Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-03, 06:20 Autor: PAP

W sobotę Rada Naczelna PSL omówi m.in. kwestie gospodarcze i demograficzne

W sobotę w Warszawie odbędzie się posiedzenie Rady Naczelnej PSL; głównymi tematami spotkania – jak poinformował PAP szef Rady Waldemar Pawlak – będą m.in. diagnoza demograficzna i potrzeba współpracy międzypokoleniowej oraz kwestie dot. gospodarki, w szczególności kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.30 w Browarach Warszawskich przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.


Pawlak podkreślił w rozmowie z PAP że główne tematy grudniowego spotkania dotyczyć będą strategicznych propozycji PSL. Pierwszą z nich - jak mówił - jest diagnoza demograficzna i potrzeba współpracy międzypokoleniowej. "Chodzi o zrobienie takiej +fotografii+, ponieważ pewne rzeczy już są znane, to znaczy wiadomo, jaka jest liczebność poszczególnych roczników, które wchodzą w tej chwili w wiek dorosłości, jaka jest liczebność roczników, które przechodzą na emeryturę" - mówił szef RN.


Dodał, że poseł Czesław Siekierski, który jest przewodniczącym Instytutu Politycznego im. Macieja Rataja, w ciągu najbliższych dwóch tygodni zorganizuje w tym Instytucie konferencję na ten temat. "Odbędą się szerokie konsultacje z ekspertami dotyczące diagnozy demograficznej z perspektywą na następne pokolenia, czyli na następne 25-30 lat" - powiedział Pawlak.


Przewodniczący Rady Naczelnej poinformował, że kolejny temat, który zostanie podjęty na posiedzeniu, dotyczy gospodarki, a w szczególnie przedsiębiorczości i kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. "Bo one niewspółmiernie rosną w ostatnim czasie" - ocenił Pawlak.


Dodał, że ostatnim tematem grudniowego spotkania ludowców będzie obniżenie inflacji, cen energii poprzez odblokowanie energii odnawialnej.


Pawlak przekazał też, że na Radzie zostaną uchwalone odpowiednie uchwały dotyczące omówionych propozycji.


Również rzecznik PSL Miłosz Motyka podkreślił w rozmowie z PAP, że głównym tematem Rady będzie rozmowa na temat wyzwań demograficznych i gospodarczych Polski.


"Będziemy rozmawiali na temat wsparcia dla różnych grup społecznych, dla przedsiębiorców, dla młodych oraz dla seniorów. Będziemy prezentować projekt uczciwej Polski, która na te wyzwania w tych trzech sektorach odpowiada" – powiedział Motyka.


"Silna rodzina i braterskie społeczeństwo – tak można w skrócie określić ten plan i Radę Naczelną. Pod takim hasłem ona się będzie odbywała" – zaznaczył rzecznik ludowców.


Jak mówił, "po raz kolejny będziemy przedstawiali projekt, który będzie projektem kompleksowym, który pokaże, że opozycja ma konkretny plan i na dziś, i na jutro". "I na czas, w którym jesteśmy dzisiaj w czasie kryzysu i na czas, w którym będziemy mogli realizować te projekty w ramach władzy, którą przejmiemy" – podkreślił Motyka


"Po raz kolejny chcemy udowodnić, że jesteśmy opozycją konstruktywną - to raz, a dwa - że jesteśmy formacją polityczną, która już jest dzisiaj przygotowana do rządzenia" – dodał. (PAP)


Autor: Edyta Roś


ero/ mrr/


Kraj i świat

2023-02-08, godz. 01:50 W. Brytania/ Media: program deradykalizacji traktuje terroryzm jako chorobę, a nie zagrożenie Brytyjski program deradykalizacji zbyt często traktuje terroryzm jako zaburzenie psychiczne, zaś osoby tam trafiające - jako podatne na wpływy ofiary, a nie… » więcej 2023-02-08, godz. 01:20 Francja/ Protesty przeciwko projektowi reformy emerytalnej mniej liczne niż w styczniu Według danych francuskich władz, wtorkowe protesty przeciwko rządowemu projektowi reformy podnoszącej wiek emerytalny z 62 do 64 lat zgromadziły mniej osób… » więcej 2023-02-08, godz. 01:10 Kanada/ Popiersie Chopina podróżuje ciężarówką do Vancouver Popiersie Fryderyka Chopina podróżuje obecnie przez Kanadę. Polonia obserwuje miejsca, do których dociera transportowana ciężarówką rzeźba, która docelowo… » więcej 2023-02-08, godz. 00:50 USA/ Setki mieszkańców Ohio, narażonych na skutki pożaru pociągu z niebezpiecznymi materiałami, odmawia ewakuacji Władze East Palestine w stanie Ohio w USA wezwały we wtorek do natychmiastowej ewakuacji mieszkańców, którzy nie podporządkowali się nakazowi wydanemu z… » więcej 2023-02-08, godz. 00:50 Włochy/ Prezydent po raz pierwszy w historii na festiwalu piosenki w San Remo Po raz pierwszy w historii festiwalu piosenki w San Remo na widowni zasiadł we wtorek prezydent Włoch Sergio Mattarella. Został on powitany owacją na stojąco… » więcej 2023-02-08, godz. 00:40 Rzecznik KG PSP: ratownicy starają się dotrzeć do kilku osób zlokalizowanych pod gruzami w Turcji W Turcji pod gruzami zlokalizowano jeszcze kilka osób, ratownicy starają się do nich dotrzeć - poinformował w nocy z wtorku na środę rzecznik KG PSP bryg… » więcej 2023-02-08, godz. 00:10 Sześciolatek miał pograć na telefonie taty. Użył aplikacji i zamówił jedzenie za 1000 dolarów Bardzo żdziwieni byli mieszkańcy jednej z ulic na przedmieściach Detroit, gdy w sobotę wieczorem zobaczyli kolejkę dostawców jedzenia stojącą przed drzwiami… » więcej 2023-02-08, godz. 00:00 PSP: strażakom w Turcji udało się wydobyć kolejne pięć żywych osób; łącznie to już 8 uratowanych Strażakom w Turcji udało się wydobyć spod gruzów kolejne pięć żywych osób - 17-latkę i 4-osobową rodzinę; łącznie to już 8 uratowanych - poinformowała… » więcej 2023-02-07, godz. 23:50 AFP: Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi ponad 7800 Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji i Syrii wynosi obecnie ponad 7800 - podała we wtorek wieczorem agencja AF… » więcej 2023-02-07, godz. 23:50 USA/ Pentagon: Chiny odmówiły rozmowy z Austinem po zestrzeleniu balonu Tuż po zestrzeleniu chińskiego balonu szpiegowskiego Pentagon zwrócił się do Pekinu z prośbą o rozmowę między szefami resortów obrony USA i Chin - podał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »