Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-01, 18:10 Autor: PAP

Poznań/ Od poniedziałku płatne parkowanie na Wildzie i Łazarzu

Od poniedziałku na terenie Wildy i Łazarza w Poznaniu obowiązywać będzie płatny postój na całym, nieobjętym dużymi miejskimi inwestycjami, obszarze obu osiedli.

"Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania (SPP) to odpowiedź na postulaty mieszkańców i rad osiedli. Jej celem jest uspokojenie ruchu na terenie Wildy i Łazarza, zwiększenie bezpieczeństwa oraz rotacji parkujących pojazdów. Dzięki zmianom w organizacji ruchu również piesi odzyskują chodniki" – podał Urząd Miasta Poznania.


Jak poinformował poznański magistrat, sierpień będzie pierwszym miesiącem funkcjonowania wildeckiej i łazarskiej SPP w pełnym zakresie i z całkowitą odpłatnością - z wyjątkami dotyczącymi trwających miejskich inwestycji. W sierpniu i wrześniu prowadzone będą prace uzupełniające i poprawkowe tam, gdzie oznakowanie wykonane zostało w zastępczej, tymczasowej technologii ze względu na warunki zimowe m.in. na ulicach Spychalskiego i Potworowskiego.


Magistrat zaznaczył, że "zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z wykonawcami dużych miejskich inwestycji na terenie Łazarza i Wildy - czyli przebudowy rynku Łazarskiego i ulicy Wierzbięcice - miejsca te zostaną oznakowane zgodnie z projektem SPP wraz z ukończeniem robót budowlanych".


Podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku ulic stanowiących dojazd do placów budowy - jak np. fragment ulicy Lodowej od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego, ulicy Dmowskiego, a także odcinki ulicy Niegolewskich i Małeckiego. Magistrat podał, że wprowadzenie nowej organizacji ruchu i odpłatności na tych ulicach nastąpi najprawdopodobniej do końca września. (PAP)


Autorka: Anna Jowsa


ajw/ robs/


Kraj i świat

2021-09-25, godz. 11:40 Para prezydencka zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew - sadziMY. Wspólnie zadbajmy… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Ordynator oddziału zakaźnego szpitala południowego: u nas są głównie niezaszczepieni 30 i 40-latkowie Na oddziale zakaźnym szpitala Południowego przebywają głównie niezaszczepieni przeciw covid 30 i 40-latkowie - poinformowała w sobotę ordynator oddziału… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 MŚ w kolarstwie - triumf Backstedt w wyścigu ze startu wspólnego juniorek Brytyjka Zoe Backstedt zwyciężyła w belgijskim Leuven w mistrzostwach świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego juniorek. Wyprzedziła na finiszu Amerykankę… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Formuła 1 - w Soczi ulewa zalała tor wyścigowy, odwołano trzeci trening Intensywne nocne opady deszczu z piątku na sobotę doprowadziły do zalania ulicznego toru Formuły 1 w Soczi, na którym w niedzielę ma się odbyć wyścig… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Mazowieckie/ W Płocku będą pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Jeszcze we wrześniu na ulicach Płocka stanie 24 pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. To wspólny… » więcej 2021-09-25, godz. 11:20 Ponad 19 mln 367 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest… » więcej 2021-09-25, godz. 11:20 Pracownicy jednostek kultury w Bogatyni: Nasza działalność będzie zagrożona, gdy kompleks w Turowie przestanie fu… Zależy nam, żeby kopalnia funkcjonowała dalej, bo to jest nasza 'matka żywicielka'. Gdyby kompleks przestał działać, także nasza działalność byłaby… » więcej 2021-09-25, godz. 11:00 MZ: ostatniej doby wykonano ponad 42,3 tys. testów, wykryto 917 zakażeń koronawirusem Ostatniej doby wykonano ponad 42,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym blisko 26,5 tys. antygenowych - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Wykryto… » więcej 2021-09-25, godz. 11:00 Poznań/ Szef Centrum Szyfrów Enigma: nie jesteśmy muzeum Choć Centrum Szyfrów Enigma opowiada pewną historię, w tym przypadku historię sukcesu polskich kryptologów, nie jesteśmy placówką muzealną - powiedział… » więcej 2021-09-25, godz. 10:40 Liga angielska - Solskjaer: Ronaldo może grać do czterdziestki Na tak wysokim poziomie jak obecnie Cristiano Ronaldo może grać nawet w wieku 40 lat - uważa trener zespołu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchesteru… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »