Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-05, 13:10 Autor: PAP

Poznań/ 31 poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch tramwajów przy rondzie Starołęka (krótka2)

31 osób zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch tramwajów przy rondzie Starołęka w Poznaniu – powiedział PAP sierż. sztab. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 11.45 przy poznańskim rondzie Starołęka.


"Wstępnie mamy 31 poszkodowanych osób, w tym kilka osób jest ciężko rannych. Cały czas trwa akcja ratownicza, wszystkim jest udzielana pomoc. Po udzieleniu pomocy rannym, policjanci będą przeprowadzać oględziny miejsca zdarzenia" – powiedziała PAP Mróz.


Na miejscu trwa akcja m.in. policji i straży. Lądował także śmigłowiec LPR.


"Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorniczy kierujący tramwajem linii nr 12 najechał na tył poprzedzającego go tramwaju linii nr 7. Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i kierują ruchem drogowym. Ruch tramwajów jest wstrzymany" – dodała.


W wyniku wypadku jeden z motorniczych został uwięziony w tramwaju. Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu st. kpt. Michał Kucierski powiedział PAP, że "motorniczy został już uwolniony z pojazdu i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala". (PAP)


Autorka: Anna Jowsa


ajw/ robs/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 11:50 Rosja/ Ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie Armia rosyjska przeprowadziła na poligonie Opuk na anektowanym Krymie strzelanie ćwiczebne z udziałem załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych Bastion… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Soboń: rozmowy z KE o programie dla górnictwa – na poziomie technicznym Kolejne spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej w ramach trwającego procesu prenotyfikacji programu dla górnictwa będą prowadzone na poziomie technicznym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Schetyna o politykach na urodzinach dziennikarza: takie sklejanie może tworzyć zły kontekst Zdjęcia polityków pokazujące swobodną rozmowę między ludźmi, którzy rywalizują twardo w Sejmie, może być sygnałem dla opinii publicznej, że to może… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Białystok/ Apelacje w procesie kierowcy uniewinnionego od zarzutu śmiertelnego wypadku na przejściu Sąd Okręgowy w Białymstoku musi ocenić, czy są podstawy do uchylenia wyroku uniewinniającego wobec kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Niemcy/ Bardzo mało gazu w magazynach, Baerbock mówi o szantażu Putina Ceny gazu rosną, zapasy w magazynach w RFN są na 'historycznie niskim poziomie', a Międzynarodowa Agencja Energii apeluje do Rosji o pomoc w ich zapełnieniu… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Warszawa/ Zaszczepionych jest już 67 proc. mieszkańców stolicy Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! - napisał w mediach społecznościowych… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 1. liga piłkarska - prowadząca Korona zagra w Sosnowcu (zapowiedź) W 10. kolejce piłkarskiej 1. ligi teoretycznie łatwe zadanie czeka prowadzącą w tabeli Koronę Kielce. Lider zagra na wyjeździe z zajmującym dopiero 17… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 W "Dialogu" kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i protestujących medyków W Centrum Partnerstwa Społecznego 'Dialog' w Warszawie rozpoczęło się w czwartek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Buda: jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem Turowa Jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem kopalni Turów. Decyzja o odwołaniu wizyty premiera na Węgrzech ma charakter techniczny. Premier koncertuje… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Szymański: korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej, nie tylko na transferach bezpośrednich (opis) Korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej; zyski Polski w obszarze przepływów handlowych są około 10-krotnie wyższe niż bilans transferów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »