2021-09-16, 23:20 Autor: PAP

Piłkarska LE - remis w meczu rywali Legii (podsumowanie)

Legia Warszawa jest liderem grupy C po pierwszej kolejce piłkarskiej Ligi Europy. Mistrz Polski pokonał w środę na wyjeździe Spartaka Moskwa 1:0, natomiast czwartkowe spotkanie Leicester City i Napoli w Anglii zakończyło się remisem 2:2.

W środę Legii zwycięstwo zapewnił w doliczonym czasie drugiej połowy reprezentant Kosowa Lirim Kastrati. W Leicester, gdzie grali faworyci grupy, długo wszystko przebiegało pod dyktando gospodarzy. W szóstej minucie prowadzenie dał im Hiszpan Ayoze Perez, a w 64. podwyższył je Harvey Barnes.

Napoli nie złożyło jednak broni, a bohaterem włoskiego zespołu został Nigeryjczyk Victor Osimhen, który wpisał się na listę strzelców w 69. i 87. minucie.

W barwach gości do 64. minuty grał Piotr Zieliński, a rezerwowym bramkarzem był Hubert Idasiak.

W czwartek w Lidze Europy wystąpiło dwóch innych polskich piłkarzy i obaj cieszyli się ze zwycięstwa. Łukasz Fabiański, bramkarz West Ham United, zachował czyste konto w wyjazdowym spotkaniu z Dinamem Zagrzeb w grupie H (2:0), a Michał Karbownik rozegrał cały mecz w barwach Olympiakosu Pireus w starciu z Royalem Antwerpia w grupie D (2:1).

W grupie E doszło do spotkania dwóch drużyn Polaków, w którym jednak biało-czerwoni nie wystąpili: Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa zremisował u siebie z Olympique Marsylia Arkadiusza Milika 1:1. W drugim starciu tej grupy Galatasaray Stambuł wygrał u siebie z Lazio Rzym 1:0.

W grupie B spotkanie Monaco ze Sturmem Graz (1:0) z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał bramkarz Radosław Majecki. W drugiej parze ekipa PSV Eindhoven zremisowała z Realem Sociedad 2:2.

Ciekawie było w grupie G - w dwóch meczach padło 10 bramek. Po zaciętym spotkaniu Betis Sewilla pokonał u siebie Celtic FC 4:3, natomiast Bayer Leverkusen szybko stracił bramkę w wyjazdowe potyczce z Ferencvarosem Budapeszt, ale ostatecznie zwyciężył 2:1.

Faza grupowa LE potrwa do 9 grudnia. Finał odbędzie się 18 maja 2022 roku w Sewilli.(PAP)

mm/ krys/

2024-03-19, godz. 08:20 Liga NBA - wyniki, tabele Wyniki poniedziałkowych meczów koszykarskiej ligi NBA: Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks 136:105Boston Celtics - Detroit Pistons 119:94Chicago Bulls - Portland… » więcej 2024-03-19, godz. 08:00 Niemcy/ Prasa: minister obrony z wizytą u Polski - „prymusa NATO” Wizyta ministra obrony Niemiec Borisa Pistoriusa w Polsce spotkała się z dużym zainteresowaniem niemieckich mediów. Komentatorzy chwalą osiągnięcia Polski… » więcej 2024-03-19, godz. 07:50 Wiceminister klimatu w "PB": Kaucja za dziewięć miesięcy Projekt nowelizacji ustawy o systemie kaucyjnym jest gotowy - powiedziała w rozmowie z 'Pulsem Biznesu' wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska » więcej 2024-03-19, godz. 07:40 El. ME 2024 – Pareiko: Polska jest zdecydowanym faworytem 'Polska jest zdecydowanym faworytem. Macie gwiazdy europejskich klubów, a u nas takich brakuje' - powiedział PAP Sergej Pareiko, były bramkarz Wisły Kraków… » więcej 2024-03-19, godz. 07:40 DJ Wika: starość potrafi być piękna i potrzebna (wywiad) My też kiedyś byliśmy młodzi i nie staliśmy się nagle mniej ludzcy przez swój wiek. Nie deprecjonujmy starości, nie udawajmy, że jej nie ma. Ona też… » więcej 2024-03-19, godz. 07:30 Wielkopolskie/Piła zrewitalizuje Okrąglak – zabytkową parowozownię z XIX w. Pilski samorząd zrewitalizuje Okrąglak, unikatową w skali Europy, zabytkową parowozownię z XIX w. Jeszcze w tym roku obiekt przekaże samorządowi spółka… » więcej 2024-03-19, godz. 07:30 Charles Reznikoff - poeta małych fabuł 'Chciałem go czytać, ale w połowie lat 70. nigdzie go nie było. Nie słyszeli o nim nawet znawcy amerykańskiej poezji' - mówi PAP poeta Piotr Sommer o Charlesie… » więcej 2024-03-19, godz. 07:20 Szef Sztabu Generalnego WP: Rosja przygotowuje się do konfrontacji Rosja przygotowuje się do konfliktu z NATO, z pełną świadomością tego, że Sojusz jest strukturą obronną - powiedział szef Szef Sztabu Generalnego WP… » więcej 2024-03-19, godz. 07:20 Łotwa/ Władze zablokowały dziewięć portali rozpowszechniających propagandę rosyjską Łotewska państwowa Rada ds. mediów elektronicznych zablokowała dostęp do dziewięciu portali rozpowszechniających propagandę rosyjską - podał serwis Delfi.ru… » więcej 2024-03-19, godz. 07:10 "GW" o wyborach samorządowych: liderem sondaży jest Koalicja Obywatelska Według szacunków Koalicji Obywatelskiej, obóz demokratyczny wygra zaplanowane na 7 kwietnia wybory samorządowe w 15 sejmikach województw - podała we wtorek… » więcej