Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-15, 21:40 Autor: PAP

ME 2021 - następca tronu Danii odwiedził zgrupowanie reprezentacji

Następca tronu Danii, książę Frederik odwiedził we wtorek piłkarzy tego kraju w ich bazie w Helsingoer i przekazał im poparcie dworu w dalszych występach w mistrzostwach Europy oraz współczucie po ataku serca Christiana Eriksena w sobotnim meczu z Finlandią w Kopenhadze.

Podczas wizyty w Hesingoer książę przywitał się z każdym z piłkarzy, zamienił kilka słów i życzył im powodzenia przed spotkaniem z Belgią, "tak ważnym meczem w tak trudnej dla nich sytuacji", w czwartek w Kopenhadze, na którym będzie też obecny.


Zdaniem selekcjonera Duńczyków Kaspera Hjulmanda wizyta ta była bardzo ważna, ponieważ piłkarze nadal otrzymują pomoc psychologiczną po dramatycznym wydarzeniu w sobotę.


Frederik był na tym meczu obecny na trybunie stadionu Parken z małżonką Mary. Jak podkreśliły media publikując zdjęcia, para książęca była wyraźnie wstrząśnięta wydarzeniami na boisku. Zaraz po pozytywnych wiadomościach ze szpitala, jeszcze tego samego dnia opublikowała w mediach społecznościowych wyrazy wparcia dla piłkarzy.


"Najważniejsze, że Christian już dobrze się czuje. Wzruszające było oglądanie drużyny zebranej wokół jednego z jej członków i oglądanie jej fantastycznego ducha, jak również reakcji zjednoczonych kibiców podczas tego przerażającego wydarzenia" - napisali Frederik i Mary.


Frederik, nazywany "sportowym księciem", jest od 2009 roku członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i uprawia kilka dyscyplin sportu m.in. maraton. W 2011 roku ukończył sześć takich biegów i przez kilka lat uczestniczył w zawodach Ironman.


Przed trzema laty z okazji 50. urodzin zorganizował w pięciu miastach kraju "bieg królewski" na 1 milę, w którym uczestniczyło 70 tysięcy osób. Godzina startu w każdym z miast była inna, tak aby następca tronu mógł wziąć udział w każdym z nich. W ostatnim, w Kopenhadze, dystans został wydłużony i Frederik przebiegł 10 kilometrów.


Zbigniew Kuczyński (PAP)


kucz/ cegl/


Kraj i świat

2021-07-28, godz. 10:10 MZ: w szpitalach przebywa 308 chorych z COVID-19 W szpitalach jest 308 chorych z COVID-19, a 44 z nich jest podłączonych do respiratorów - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 Müller: sprawa dokończenia Nord Stream 2 jest raczej przesądzona Sprawa dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 jest już raczej przesądzona, niestety Niemcy po raz kolejny wyłamały się z zasady solidarności energetycznej… » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 Upalnie w Beskidach; warunki na szlakach są bardzo dobre Bardzo dobre warunki są na szlakach turystycznych w Beskidach. W środę było bardzo ciepło; już rano temperatura przekraczała także wyżej w górach 20… » więcej 2021-07-28, godz. 10:10 UE/ KE wstrzymuje kroki prawne przeciw W. Brytanii za jednostronną zmianę ustaleń ws. Irlandii Płn. Komisja Europejska poinformowała, że nie przejdzie do kolejnego etapu działań prawnych przeciwko Wielkiej Brytanii za jednostronną zmianę ustaleń handlowych… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Onet.pl: gdańska prokuratura prowadzi śledztwo ws. handlu fałszywymi dyplomami; w tle nazwiska polskich piłkarzy Prokuratura w Gdańsku prowadzi śledztwo ws. handlu podrabianymi dyplomami studiów, a główny podejrzany, naukowiec Zbigniew D. przyznał się do winy. W jego… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Rząd planuje przyjąć uchwałę ws. portu instalacyjnego dla offshore w III kwartale Rada Ministrów planuje przyjąć w III kwartale br. uchwałę ws. budowy w Porcie Gdynia terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych - wynika z nowego… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 IGHP: apelujemy do rządu, by nie wprowadzał ograniczeń w hotelach jesienią Apelujemy do rządu o niewprowadzanie ograniczeń w działalności hoteli jesienią - poinformowała PAP Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Zaznaczyła, że… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Australia/ Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie - zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Studio Lucasfilm zatrudniło youtubera znanego z robienia deepfake’ów Youtuber o pseudonimie Shamook stał się znany dzięki nagraniu, w którym przy pomocy technologii deepfake, umożliwiającej m.in. wstawianie różnych twarzy… » więcej 2021-07-28, godz. 10:00 Niemcy/ Politycy dziękują za polską pomoc po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. We wtorek polscy strażacy przywieźli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »