Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-03, 22:30 Autor: PAP

W. Brytania/ 31 aktywistów Animal Rising aresztowanych przed i w czasie wyścigów konnych

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Grupa Animal Rising, będąca odgałęzieniem Extinction Rebellion, ogłaszała publicznie, że protest podczas odbywającego się niedaleko od Londynu Epsom Derby będzie największym do tej pory przez nią przeprowadzonym, a celem miało być niedopuszczenie do zawodów poprzez wdarcie się na tor wyścigowy.


Ostatecznie wdarł się tylko jeden mężczyzna, ale służby porządkowe go szybko schwytały i nie zakłócił on już trwającego wyścigu, zaś inną aktywistkę złapano jeszcze zanim zdołała się przedrzeć przez ogrodzenie. Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, policja aresztowała 19 osób, którzy planowali zakłócić ich przebieg, zaś później, już na terenie toru wyścigowego, oprócz wspomnianych dwóch osób, jeszcze 10 kolejnych.


Liczba aresztowanych okazała się zatem znacznie mniejsza, niż w połowie kwietnia podczas innego słynnego wyścigu konnego, Grand National, gdy grupa Animal Rising po raz pierwszy się objawiła. Wówczas aresztowano 118 jej aktywistów, przy czym dziewięciorgu z nich udało się wedrzeć na tor i przykleić się bądź przykuć się do przeszkód. Ich akcja spowodowała opóźnienie najważniejszej gonitwy dnia o 14 minut. (PAP)


bjn/ mal/


Kraj i świat

2023-10-04, godz. 14:30 Ruszyła przedsprzedaż nowej książki Katarzyny Nosowskiej "Nie mylić z miłością" Po napisaniu dwóch bestsellerowych książek 'A ja żem jej powiedziała...' w 2018 r. i 'Powrót z Bambuko' w 2020 r., Katarzyna Nosowska przygotowała dla swoich… » więcej 2023-10-04, godz. 14:30 Źródło PAP: Ambasadorowie państw członkowskich przyjęli w Brukseli pakt migracyjno-azylowy; Polska i Węgry przeciw… W Brukseli na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy Unii Europejskiej przyjęto ostatni element paktu migracyjno-azylowego. Polska i Węgry były… » więcej 2023-10-04, godz. 14:30 D. Tusk: te wybory rozstrzygną na lata o pozycji kobiet w Polsce; w niedzielę w Łodzi spotkam się z kobietami W niedzielę w Łodzi spotkam się z kobietami, przedstawicielkami różnych grup wiekowych i zawodowych z całej Polski - powiedział w środę w Zgierzu lider… » więcej 2023-10-04, godz. 14:30 Belgia/ Media: rosyjska armia zdobyła przez sieć firm na Zachodzie najnowocześniejszą zachodnią technologię Sieć firm, działających m.in. w Belgii, pozwoliła rosyjskim służbom wywiadu wojskowego zdobyć nowoczesne zachodnie technologie i w ten sposób ominąć… » więcej 2023-10-04, godz. 14:30 Wrocław/ Będzie ponowny proces b. wiceprezydenta Wrocławia Michała J. oskarżonego o korupcję Do ponownego rozpatrzenia zwrócił w środę wrocławski sąd sprawę byłego wiceprezydenta Wrocławia Michała J. oskarżonego o korupcję. Będzie to już… » więcej 2023-10-04, godz. 14:20 Synoptyk IMGW: niewykluczone słabe burze na Wybrzeżu, najcieplej na południu kraju W środę na północy kraju może przelotnie popadać, a na Wybrzeżu, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Kowalczuk, niewykluczone są słabe burze. Najcieplej… » więcej 2023-10-04, godz. 14:20 Warszawa/ „Płonące” – wystawa prac Moniki Krajewskiej w POLIN „Płonące” to cykl wycinanek i kolaży Moniki Krajewskiej, inspirowanych symbolami judaizmu takimi jak menora, Tora i Tablice Przykazań. Wystawę można… » więcej 2023-10-04, godz. 14:20 D.Tusk: PiS i J. Kaczyński przyzwyczaili się do tego, że spółki Skarbu Państwa są po to, żeby je doić Prawo i Sprawiedliwość i prezes tej partii Jarosław Kaczyński przyzwyczaili się do tego, że spółki Skarbu Państwa są do tego, żeby je bez litości doić… » więcej 2023-10-04, godz. 14:20 Rybnik/ Odblokowany ruch po zderzeniu autobusu i ciężarówki Odblokowany jest już ruch na ul. Mikołowskiej w Rybniku, gdzie w środę przed południem doszło do zderzenia autobusu miejskiego i ciężarówki - podała… » więcej 2023-10-04, godz. 14:20 P.Czarnek: Politechnika Bydgoska rozwija się bardzo dynamicznie (krótka) Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest chyba najbardziej dynamicznie rozwijającą się politechniką w kraju - powiedział w środę w Bydgoszczy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »