Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-05, 21:20 Autor: PAP

Wielkopolskie/ W gminie Mosina zakończyły się wybory burmistrza

W gminie Mosina (Wielkopolskie) w niedzielę wieczorem zakończyły się przedterminowe wybory burmistrza. Dotychczasowego, Przemysława Mielocha, odwołano w referendum w listopadzie ub. roku.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Mosinie Zbigniew Grygier powiedział PAP w niedzielę, że do komisji przez czas trwania wyborów nie wpłynęły informacje o żadnych incydentach; głosowanie przebiegało bez przeszkód.


W wyborach uczestniczy jeden kandydat, Dominik Michalak zgłoszony przez KWW Dominika Michalaka. Ma 32 lata, od roku jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Mosinie. Wcześniej pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.


Kandydat zostanie wybrany, jeżeli w głosowaniu otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W przypadku, gdy kandydat nie otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, wyboru burmistrza dokona Rada Miejska w Mosinie.


Ubiegłoroczne referendum ws. odwołania Przemysława Mielocha było następstwem nieudzielenia burmistrzowi w kolejnych latach wotum zaufania. Inicjatorzy referendum zarzucili burmistrzowi m.in. brak realizacji zaplanowanych inwestycji, brak dialogu z mieszkańcami, zły nadzór nad spółkami gminnymi i chaos w urzędzie miejskim. (PAP)


autor: Rafał Pogrzebny


rpo/ par/


Kraj i świat

2023-03-20, godz. 14:00 Francja/ AFP: w południowo-wschodniej części kraju połowa stacji benzynowych nie ma paliwa Połowa stacji benzynowych w departamencie Delta Rodanu (w południowo-wschodniej części kraju) została w poniedziałek dotknięta brakami paliwa - poinformowała… » więcej 2023-03-20, godz. 14:00 Łódź/ Prof. Gliński: pamięć o losie, jaki Niemcy zgotowali Polakom w czasie wojny, jest naszym obowiązkiem Pamięć o losie, jaki Niemcy zgotowali Polakom w czasie II wojny światowej, jest naszym obowiązkiem - podkreślił wicepremier, minister kultury prof. Piotr… » więcej 2023-03-20, godz. 13:50 Müller o deklaracji Niemiec ws. ewentualnego zatrzymania Putina: trudniej wypełnić deklarację o szybkim dostarczeniu… Łatwo wygłaszać deklarację, że prezydent Rosji Władimir Putin zostanie zatrzymany, jeśli pojawi się w Niemczech; dużo trudniej jest wypełniać deklarację… » więcej 2023-03-20, godz. 13:50 P.Müller: Donald Tusk i PO uciekają od tematu reparacji; klasa polityczna powinna być w tej sprawie jednomyślna PO i jej lider Donald Tusk uciekają od tematu reparacji; uważam, że klasa polityczna powinna być w tej sprawie jednomyślna, bo to jest bardzo ważne wspólne… » więcej 2023-03-20, godz. 13:50 Ukraina/ MSZ: liczymy, że Chiny wywrą wpływ na Moskwę, by zmusić ją do przerwania wojny Ukraina ma nadzieję, że Chiny użyją wpływu, jaki mają na Moskwę, by zmusić ją do przerwania agresywnej wojny przeciwko Ukrainie - oświadczył w poniedziałek… » więcej 2023-03-20, godz. 13:50 Organizatorzy oscaraowej gali znów pod ostrzałem. Tym razem krytykują ich tancerze z Azji Przed tygodniem indyjskie kino święciło jeden z największych sukcesów w swojej historii. Piosenka „Naatu Naatu” z filmu „RRR” została nagrodzona… » więcej 2023-03-20, godz. 13:50 Rzecznik rządu: w latach 2016-2023 liczba etatów psychologów w szkołach wzrosła o 80 proc. W latach 2016-2023 liczba etatów psychologów w szkołach wzrosła o 80 proc. - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że to zadaje kłam… » więcej 2023-03-20, godz. 13:40 Terlecki: jak mniejszym ugrupowaniom spadną notowania, mogą zdać się na łaskę Tuska Szef PO Donald Tusk szantażuje liderów mniejszych partii w sprawie listy wyborczej, bo wyniki sondażowe nie są nadzwyczajne; jeśli jednak sondaże mniejszym… » więcej 2023-03-20, godz. 13:40 Czechy/ Na Ukrainie zginął w walkach kolejny czeski ochotnik W weekend na Ukrainie zginął czeski bojownik, który walczył po stronie ukraińskiej. Informację mediów potwierdził w poniedziałek rzecznik czeskiego ministerstwa… » więcej 2023-03-20, godz. 13:40 Min. Czarnek: ponad 64 mln zł na budowę szkoły specjalnej w Lublinie Rząd przeznaczy ponad 64 mln zł na budowę szkoły specjalnej w Lublinie - poinformował w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Lublinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »