Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 11:40 Autor: PAP

Terlecki: wniosek szefa NIK zaopiniuje sejmowa komisja i następnie rozpatrzy marszałek Sejmu

Wniosek szefa NIK Mariana Banasia o odwołanie wiceszefa NIK Tadeusza Dziuby najpierw zaopiniuje sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej, a następnie rozpatrzy go marszałek Sejmu Elżbieta Witek - poinformował w środę PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Prezes NIK Marian Banaś wystąpił do marszałek Sejmu o odwołanie wiceprezesa Izby Tadeusza Dziuby, a także skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków.


Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował w rozmowie z PAP, że wniosek trafił do Sejmu we wtorek.


"Wszystko odbędzie się zgodnie z regulaminem - najpierw wniosek zaopiniuje sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej, a następnie rozpatrzy go marszałek Elżbieta Witek" - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu


Według źródeł PAP, wniosek zostanie wkrótce skierowany przez marszałek Sejmu do zaopiniowania przez Komisję do Spraw Kontroli Państwowej. "Wniosek będzie skierowany bez zbędnej zwłoki" - powiedziało źródło PAP.


Barbara Komar, pełniąca w NIK obowiązki dyrektora Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Kontrolnego, podkreślała na środowej konferencji, że zawiadomienie dotyczy niedopełnienia obowiązków przez Dziubę. Według Komar, chodzi o odmowę głosowania na posiedzeniu kolegium NIK, co - jak dodała - ma stanowić działanie na szkodę interesu publicznego.


Tadeusz Dziuba 7 listopada 2019 został przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek powołany na stanowisko wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli. (PAP)


autor: Mateusz Roszak


mro/ mrr/


Kraj i świat

2021-09-21, godz. 12:30 Lewica chce informacji premiera ws. Turowa na następnym posiedzeniu Sejmu Politycy Lewicy zaapelował we wtorek do marszałek Sejmu, aby na następnym posiedzeniu izby premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację o negocjacjach… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Licytacja 418 respiratorów bez powodzenia; brak chętnych do udziału w przetargu Licytacja komornicza 418 respiratorów przejętych od spółki E&K nie doszła do skutku; zabrakło chętnych do udziału w przetargu - dowiedziała się we wtorek… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Niedzielski do rektorów szkół zawodowych: inicjatywy związane z kształceniem medyków są priorytetowe Inicjatywy związane z kształceniem medyków m.in. zwiększeniem naborów i otwieraniem nowych kierunków są w tej chwili priorytetowe - stwierdził we wtorek… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Olsztyn/ Kilka osiedli bez wody po uszkodzeniu magistrali wodociągowej Na kilku osiedlach w Olsztynie nie ma wody w kranach, po tym jak wykonująca prace ziemne firma uszkodziła magistralę wodociągową. Dostarczanie wody do mieszkań… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Niemcy/ Media po zastrzeleniu kasjera: politycy zbyt długo ignorowali radykalizm negacjonistów Niemcy są w szoku po informacji o zastrzeleniu 20-letniego kasjera, który zwrócił klientowi uwagę na obowiązek noszenia maseczki. 'Jest to niewyobrażalny… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Prezes KSSE: do końca roku umowy ws. Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego Do końca roku powinny zostać podpisane umowy dot. Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, pod kątem ulokowania inwestycji w obszarze elektromobilności, w tym… » więcej 2021-09-21, godz. 12:20 Budka: w tym tygodniu wyłożymy projekt zmiany konstytucji W tym tygodniu wyłożymy projekt zmiany konstytucji, każdy klub i każde koło parlamentarne będzie mogło się podpisać - poinformował szef klubu KO Borys… » więcej 2021-09-21, godz. 12:20 Katowice/ W Muzeum Śląskim w Dniu Języków oprowadzenia również w godce śląskiej Najważniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jego wyjątkową siedzibę będzie można obejrzeć z przewodnikami, którzy z okazji Europejskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 12:10 Płock/ Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób powyżej 50 roku życia Wojewódzki Szpital Zespolony (WSzZ) w Płocku (Mazowieckie) prowadzi bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom osób powyżej 50 roku życia. Program szczepień… » więcej 2021-09-21, godz. 12:10 Wolontariusze LyondellBasell włączają się w działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój w ramach wydarzenia… Projekty działań na rzecz społeczności inspirowane Dniem Sprzątania Świata. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »