badania Ifop na zlecenie Związku Studentów Żydowskich Francji (UEJF). Antysemityzm… » więcej 2023-09-29, godz. 18:10 Katowice/ XI Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga odbywać się będzie od 17-27 listopada Filharmonia Śląska już po raz kolejny zorganizuje Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Jedenasta edycja odbędzie się w dniach 17… » więcej 2023-09-29, godz. 18:10 Premier: Lubin kojarzy się z siłą polskiej gospodarki Lubin kojarzy się z siłą polskiej gospodarki. Tak, jak Lublin się rozwija, staje się coraz silniejszy gospodarczo, tak chciałbym, by cały czas rozwijała… » więcej 2023-09-29, godz. 18:00 Ekstraklasa piłkarska – trener Warty: bez Exposito Śląsk nie miałby tylu punktów Piłkarze Warty w sobotę zagrają z wiceliderem Śląskiem Wrocław, który jeszcze w maju rozpaczliwie walczył o utrzymanie się w ekstraklasie. Trener poznaniaków… » więcej 2023-09-29, godz. 18:00 W. Brytania/ Nałożono sankcje na organizatorów pseudowyborów na okupowanych terenach Ukrainy Władze Wielkiej Brytanii poinformowały w piątek o nałożeniu sankcji na podmioty i osoby zaangażowane w organizację niedawnych fikcyjnych wyborów w czterech… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »