Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-02, 16:00 Autor: PAP

W kierunku zrównoważonej Indonezji – Targi UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 prezentują listę 500 wyróżnionych MŚP (MediaRoom)

DŻAKARTA, Indonezja, 2 grudnia 2022 r. /PRNewswire/ -- PT Bank Rakyat Indonesia (BRI) Tbk (IDX: BBRI) organizuje w dniach 1-31 grudnia wirtualną wystawę UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022. Podczas tej imprezy za pośrednictwem strony www.brilianpreneur.com swoje produkty zaprezentuje 500 małych i średnich przedsiębiorstw z 22 prowincji Indonezji.


„Tegoroczna impreza ma na celu wyróżnienie MŚP, które rozpoczynają przygodę z celami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Będąc przedstawicielem na rzecz rozwoju, prowadzimy również działania edukacyjne dla naszych uczestników, dzięki czemu mogą oni zdobywać rynki światowe i inspirować innych do kreatywnego realizowania celów” – powiedział Sunarso, prezes BRI.


W 2021 roku impreza z powodzeniem pozyskała 118 kontraktów z czternastu krajów o wartości około 72 milionów dolarów.


„Liczba ta przekroczyła cel na rok 2021. Z tego względu podchodzimy z optymizmem do możliwości osiągnięcia jeszcze większego wyniku w tym roku” – dodał Sunarso.


Samo wydarzenie obejmuje sesje networkingowe i szkoleniowe, w tym warsztaty dopasowania biznesowego oraz strategii cenowej. Spotkania te mają na celu pomóc MŚP w zwiększeniu skali ich produktów, w tym na rynku międzynarodowym. Szkolenia będą prowadzone w formie talk show ze specjalnymi występami i nagrodami UMKM.


Aby wziąć udział w sesjach dopasowania biznesowego z MŚP, zainteresowani nabywcy muszą zarejestrować się online na stronie https://brilianpreneur.com/umkm.


Zrównoważone działania MŚP


W ramach możliwości zaprezentowania przez Indonezję lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej BRI współpracował z Ministerstwem Spółdzielczości i MŚP (Kemenkop UKM) i zorganizował mini-prezentację 26 małych i średnich przedsiębiorstw podczas szczytu G20 jako wstęp do wydarzenia UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022.


Czwarta edycja UMKM EXPO(RT) BRILIANPRENEUR 2022 obejmuje sześć kategorii: Wystrój wnętrz i rzemiosło, Żywność i napoje, Akcesoria i uroda, Moda, Opieka zdrowotna / Wellness oraz Technologia cyfrowa, w których uczestniczą 262 przedsiębiorczynie oraz pięć podmiotów gospodarczych, które działają na rzecz upodmiotowienia osób niepełnosprawnych.


Niezależnie od najwyższej jakości projektów, wszystkie prezentowane produkty muszą uwzględniać zrównoważoną kreatywność w szeregu aspektów, takich jak wzmocnienie pozycji kobiet, zarządzanie odpadami i równy dostęp do możliwości.


Wśród takich innowatorów zrównoważonego produktu jest firma Arana Bike, indonezyjski producent ręcznie robionych rowerów z bambusa. Spółka ta z powodzeniem rozwinęła swoją działalność dzięki programom BRILIANPRENEUR.


„Programy takie jak webinaria z zakresu handlu elektronicznego i sesje kojarzenia przedsiębiorstw dały nam przewagę w identyfikacji potencjalnych nabywców z różnych krajów, tak aby nasze produkty mogły konkurować na rynku światowym” – powiedział Denny Hestiningrum, założyciel Arana Bike.


Chcąc wziąć udział w wirtualnej wystawie, zarejestrować się lub pobrać katalog, należy odwiedzić stronę http://brilianpreneur.com/.


Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1959881/Cover_BrilianPreneur_1920x1080px.jpg


Źródło: PT Bank Rakyat Indonesia Tbk (BRI)


KONTAKT:


Aestika Oryza Gunarto


sekretarz korporacyjny


e-mail: humas@bri.co.id


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-02-06, godz. 10:20 Morawiecki: kontrakty na gaz okazały się cyrografem, w którym Europa sprzedała swoją duszę (krótka3) Współpraca Europy z Rosją wydawała się tania i efektywna, dopóki Władimir Putin nie wystawił właściwego pełnego rachunku; to miały być zwykłe kontrakty… » więcej 2023-02-06, godz. 10:20 Białystok/ Uniwersytet realizuje projekt "Eksperymentujemy międzynarodowo" dla polskich i ukraińskich uczniów Wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy, a także integracja polskich i ukraińskich uczniów to główne założenia projektu 'Eksperymentuj międzynarodowo'… » więcej 2023-02-06, godz. 10:20 Małopolskie/ Trzy oferty na budowę domu socjalnego w Andrychowie Trzy oferty wpłynęły na przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy czwartego w Andrychowie bloku socjalnego. Dwie z nich opiewają na kwoty niższe od… » więcej 2023-02-06, godz. 10:20 Chiny/ MSZ: balon widziany nad Ameryką Łacińską też jest chiński Balon widziany nad Ameryką Łacińską również pochodzi z Chin i służy do zastosowań cywilnych - oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka MSZ w Pekinie… » więcej 2023-02-06, godz. 10:20 Arnold Schwarzenegger potrącił autem rowerzystkę. Policja wszczęła śledztwo W niedzielny poranek gwiazdor „Terminatora” wziął udział w wypadku samochodowym. Schwarzenegger potrącił jadącą na rowerze kobietę, gdy ta nagle wjechała… » więcej 2023-02-06, godz. 10:10 Legendarny saksofonista Peter Brötzmann na koncertach w Warszawie Peter Brötzmann - jeden z twórców i filarów europejskiego free jazzu, zagra w Warszawie 7 i 8 lutego w klubie Pardon, To Tu. Niemiecki saksofonista jest zaliczany… » więcej 2023-02-06, godz. 10:10 Premier: Polska jest gotowa wziąć współodpowiedzialność za kształtowanie nowego ładu światowego (krótka2) Polska jest gotowa wziąć współodpowiedzialność za kształtowanie nowego ładu światowego, w którym nie będzie miejsca dla rosyjskiego imperializmu; odbudowa… » więcej 2023-02-06, godz. 10:10 Ukraina/ Deputowany Arachamija: w tym tygodniu nie będzie zmiany na stanowisku ministra obrony W tym tygodniu nie będzie zmiany na stanowisku ministra obrony Ukrainy - oświadczył w poniedziałek szef frakcji parlamentarnej prezydenckiej partii Sługa… » więcej 2023-02-06, godz. 10:10 IMGW: w tym tygodniu będzie pogodnie, ale zimno Jak poinformowało IMGW do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale… » więcej 2023-02-06, godz. 10:00 Schronisko dla zwierząt przygotowało walentynkową ofertę dla porzuconych Nie dla wszystkich walentynki to okazja do świętowania z ukochaną osobą. Schronisko dla zwierząt w Ohio postanowiło więc przynieść ulgę tym, których… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »