Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-25, 13:50 Autor: PAP

Mazowieckie/ 82-latek wjechał samochodem w pociąg towarowy, mężczyzna nie odniósł obrażeń

82-latek kierujący samochodem osobowym wjechał na przejeździe w pociąg towarowy relacji Małaszewicze - Łódź - poinformowała w sobotę piaseczyńska policja. Mężczyzna tłumaczył policji, że nie zauważył pociągu. Został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło w sobotę na przejeździe kolejowym na wysokości miejscowości Many w powiecie piaseczyńskim.


Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, 82-letni kierujący osobową kią nie zastosował się do znaku "stop" i wjechał w pociąg towarowy relacji Małaszewicze - Łódź.


"Na szczęście kierujący w tym zdarzeniu nie poniósł żadnych obrażeń. Funkcjonariuszom tłumaczył, że pociągu po prostu nie zauważył. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi" - napisała piaseczyńska policja na Facebooku.


Do wpisu dodała zdjęcia, na których widać pojazd stojący za znakiem "stop" z całkowicie rozbitym przodem.


Policjanci ostrzegają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.(PAP)


autor: Marcin Chomiuk


mchom/ ktl/


Kraj i świat

2023-06-09, godz. 13:10 Włochy/ Premier Meloni: Polska i Węgry to młode demokracje, trzeba je wzmocnić i im pomóc Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w piątek, że Polska i Węgry to młode demokracje, które trzeba wzmocnić i im pomóc. 'Ja jestem gotowa to zrobić'… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Śląskie/ w piątek wystartowało Forum GEN.PL na katowickim Muchowcu W piątek ruszyło Forum GEN.PL - wydarzenie skierowane dla młodych i tworzone przez młodych. Na uczestników czekają debaty, panele dyskusyjne, a także koncert… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Opolskie/ Koniec utrudnień na dk 42 w Rudnikach Służby drogowe przywróciły normalny ruch na drodze krajowej nr 42 w Rudnikach, gdzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Watykan/ Stan papieża po operacji poprawia się, wstał już z łóżka Stan papieża Franciszka po środowej operacji jamy brzusznej poprawia się; wstał już z łóżka i spędził poranek w fotelu - poinformował w piątek Watykan… » więcej 2023-06-09, godz. 13:10 Francja/ Zmarł francuski socjolog Alain Touraine, autor pionierskich badań na temat polskiej „Solidarności” 9 czerwca 2023 r. w wieku 97 lat zmarł w Paryżu francuski socjolog Alain Touraine, znana postać francuskiej i międzynarodowej sceny intelektualnej, autor m.in… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 Morawiecki: pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowo-stażowych, temat będzie negocjowany Pokazaliśmy mechanizmy emerytur pomostowych czy pomostowo-stażowych, które zostały uzgodnione z Solidarnością, a temat w szerszy zakresie będzie negocjowany… » więcej 2023-06-09, godz. 13:00 ZUS: liczba dopłat do emerytur Ukraińców jest niewielka Liczba dopłat wypłacanych obywatelom Ukrainy jest niewielka - informuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Odprowadzenie jednej składki do Funduszu Ubezpieczeń… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 RCB: w czwartek utonęło sześć osób W czwartek utonęło sześć osób - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 70 utonię… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 PIE: zielona transformacja UE jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym Zielona transformacja Unii Europejskiej jest uzależniona od importu surowców o dużym koszcie środowiskowym - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny w najnowszym… » więcej 2023-06-09, godz. 12:50 Niemiecki Czerwony Krzyż wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) w Berlinie wysłał pomoc dla ofiar powodzi, do której doszło po wysadzeniu tamy w Kachowce na Ukrainie. W piątek rano w centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »