Radio Opole » Kraj i świat
2022-07-03, 20:30 Autor: PAP

Premier: silna Polska silną armią i silnymi sojuszami z naszymi partnerami (krótka2)

Silna Polska silną armią i silnymi sojuszami z naszymi partnerami - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki na briefingu po spotkaniu z żołnierzami wielonarodowej grupy bojowej eFP NATO na poligonie w Orzyszu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał w niedzielę na poligonie w Orzyszu bardzo dobre decyzje ze strony dowództwa NATO, które - jak mówił - umacniają polską armię i całą wschodnią flankę NATO, a także wzmacniają potencjał bezpieczeństwa i potencjał obronny.


"Silna Polska, silną armią i silnymi sojuszami z naszymi partnerami, których maluteńką cząstkę ćwiczeń tutaj mieliśmy szansę doświadczyć" - powiedział Morawiecki. Premier podziękował też wszystkim dowódcom wojsk amerykańskich w Polsce, a także dowództwu wojsk brytyjskich, rumuńskich i chorwackich, które brały udział w ćwiczeniach.


Morawiecki odniósł się także do sobotniego wystąpienia lidera PO Donalda Tuska. "Wczoraj na tym pokazie nienawiści, niemocy, pustki w głównym wystąpieniu, pan Donald Tusk nie zaprezentował nic o bezpieczeństwie, nic o wojnie na Ukrainie, nic o tym, jaka dzisiaj jest polska armia, bo właśnie w zestawieniu z tym, jaką zostawił, jest zdecydowanie silniejsza. Jest to zupełnie inna armia" - powiedział Morawiecki.(PAP)


autorzy: Marcin Chomiuk, Jacek Buraczewski


mchom/ bur/ drag/


Kraj i świat

2022-08-19, godz. 16:40 Słowacja/ Politycy porównali okupację Czechosłowacji w 1968 roku do sytuacji na Ukrainie Słowaccy politycy porównali w piątek inwazję i okupację Czechosłowacji w 1968 roku przez wojska państw Układu Warszawskiego do obecnej inwazji Rosji na… » więcej 2022-08-19, godz. 16:40 Minister Moskwa: cel to sprawdzenie, co doprowadziło do pojawienia się w Odrze gatunku "złotej algi" (opis) Naszym celem jest sprawdzenie, co doprowadziło do pojawienia się w Odrze gatunku 'złotej algi' - powiedziała w piątek podczas konferencji w Gryfinie minister… » więcej 2022-08-19, godz. 16:40 Szef Nowoczesnej: Szkoła jest po to, by zajmować się nauką, a nie propagandą Szkoła jest po to, by zajmować się nauką, a nie propagandą - podkreślił w piątek na konferencji prasowej szef Nowoczesnej Adam Szłapka. Dodał, że środki… » więcej 2022-08-19, godz. 16:40 Szef rządu opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki publikując w mediach społecznościowych… » więcej 2022-08-19, godz. 16:30 Mistrz olimpijski w kolarstwie Richard Carapaz zmienia barwy klubowe Złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu szosowym Richard Carapaz zmienia barwy klubowe. 29-letni kolarz z Ekwadoru, który dotychczas bronił… » więcej 2022-08-19, godz. 16:30 Włochy/ Żółwica złożyła jajka na plaży - burmistrz zarządził, że ma być tam cisza i spokój Zakaz gry w piłkę, puszczania głośnej muzyki oraz wszelkiej hałaśliwej aktywności wprowadził burmistrz podrzymskiego miasteczka Ardea na plaży, na której… » więcej 2022-08-19, godz. 16:30 Warszawa/ Od piątku nie działa SOR na Solcu, chorych do innch szpitali będą wozić karetki Oddział ratunkowy ze szpitala na Solcu został przeniesiony do Szpitala Południowego. Na Solcu działa jedynie dyżur medyczny, z którego pacjenci w stanie… » więcej 2022-08-19, godz. 16:30 Warchoł: złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Biuro Obrony Praw Dziecka Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował w piątek, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez stowarzyszenie Biuro Obrony… » więcej 2022-08-19, godz. 16:30 USA/ Ukrainian Freedom Orchestra w nowojorskim Lincoln Center W nowojorskim Lincoln Center wystąpiła w czwartek w pierwszym z dwóch koncertów Ukrainian Freedom Orchestra. Żołnierzami i bojownikami kultury nazwał muzyków… » więcej 2022-08-19, godz. 16:20 ME w kajakarstwie - Iskrzycka i Kołodziejczyk ze srebrnym medalem w K2 1000 m (opis) Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk wywalczyły srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m w mistrzostwach Europy w kajakarstwie rozgrywanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »