Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 13:20 Autor: PAP

Podlaskie/ Pierwszy blok komunalny na 26 mieszkań w Czyżewie

Blisko 6,4 mln zł kosztowała budowa bloku komunalnego w Czyżewie (Podlaskie). Budynek ogrzewany jest pompą ciepła, ma też instalację paneli fotowoltaicznych z własnym magazynem energii elektrycznej. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Programu Budownictwa Komunalnego.

W czwartek trzykondygnacyjny blok, w którym jest 26 mieszkań, został oficjalnie oddany do użytku; mieszkańcy podpisali umowy najmu. Z początkiem kwietnia będą mogli tam już mieszkać.


Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka powiedziała PAP, że to pierwszy blok komunalny w mieście. "Oczekiwaliśmy na tę inwestycję dosyć długo, ale wcześniej były dość niekorzystne sposoby dofinansowania. Kiedy pojawiły się lepsze warunki, złożyliśmy jeszcze raz wniosek" - dodała wskazując, że obecnie dofinansowanie z budżetu państwa sięga 85 proc. kosztów kwalifikowanych i gmina takie otrzymała.


Pytana o zainteresowanie mieszkaniami komunalnymi w Czyżewie powiedziała, że praktycznie wszyscy, którzy złożyli wnioski i spełnili założone kryteria dotyczące m.in. dochodu oraz obecnej sytuacji mieszkaniowej, dostali przydział lokalu. Jedno mieszkanie jest w rezerwie. Bogucka dodała, że trwa przetarg na budowę w okolicy tego bloku przedszkola i żłobka. (PAP)


autorka: Sylwia Wieczeryńska


swi/ rof/ mmu/


Kraj i świat

2023-06-07, godz. 18:50 Paryż - MKOl: nie będziemy uznawać IBA, ale boks zostaje w programie igrzysk Komitet Wykonawczy MKOl zarekomendował wycofanie uznania i zawieszenie współpracy z Międzynarodową Federacją Bokserską (IBA), ale jednocześnie podkreślił… » więcej 2023-06-07, godz. 18:50 Watykan/ Operacja papieża bez komplikacji, trwała trzy godziny (opis) Operacja, jakiej został poddany w środę papież Franciszek, przebiegła bez komplikacji i trwała trzy godziny - poinformował Watykan po zakończeniu zabiegu… » więcej 2023-06-07, godz. 18:50 K. Gawkowski: Lewica będzie bojkotować komisję ds. wpływów; nie będziemy na nią chodzić; niech nas PiS zakuwa w… Lewica będzie bojkotować komisję ds. rosyjskich wpływów; jeżeli ktoś z nas zostanie wezwany przez komisję - nie pójdzie. Zapłacimy kary, zrobimy zbiórki… » więcej 2023-06-07, godz. 18:40 Poznań/ Zator na A2 przed węzłem Krzesiny w stronę Warszawy Około 10 km liczy zator powstały po kolizji między węzłami Luboń i Krzesiny na poznańskim odcinku autostrady A2 w stronę Warszawy. W zderzeniu uczestniczyły… » więcej 2023-06-07, godz. 18:40 Czechy/ Premier: mamy gwarancje, że kopalnia Turów nie szkodzi środowisku Dzięki umowie międzyrządowej z 2022 r. Czechy mają wystarczające gwarancje, że wydobycie w polskiej kopalni wegla brunatnego w Turowie nie zaszkodzi lokalnemu… » więcej 2023-06-07, godz. 18:40 Watykan/ Operacja papieża bez komplikacji, trwała trzy godziny (krótka) Operacja, jakiej został poddany w środę papież Franciszek, przebiegła bez komplikacji i trwała trzy godziny - poinformował Watykan po zakończeniu zabiegu… » więcej 2023-06-07, godz. 18:40 Opolskie/ Śmiertelny wypadek na dk 40, droga zablokowana między Kędzierzynem-Koźlem a Głogówkiem Po zdarzeniu dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba zmarła a dwie są ranne, zablokowana jest droga krajowa nr 40 między Kędzierzynem-Koźlem… » więcej 2023-06-07, godz. 18:40 Piła/ Strażacy gasili pożar wiaty, na miejscu znaleźli ciało mężczyzny Policja i prokuratura ustalają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w środę w miejscu pożaru wiaty w centrum Piły (Wielkopolskie)… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Piotr Gliński: prowadzimy rozmowy z niemiecką minister kultury o restytucji dóbr kultury i stratach wojennych (opis) Kwestie restytucji polskich dóbr kultury i odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były, jak przekazał w środę wicepremier… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Grzesik z NSZZ „Solidarność”: Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną - powiedział PAP przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Gr… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »