Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-06, 06:20 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: czwartek najcieplejszy na południu kraju, w nocy mgły i zamglenia

W czwartek w całym kraju powinno być pogodnie, ale okresami, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, zachmurzenie może wzrastać do dużego. Dzień najcieplej zapowiada się na południu kraju, ma być nawet 21 stopni. W nocy spodziewane są mgły i zamglenia.

Jak przekazała PAP Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek w kraju nadal powinno być pogodnie. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko okresami może wzrastać do dużego.


"Miejscami, głównie w części północnej i zachodniej kraju, możliwe są słabe opady deszczu" – powiedziała synoptyk IMGW.


Najcieplej będzie na południu Polski. Tam nawet 21 stopni Celsjusza. Na północnym wschodzie temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni, w centrum prognozowanych jest 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej, jak podała Agnieszka Prasek, na północnym zachodzie, 15-16 stopni.


Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty. Porywy nad morzem i w Sudetach mogą sięgnąć do 80 km/h.


W nocy z czwartku na piątek spodziewane jest małe zachmurzenie. W niektórych rejonach kraju - silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 100 m. "One mogą wystąpić przede wszystkim w części wschodniej, centralnej i południowej kraju" – powiedziała synoptyk IMGW.


Najchłodniej, z temperaturą minimalną 4 stopni Celsjusza, noc zapowiada się w części południowej kraju. W centrum będzie ok. 6 stopni. Najcieplej na Wybrzeżu. Tam ok. 10 stopni.


Wiatr powieje z kierunków południowo-zachodnich. Będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, do 60 km/h.


Piątek zapowiada się pogodnie i bez opadów. Nadal najcieplej ma być na południu kraju. W sobotę i niedzielę może popadać. Przelotnego deszczu trzeba się spodziewać w północno-wschodniej części kraju.(PAP)


autorka: Inga Domurat


ing/ jann/


Kraj i świat

2022-12-05, godz. 19:30 Mołdawia/ Rząd: zgromadziliśmy największe rezerwy gazu w historii kraju; wystarczą na około dwa miesiące Władze Mołdawii zgromadziły największe w ponad 30-letniej historii republiki rezerwy gazu ziemnego na wypadek odcięcia dostaw surowca przez Rosję - podał… » więcej 2022-12-05, godz. 19:30 Portugalia/ Media: Polska jest nowym supermocarstwem militarnym Europy Polska dzięki podjętym w ostatnich latach decyzjom w sferze obronności stała się nowym supermocarstwem militarnym Europy - ocenia w najnowszym wydaniu portugalski… » więcej 2022-12-05, godz. 19:30 Warszawa/ Agata Tuszyńska odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury Ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet odznaczył w poniedziałek wieczorem Orderem Sztuki i Literatury w randze kawalera polską pisarkę, poetkę i reportażystkę… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Prezydent spotkał się z założycielem Netflixa Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z Reedem Hastingsem, założycielem firmy Netflix. Rozmawiano między innymi na temat dotychczasowych osiągnięć… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Holandia/ Sąd: rządowy zakaz łączenia rodzin migrantów jest sprzeczny z prawem Ograniczenie łączenia rodzin migrantów, wprowadzone kilka miesięcy temu przez rząd Holandii, jest niezgodne z prawem, w tym z ustawą o cudzoziemcach - orzekł… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Rugbista Sbu Nkosi żyje i jest bezpieczny Słynny rugbista Sbu Nkosi, skrzydłowy reprezentacji RPA, z którą w 2019 roku wywalczył Puchar Świata, żyje i jest bezpieczny. Odnalazł się u swojego ojca… » więcej 2022-12-05, godz. 19:20 Źródło PAP: Jacek Ozdoba straci nadzór nad GIOŚ oraz podległymi mu departamentami W resorcie klimatu planowane są zmiany w zarządzeniu kompetencyjnym. W ich efekcie Jacek Ozdoba straci nadzór nad Generalną Inspekcją Ochrony Środowiska… » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 USA/ Biały Dom o słowach Macrona: skupiamy się na obawach dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy, nie Rosji Prezydent USA Joe Biden uważa, że powinniśmy być najbardziej skupieni na obawach dotyczących bezpieczeństwa Ukrainy, a nie Rosji - powiedział w poniedziałek… » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 Minister zdrowia: nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju Nie ma decyzji o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w kraju - powiedział w poniedziałek PAP w Kaliszu minister zdrowia Adam Niedzielski. » więcej 2022-12-05, godz. 19:10 Ukraina/ Operator energetyczny Ukrenerho zapowiada przerwy w dostawie prądu w całym kraju Operator energetyczny Ukrenerho ogłosił awaryjne wyłączenia energii elektrycznej we wszystkich obwodach Ukrainy z powodu zmniejszenia mocy wytwórczych, spowodowanego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »