Radio Opole » Kraj i świat
2022-06-23, 12:40 Autor: PAP

W. Brytania/ Rozszerzono listę towarów objętych zakazem eksportu do Rosji

Wielka Brytania rozszerzyła w czwartek listę towarów, które są objęte zakazem wywozu do Rosji w związku z dokonaną przez ten kraj napaścią na Ukrainę.

W opublikowanym na stronie internetowej rządu "zawiadomieniu dla eksporterów" ogłoszono zakaz eksportu, dostaw i dostarczania, udostępniania i przekazywania towarów i technologii związanych z represjami wewnętrznymi, towarów i technologii związanych z bronią chemiczną i biologiczną, towarów i technologii morskich, dodatkowych towarów i technologii związanych z rafinacją ropy naftowej, dodatkowych towarów i technologii dla kluczowych gałęzi przemysłu.


Wprowadzono zakaz eksportu do Rosji i używania w Rosji paliwa do silników odrzutowych i dodatków do paliwa, jak również zakaz udostępniania, wywozu i dostarczania, bezpośrednio lub pośrednio, takich produktów do Rosji lub do użytku w Rosji, zakaz wywozu do Rosji lub używania w Rosji banknotów denominowanych w funtach szterlingach lub w walutach UE, jak również zakaz udostępniania lub dostarczania takich banknotów osobom związanym z Rosją oraz udostępniania takich banknotów do użytku w Rosji.


Ponadto ogłoszono zakaz przywozu, nabywania lub dostarczania i dostawy towarów przynoszących dochód, które pochodzą lub są wysyłane z Rosji oraz zakaz świadczenia pomocy technicznej, usług finansowych, funduszy i usług pośrednictwa w imporcie żelaza i stali. Wszystkie wymienione zakazy obejmują zarazem pomoc techniczną, świadczenie usług finansowych, dostarczanie funduszy i świadczenie usług pośrednictwa w związku z wymienionymi towarami. (PAP)


bjn/ tebe/


Kraj i świat

2022-07-06, godz. 13:10 Kalisz/ Apelacja ws. instruktora nauki jazdy, który po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek Na piątek zaplanowano rozprawę apelacyjną ws. instruktora nauki jazdy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został on skazany na 10 lat i 8 miesięcy… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 Politechnika Poznańska i spółka Nanoseen zwycięzcami konkursu Polski Produkt Przyszłości Politechnika Poznańska i spółka Nanoseen zwyciężyły w konkursie Polski Produkt Przyszłości, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 BBN: prezydenci Polski i Litwy spotkają się w czwartek na przesmyku suwalskim Prezydent Andrzej Duda odwiedzi w czwartek zlokalizowane na przesmyku suwalskim mobilne stanowisko dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, gdzie… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 Ukraina/ Wiceminister rolnictwa: w tym roku oczekujemy zbioru zbóż na poziomie co najmniej 50 mln ton Ukraina spodziewa się, że tegoroczne zbiory zbóż wyniosą co najmniej 50 mln ton, mimo trudności, z jakimi muszą się mierzyć rolnicy w związku z rosyjską… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 Włochy/ Lekarze apelują do grupy Maneskin, by przełożyła koncert w Rzymie ze względu na Covid-19 Lekarze i eksperci zaapelowali do włoskiej grupy rockowej Maneskin, by przełożyła zapowiedziany na sobotę wielki koncert w Rzymie, ponieważ notuje się w… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 UE/ PE przeciwko nieuznawaniu energii jądrowej i gazu za "zielone" źródła energii (krótka) Parlament Europejski opowiedział się w środę przeciwko wyłączeniu energii jądrowej i gazu z procesu transformacji energetycznej w UE. Oznacza to, że te… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 Zakopane/ Rozpoczyna się 7. Zakopiański Festiwal Literacki Na tatrzańskim szlaku literatury znajdzie się blisko 30 autorów książek i ponad 20 wydawnictw - weźmą udział w rozpoczynającym się w czwartek 7. Zakopiańskim… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 Pomorskie/ Woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami W środę w południe na wszystkich kąpieliskach województwa pomorskiego nad morzem i jeziorami woda nadaje się do kąpieli - nie stwierdzono na nich zakwitów… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 W. Brytania/ Z rządu Johnsona w niespełna dobę odeszło 15 osób W ciągu kilkunastu godzin z szeroko rozumianego rządu Borisa Johnsona odeszło 15 osób. Wśród nich wprawdzie tylko dwie były na szczeblu ministrów, ale… » więcej 2022-07-06, godz. 12:50 Podlaskie/ Mniejszość litewska obchodzi Dzień Koronacji Króla Mendoga Litwini mieszkający w Polsce, głównie na Sejneńszczyźnie, obchodzą w środę w Sejnach i w Puńsku (Podlaskie) Święto Koronacji Króla Mendoga, pierwszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »