Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-24, 13:10 Autor: PAP

Pomorskie/ W Słupsku powstanie centrum archiwizacji i cyfryzacji

W budynku starostwa powiatowego w Słupsku powstanie centrum archiwizacji i cyfryzacji. W piątek, w obecności rzecznika rządu Piotra Müllera, podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji z programu Polski Ład.

"Podpisujemy umowę dotyczącą aspektów cyfryzacyjnych" - mówił Müller w siedzibie starostwa powiatowego w Słupsku.


Podkreślił, że rząd stawia na usługi cyfrowe i chce aby jak najwięcej usług publicznych było dostępnych przez internet. "Taką usługą jest mObywatel, która otwiera bramy do innych usług" - przekonywał rzecznik rządu.


Zaznaczył, że umowa, która została podpisana w piątek w Słupsku dotyczy "modernizacji jednego z budynków oraz budowy bazy serwerowej dla infrastruktury informatycznej, która służy celom geodezyjnym" - wyjaśniał.


Dodał, że w przyszłości łatwiej będzie pozyskać mapy geodezyjne i dokumenty, której do tej pory trzeba było "pobierać" ręcznie.


Centrum będzie zlokalizowane w siedzibie starostwa powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 w "budynku B".


Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie powiatu słupskiego, "planowane działania mają na celu uporządkowanie układu funkcjonalnego parteru obiektu administracyjnego jako grupy pomieszczeń magazynowych dokumentów czynnych wraz z istniejącym archiwum państwowym".


W ramach pozyskanego dofinansowania zostanie m.in. zakupiony sprzęt informatyczny niezbędny do działania centrum archiwizacji i cyfryzacji, w tym: serwery, zasilacze awaryjne do komputerów i serwerowni, sprzęt stanowiskowy. Planowana jest reorganizacja i dostosowanie pomieszczeń w budynku do pełnienia funkcji archiwum i centrum cyfryzacji, w tym przebudowa układu funkcjonalnego i komunikacyjnego, a także systemy bezpieczeństwa w tym: kontroli dostępu i monitoringu.


Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na centrum archiwizacji i cyfryzacji w powiecie słupskim wynosi prawie 2 mln zł.


Starosta powiatu puckiego Paweł Lisowski podkreślił, że do powiatu puckiego i do Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wpłynęło łącznie ponad 57 mln zł. (PAP)


autor: Piotr Mirowicz


pm/ akub/


Kraj i świat

2023-06-07, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 7 czerwca, 17.00 Przekazujemy sktót wydarzeń sportowych: Iga Świątek wygrała z rozstawioną z numerem szóstym Amerykanką Cori Gauff 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału… » więcej 2023-06-07, godz. 17:10 Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych: na Węgrzech najwięcej nieprawidłowości W latach 2018-2022 na Węgrzech miało miejsce najwięcej nieprawidłowości finansowych w zakresie wykorzystania funduszy unijnych - wynika z raportu Europejskiego… » więcej 2023-06-07, godz. 17:10 Prezydent podpisał ustawę dot. bezpiecznego kredytu i rekompensat dla przedsiębiorców Prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza 'bezpieczny kredyt' z dopłatą państwa do rat - poinformowała… » więcej 2023-06-07, godz. 17:10 Francja/ Premier: po samobójstwie nastolatki walka z nękaniem w szkole „absolutnym priorytetem” rządu Po samobójstwie 13-letniej dziewczynki premier Francji Elisabeth Borne zapowiedziała, że walka z nękaniem w szkole będzie „absolutnym priorytetem” rządu… » więcej 2023-06-07, godz. 17:00 MEiN: 37 mln zł na kształcenie studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami Blisko 100 uczelni otrzyma ponad 37 mln zł na zadania związane z zapewnieniem osobom z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie rekrutacji… » więcej 2023-06-07, godz. 17:00 French Open - francuskie media: kto jest w stanie zatrzymać Igę Świątek na mączce? Francuskie media stawiają pytanie 'Kto jest w stanie zatrzymać Igę Świątek na mączce?' po dwusetowym zwycięstwie liderki światowego rankingu z Amerykanką… » więcej 2023-06-07, godz. 17:00 Porozumienie rządu i NSZZ Solidarność: PEP 2040 ma uwzględniać umowy społeczne Zawarte w środę w Stalowej Woli porozumienie między rządem a NSZZ Solidarność przewiduje, że długoterminowa strategia rozwoju sektora energii w Polityce… » więcej 2023-06-07, godz. 17:00 KNF na EKF 2023: Kwestie regulacji zależą od zachowania rynku finansowego (MediaRoom) „Regulacji jest coraz więcej, bo rynek finansowy staje się coraz bardziej skomplikowany. Dużo zależy od tego, jak w przyszłości rynek będzie się zachowywał… » więcej 2023-06-07, godz. 16:50 Policja: zatrzymani w sprawie kradzieży amunicji w Węglińcu nie wiedzieli, co kradną Trzy osoby zatrzymane w sprawie kradzieży w Węglińcu skrzynek z amunicją z wagonu kolejowego, nie wiedzieli, co kradną. Asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej… » więcej 2023-06-07, godz. 16:50 Igrzyska Europejskie - w turnieju tenisistek pięć zawodniczek Siarkopolu Tarnobrzeg Pięć zawodniczek drużyny KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg weźmie udział w turnieju tenisistek stołowych w trakcie Igrzysk Europejskich. Oprócz Polki Natalii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »